[recenze] Sennheiser HD 555

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aurelius9 20. 12. 2007 10:47

Hmmm....minule som pocul tamtie sluchadla...boli fakt dobre. A tie pecky philips, maju turbo bass system. Tie by zneli celkom fajn. Alebo tie tylove philipsi, myslim, ze to boli 501, su hodotene velmi dobre. Ale...Pritlacim a vezmem rovno koss ksc75. Bomba, taky zvuk som este nepocul. Ale v stereo&video maju ako referenciu Koss portapro, nasetrim a vezmem ich....uz mam tolko penazi, idem do nich... wauuu!- Tak asi takto nejako alebo podobne to vyzeralo u vacsiny z nas, ked sme zacinali so sluchadlami. Mozno od mrnavych peciek, cez lepsie prenosne typy az po zvukovych domacich tazkoodencov.

Prednedavnom som stal pred tazkym rozhodnutim- vybrat si kvalitne domace sluchadla s cenovym limitom do 4000,-SK. V tejto cenovej triede su uz pomerne zaujimave modely ako sennheisery HD 485, koss pro/3AA, A-T AD500/700, beyerdynamic dt440, sennheiser HD555. Po dlhom uvazovani, citani uzivatelskych nazorov, recenzii a testov som si vybral prave senny HD555. Preco?

Zacnem pekne poporiadku. HD555 su na kvalitnych mp3 prehravacoch skoro rovnake, ako ich vyssi brat HD595, ktore su uz zo sveta cisteho high-endu. Ale ak nemate kvalitny sluchatkovy zosilnovac so serioznym zdrojom zvuku, tak si myslim, ze potencial HD595 ostane prakticky nevyuzity. A uz len fakt, ze HD555 su porovnatelne s HD595 o niecom svedci.

HD555 podla vyrobcu spadaju do kategorie High-end, aj ked to tvrdenie treba brat s rezervou. Zvukovo vsak maju nadych audiofilskych modelov a davaju tusit, co sa moze skryvat vo vyssich typoch sluchadiel. Je to model, ktory mnohym uzivatelom otvori oci do sveta kvalitneho sluchadloveho pocuvania.

KONSTRUKCIA/VZHLAD -nebudem tu do detailov opisovat kazdy zahyb a kyblik, informacii o sluchadlach a taktiez aj fotiek je na nete mnoho, obraz si urobi kazdy sam. Ale mozem ich pokojne kazdemu odporucit, pretoze z hladiska komfortu su na vysokej urovni. Netlacia a maju velmi makke a pohodlne nausniky. Dizajnovo tu mame do cinenia s naozaj krasnym produktom, ktory zaujme mnohych potencialnych zakaznikov.

ZVUK - hlavny dovod kupy novych sluchadiel. Testoval som na zvukovke SB Live! 5.1 a mp3 Creative Zen, obcas som zvuk porovnaval s prenosnou legendou Koss PortaPro. Pocuval som rozne zanre, od popu, rocku az po soundtracky a klasiku v kvalite 320 kbps (Bon Jovi, Braveheart, Lost od the Mohicans, Black Eyed Pease, Linkin Park, Steve Jablonsky, The Crystal Method, Bach, Pachelbel a pod.) Sluchadla boli podrobene dokladnemu rozohratiu (vyse 70 hodin).

Uz prva skladba od Bon Jovi davala tusit, ze tu sa nachadzame v inej zvukovej kategorii, ako tomu bolo u PortaPra. Prve, co si clovek vsimne je fakt, ze cela kapela vysla z kocky o rozmere 1m x 1m a rozmiestnila sa volne v priestore. Zaujme uzasna vzdusnost tonov a kazdy nastroj je vyborne pocut v priestore. Neda sa samozrejme vzdy a presne urcit jeho poloha, tato "vysada" je urcena drahsim modelom, ale aj tak je priestor velmi slusny. Taktiez kazdy nastroj je verne vykresleny s prirodzenou farbou tonov a ma okolo seba dostatocny priestor na sebarozvinutie. Poctive basy idu dostatocne hlboko, su presne a pevne, ziadne zbytocne dunenie sa tu nekona. Slusny zaklad pre budovanie vysledneho zvuku! Stredne frekvencie su mimoriadne znele, obsahuju kvantum informacii, mal som moznost obdivovat krasne gitary a aj hlasovy rozsah oblubenych spevakov. Rovnako ma cakala bohata nadielka detailov (v ramci tejto cenovej kategorie :wink: ) Vysky su ciste, neagresivne, po rozohriati sluchadiel sa strati zrnitost, su ovela preciznejsie ako na PortaPro. Posobia plnohodnotne k ostatnym castiam zvukoveho spektra. Je radost sledovat metlicky na bicich a cinely. Vysok by mohlo byt aj trosku viac- ale to co je, neurazi! 8)

Pomerne casto som sa docital o HD555, ze su nudne a nezaujimave. Trosku sa venujem zvukarine a viem, ze ak je zvuk "akcny", nie je realny. Je sice pekny na prve pocutie, ale po case posobi unavne a rusivo. Bicie nikdy nie su tak dunive- su plne, presne a rychle. Rovnako aj cinely nesumia, nesycia, ale zneju kovovo a "neutralne". Kto pocuje bicie v reali, vie, o com hovorim. Elektricka gitara tiez nebustruje tak, ze cloveku ide odtrhnut polku hlavy :wink:
Hudba ako celok ma posobit vyvazene s mierne dominujucim vokalom. Vsetky tieto poziadavky HD555 pre mna splnaju. Ak by som mal v skratke popisat ich zvuk, tak su neutralne s mierne prevazujucimi vyssimi basmi, vyvazene, detailne. V prospech HD555 svedci aj fakt, ze na http://www.headphone.com/ ich beru ako vstupny audiofilsky model a predavaju ich spolu so svojim sluchatkacom z mobil line- do kombinacie z ich vlastnymi vyrobkami vyberaju fakt len kvalitne modely.

ZAVER- Kvalitne sluchadla, ktore priblizuju precizny zvuk (mierne, ale isto zasahujuci do high-endu) beznym uzivatelom a za velmi prijatelnu cenu. Tu sa skoncila moja cesta za kvalitnym zvukom. Nasiel som vsetko, co som od kvalitnych sluchadiel ocakaval. Ale mozno raz v buducnosti si dam schodzku s HD650, ktovie? :wink:
Naposledy upravil aurelius9 dne 25. 12. 2007 15:09, celkově upraveno 2
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 20. 12. 2007 11:03

Velmi pekna recenzia.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 20. 12. 2007 11:05

Dakujem, potesi :D
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 20. 12. 2007 15:50

jj, fakt super recenzia :wink:

v tejto kategorii zacina byt tesno, fakt by ma zaujimalo, ako su na tom v porovnanim s Gradami SR 60
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 12. 2007 16:09

aurelius9
Vyborne napsano, velmi prinosne.

eraser_svk
Souhlasim. 555, Sr60, A-T AD700 a beyery DT440 si dou po krku.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 20. 12. 2007 16:14

Líbí!! Velmi hezké! Hodnotím ***** (5/5)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 20. 12. 2007 16:16

Super. I kdyz na ne nemam, vim, ze o tuhle recenzi se budu moct oprit pri dalsim vyberu sluchatek. Diky :wink:
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 20. 12. 2007 18:15

Dakujem!!! :wink:

Ale treba brat do uvahy aj fakt, ze vnimanie kvality zvuku je subjektivna zalezitost.

Grada, A-T, Beyery som nepocul, nemozem posudit, cize to, co teraz napisem je taky mix nazorov zo zahranicnych for a recenzii.
Grado SR-60- Hd555 presvedcivo zvitazili v uzivatelskej recenzii "hd555 vs SR60", na head-fi je to viac-menej vyrovnane.
DT440 su vraj lepsie, inde nie su moc oblubene, ale v nemeckych renomovanych casopisoch hd555 hodnotia o dost lepsie, ako DT440.
A-T AD700- o nich som cital len to najlepsie, ale vraj maju velmi vyrazne vysky, ktore maju tendenciu byt az agresivnymi.

Avsak, ak by som mal urobit nejaky vlastny rebricek, tak z tychto vsetkych recenzii a prispevkov by som si urobil nasledujuci rebricek:

1. A-T AD 700/senny HD555
2. Grado SR-60
3. Beyerdynamic DT440

Pre rypacov- je to brutalne subjektivny rebricek!!! :wink:
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 20. 12. 2007 18:17

Najlepsie je nabehnut do obchodu a vsetky sluchadla popocuvat, a az potom si vybrat. Ak takuto moznost nemate (moj pripad)- precitajte si more recenzii a modlite sa, aby ste sa trafili do toho vasho "the best of" :wink:
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 20. 12. 2007 19:45

noooo super recenzia naozaj, budem sa moct o co opriet a poslem to cez icq kamosovi ktory si chce kupit nieco podbne. mozno ho inspirujem 8)
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 20. 12. 2007 20:28

Male, ale dolezite doplnenie ku recenzii

HD555 a Grado SR-60 su akoby z dvoch svetov. Potencialny zakaznik si najprv musi zvazit, ci ocakava jasny a cisty prejav alebo trosku temnejsi, monumentalnejsi. HD555 su predstavitelom temnejsieho zvuku, ale samozrejme stale dostatocne detailneho. Grado SR-60 produkuju omnoho jasnejsi zvuk. Uz len si vybrat, co viac sadne nasim usiam...
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 20. 12. 2007 20:39

Podle mě, jestli si koupím senny nebo grado, tak je to celkem jedno:) Spokojenost bude obrovská a jemné detaily se vytratí při poslechu v MHD atd. Já jsem dal přednost GRADO, tak uvidíme:)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alximiq 21. 12. 2007 18:38

aurelisus - super recenzia! o to viac sa tesim na vianoce =)
moje PX 100 sa mi akosi prestavaju stacit,dostavam chut na lepsiu kvalitku :D

a SR60 vs HD555 je asi ako KPP vs PX100.. Kazdy si najde svojho favorita..
I`m not like them, but I can pretend..
alximiq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 21. 12. 2007 19:01

Taky bych to tak řekl. Každá značka, typ si najde své favority, ale řekl bych, že u těchto modelů nebude tak velký rozdíl :)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 21. 12. 2007 20:18

ja to tak vidim ze dam HD 555 prednos pred JAYS q-JAYS. na JAYS q-JAYS ma laka vaha 8g. joj tazke rozhodovanie :roll: ale mam fi2, tak si asi kupim HD 555 na buduci rok 2008. ludia mame o chvilu novy rok!
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků