Digi TV - pískající zvuk

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 20. 12. 2007 19:37

Mám nově DigiTv a příjímač Hyunday Duo. U druhého televizoru, který je připojen přes klasický koax (kvalitnější silnější). Na obraze jsou ale mírné duchy (přecházející pruhy, viditelné ale pouze při úplně černé obrazovce). Daleko horší je pískavý zvuk (tiché, ale slyšitelné vysoké pískání neměnné výšky). Toto je určtitě v závislosti na zvuku, zesiluje se společně s ním, při příjmu např. z DVD zvuk není, televizor je kvalitní (Panasonic CRT ,tuším typ 29, 82 cm úhlopříčka). Zvuk je pak vyveden přes sluchátkový výstup ještě do 5.1 reproduktorů Genius, ale pískavý zvuk jde slyšet i pouze přes reproduktory televizoru. Zkoušel jsem měnit i zvukovou normu, ale bez výsledku. Na druhém (vlastně primárním) TV, který je připojený přes Scart je vše v pořádku.
Kde prosím hledat chybu? Čím toto může být způsobeno?
Děkuji.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 22. 12. 2007 15:31

Připoj přes scart. Nevim co se divíš, koax je nouzový řešení.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MMKS 22. 12. 2007 18:32

nedivím, ale možnost připojit přes scart není, protože to tahám asi 30 metrů a takový scart asi neseženu, nehledě na to, jak bych ho asi protahoval krkem
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 22. 12. 2007 20:03

30 metrů? To si moc nedovedu představit. To máte přijímač v jiné místnosti nebo co? Jak to ovládáte?
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MMKS 22. 12. 2007 20:15

jo přesně. Digi TV má v nabídce přístroj Hyundy Duo, který má v sobě vlastně 2 samostatné nezávislé přijímače (karty).
Napíšu to jako lama, protože v tomto jsem. Ze satelitu vedou dva kabely do toho přístroje, z tohoto je pak přes scart (nebo 3chince, nebo koax dle vkusu soudruha) do prvního televizoru a ten ovládá satelit normálně ovladačem. Do druhého televizoru pak jde koax a dvoulinka, na jejíž druhém konci je čidlo dálkového ovládání, přes který se pak dálkovým ovladačem ovládá ten vzdálený přístroj. Takže mi to máme doslova tažené přes celý barák (dvougenerační). Nevýhoda u druhého televizoru je že signál zvuku jdou pouze mono a v mém případě ta kvalita, což ale nevím, zda je daň za délku (což se mě nezdá).
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod Caddy 22. 12. 2007 23:21

na vetsi vzdalenost existuji bezdratove scarty...videl jsem tusim od Philipse, stalo to asi litr a fungovalo velmi dobre...
Caddy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 23. 12. 2007 09:33

coo? To jako rdiové vysílání? Děkuju, zkusím se podívat a hlavně zeptat
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 12. 2007 22:07

väčšinou to vraj funguje dobre, pokiaľ niekto nezapne mikrovlnnú rúru. Funguje väčšinou na rovnakej frekvencii, mal som o podobné riešenie záujem ale predajca ma odhovoril.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MMKS 23. 12. 2007 22:10

mám celkem strach ze vzdálenosti a stěn (i když se jendá vlastně o jeden strop) . Blbé je že za cca 1500kč to jen zkusit je celkem drahá záležitost.
ALe přesto díky za tip. Vůbec jsem nevěděl že něco takového funguje a existuje.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod Caddy 24. 12. 2007 01:41

MMKS: zkus OKAY, tam mas mesic na vyzkouseni a moznosti vraceni bez udani duvodu :) A tam jsem to prave i videl :)
Caddy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 24. 12. 2007 12:52

ok, dík. Vyzkoušíme.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 29. 12. 2007 18:28

Můžeš zkusit TV připojit krátkým kabelem, ale chyba bude asi v modulátoru. Anténní výstup je určen hlavně pro staré televize, které nemají SCART. Můžeš zkusit jiný modulátor (např. video) nebo můžeš po stávajícím koaxu vést kompozitní videosignál a pak stačí doplnit jen kabel pro zvuk, hrozí však nebezpečí zemních smyček.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků