[recenze] Iriver T60

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Topes 26. 12. 2007 13:18

ÚvodTak na vánoce jsem dostal tento mp3 player. Nikde jsem neviděl recenzi, ale jelikokož nikde nebyla žádná recenze, jen parametry, nevěděl jsem, zda se koupě vyplatí. Jenže cena 2206 korun za 4 GB byla natolik příznivá, že mě to doslova zlákalo. U jiných značek bych si asi říkal, že to bude nějaký šmejd, jenže Iriver je podle internetových zdrojů poměrně kvalitní značka. Nadešel čas zkoušení...

Zpracování Na první pohled působí celkem jednoduše, ovšem jeho tvar vypadá zajímavě. Je na něm umístěn joystick, 3 tlačítka a tlačítko "hold" pro zamezení nechtěnému stisknutí joye nebo tlačítek. Dále se na něm nachází malý displej, který ovšem svoji funkci plní dobře a názvy skladeb + další infromce se dají bez problémů přečíst. Pak je tam samozřejmě 3,5 konektor na sluchátka, dírka pro šňůrku na krk, dírka s mikrofonem a kryt na baterku. Přehráváč je celý z plastu, ale zdá se být bytelný.

Menu a ovládání V menu se nachází tyto položky : Music, Browser,Fm radio, Recording, Settings. Menu jsou vlastně 2.
První se tevře pri stisku joye - tam se vybírá hudba.
Druhé je to menu plné nabídek a to se spouští dlouhým stiskem joysticku. V tom se dá také vybírat hudba.
No je to prostě takové pro mě nezvyklé. Moje předchozí mp3 byla velmi jednoduchá, tak jsem byl trochu překvapen, ale vše je jen o zvyku. Stačí si to párkrát projít a hned se na to zvykne. Ty 3 tlačítka fungují jinak v rádiu, jinak v hudbě... jsou prostě takové multifunkční ale to popisovat nebudu.

Zvuk Ze zvuku jsem doslova unešen. K nastavení se dá použít ekvalizér a nebo SRS efekty včetně "Tru bass". Srs spolu s Tru bass, slouží na takové velice dobré vylepšení zvuku a opravdu pěkné zvýraznění basů. Už nepoužívám nic jiného, než tohle. Pouštěl jsem na tom Dance a opravdu jsem byl unešen basy. Bylo to jako když to pustím na počítači. Pak jsem pouštěl metal a taky nádhera, ale u toho si to chce ještě trochu pohrát s nastavením toho SRS. Metal je prostě náročnější hudba. Samozřejmě jsou důležitá kvalitní sluchátka. Osobně používám Koss Porta pro a jsem naprosto spokojen.

Výkon 36mW se mi nezdálo mnoho a navíc se v tomhle zrovna neorientuju, tak jsem si říkal, jestli to bude stačit. Stačí to až dost. Když to osolím, tak to hraje opravdu velice nahlas. Před tím jsem měl Mp3 Creative Zen nano plus a to bylo oproti tomu Iriveru úplný hovínko a to jak zvukově, tak výkonostně.

Celkové zhodnocení Mohu tento Iriver porovnat jen s již zmíněným Creative a potom ještě se Sony Ericssonem W810i, takže nemám vůči jiným mp3 objektivní hodnocení, ale musím říct, že za cenu 2206 korun s DPH mě tento přehrávač velice mile překvapil a mohu ho všem doporučit.

Koupil jsem ho na http://www.mp3store.cz ve 4 gigové verzi za 2206 s DPH. Cena se může samozřejmě změnit.

Obrázky:

http://nahrajobrazek.cz/view_image/fc94 ... C02264.JPG

http://nahrajobrazek.cz/view_image/e416 ... C02266.JPG

http://nahrajobrazek.cz/view_image/90bc ... C02268.JPG

http://nahrajobrazek.cz/view_image/3a9f ... C02272.JPG
Naposledy upravil Topes dne 26. 12. 2007 17:48, celkově upraveno 1
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 26. 12. 2007 13:46

Výkon 36mW je až, až. Můj discman před 6lety měl asi jen 12mW a nebylo absolutně nic slyšet :) Jinak recenze krátká, výstižná:)
A moje malá rada: ,,Muzika není o bassech"

Hodnotím *** 3/5 a to je z důvodů, že velice krátké a bez fotek :)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 26. 12. 2007 14:28

Na druhou stranu mit kuraz dat jako prvni prispevek rovnou recenzi je taky nepreklednutelny fakt. 8)

Sice je to docela kratke, ale co psat, kdyz vyrobek nenabizi obrovske mnozstvi funkci.
Jen doporucuju si SRS vypnout, strasne do zkresluje podani, na portach tuplem.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 26. 12. 2007 14:43

Diky za ohlasy. Tak me se zase naopak basy velice libi. Fotky jsem sice nafotil, ale uz jsem byl linej je dat na net :lol:

Sice by se dalo jeste psat spoustu veci, ale ja to udelal takhle schvalne, protoze tohle jsou veci, ktere jsou dulezite pri vyberu a ja osobne tyto udaje vyhledavam. Proste kratke, prehledne a informativni.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 26. 12. 2007 17:48

Doplnil jsem obrazky
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 26. 12. 2007 20:05

Dobre, dobre, jeste kdyz je to napoprve.
BTW-Tru bass+SRS+Porta - dit z toho se musi trepat hlava ne?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 26. 12. 2007 20:15

The Wolverine píše:Dobre, dobre, jeste kdyz je to napoprve.
BTW-Tru bass+SRS+Porta - dit z toho se musi trepat hlava ne?


To ne, ja jsem na basy zvyklej a fakt to mam rad kdyz mi to hezky duni.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 26. 12. 2007 23:32

Nazdar!

Co je na tom pravdy, ze sa na tento prehravac nedaju nahrat subory, pokial v nom nie je bateria??? :shock:

http://www.novinky.cz/clanek/122841-ele ... r-t60.html
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vencos 27. 12. 2007 01:14

Já si vzpomínám že jsem kdysi psal recenzi na sansu a myslim že jsem ji nedokončil :mrgreen:
Bod pro topese :wink: a jak už jsme řikali i my,basy nejsou všechno... Časem na to přijdeš taky :wink: mě to taky dlouho trvalo
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 27. 12. 2007 12:02

michalko58 píše:Nazdar!

Co je na tom pravdy, ze sa na tento prehravac nedaju nahrat subory, pokial v nom nie je bateria??? :shock:

http://www.novinky.cz/clanek/122841-ele ... r-t60.html

Cau, to nevim, zatim nahravam jen s baterii. Ale vcera mi to psalo ze je low battery a neslo mi nic nahrat, ale kdyz jsem odpojil kabel a zacal poslouchat hudbu, tak to normalne prehravalo. Takze k nahravani souboru to chce mit baterii poradne nabitou. Podle me tam ta baterka u toho musi byt.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 27. 12. 2007 12:03

michalko58 píše:Nazdar!

Co je na tom pravdy, ze sa na tento prehravac nedaju nahrat subory, pokial v nom nie je bateria??? :shock:

http://www.novinky.cz/clanek/122841-ele ... r-t60.html

No asi to bude pravda, aj moj T10 pokial bol pripojeny k USB cerpal energiu z baterky a nie z USB (vybijal sa aj ked si s nim nic nerobil iba si ho nahodou zabudol odpojit z USB)
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 27. 12. 2007 16:53

No to bude tim ze se to napaji z baterky a ne z USB portu (to by musel mit akumulator), takze kdyz to nema stavu, tak to nezere soubory.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 12. 2007 20:07

Tak to je pekne nahovno, ved napriklad Emgeton E2 Cult co mam a je to pekny smejd, tak ten bateriu nepotrebuje pri kopirovani suborov, taktiez vsetky tie noname prehravace co su na AAA baterky nepotrebuju byt napajane... :?
To uz potom ani tento teda nenepotrebujem.... :evil:

Nabijat sa cez usb nemusi, ale aby v nom musela byt bateria pri kopirovani suborov - tak to uz nie :!:
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 27. 12. 2007 20:15

No mozna to dokaze i T60, ja jen nevim jak by mohl. Mozna je to vlastonost iRiveru.
Proc vlastne tam nemuzes tu baterku nechat?
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 27. 12. 2007 20:35

michalko58 píše:Emgeton E2 Cult co mam a je to pekny smejd

:o :shock:
To snad ne... ja som ho mal tiez a je to super prehravac. Hlavne co sa tyka spracovania a kvality zvuku. 8)
DC20
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků