[recenze] Sennheiser HD 555

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 30. 12. 2007 14:28

Cože je možná i škoda, že tam nepoznáte rozdíl. Pokdu bych já sáhl po GRADO SR 80 tak tam ten rozdíl prostě bude a u vyšších třídách ani nemluvím. Ale aureliusi pochopil jsem oč je řeč a v tom případě to opravdu nemá cenu. Cena 555 je okolo 3000 a 595 asi okolo 5000, takže se to asi opravdu nevyplatí.
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 30. 12. 2007 14:34

Mozno keby niekto urobil objektivny test HD555vsHD595 na napr. iAudiu D2.

Casto som maval pocit, ze clovek, co kupil HD595 za 7500,-SK ani za svet nepripusti, ze hraju podobne ako HD555 za 4200,- uz len preto, ze do nich tolko vrazil... :wink:
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 30. 12. 2007 14:37

To bych řek, že je tak důvod.
CHtělo by to mašinky X5, D2, Q5, půlku z toho máme, ale jen to vše nějak dát dohromady:D Chtělo by to sraz :)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 30. 12. 2007 14:54

Hmmm, to by slo...Cesko to nebude...Slovensko asi tiez nie...co tak neutralne Madarsko, Rakusko alebo Polsko? :D

Ja dodam creative zen, HD555 :wink:
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 30. 12. 2007 14:55

:D :D :D :D Nebopojedem na Ukrajinu :D
Já bych dodal X5, SR 60tky, Porty by dodal někdo jiný.
Ale jinak udělat sraz v Praze bych ocenil:) Sice jsem z Plzně, ale přijel bych:)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 30. 12. 2007 14:57

Do Prahy to maju daleko Slovaci aj Moravaci :D to taka Bratislava by bola dobra :D trebars aj dnes vecer :D
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 30. 12. 2007 14:58

DC :D
Jasný, tak to abych si do řiti narval turbo raketu :D Co se vám nelíbí na Praze?
tak Plzeň? :)))
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alximiq 30. 12. 2007 15:08

plzen je v pohode,ale osobne preferujem lahvace pred capakom :D
I`m not like them, but I can pretend..
alximiq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 30. 12. 2007 15:10

Tak já založím thred a uvidíme, jaký budou ohlasy:)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 30. 12. 2007 15:15

Aurelius
mne zas prislo v pohode priplatit si 1200 SK a mat radsej HD595 ako 555. Bral som to asi tak, ze v danej cenovej kategorii nic lepsie nezozeniem. Druha vec, cim viac sa priblizim hudbe tym lepsie, povedzme ze 595 su o 15% lepsie, mne to za tych 1200SK stalo :)

Ja osobne ked som si cital headfi, skor som narazal na nazory je medzi 595 a 555 je celkom velky skok, ale medzi trojkou 595-600-650 je zas mensi. Samozrejme je tam mnoho faktorov, kto ma kolko napocuvane, co vsetko pocul, na com to pocul, podla toho mozeme usudit relevantnost prispevku, povedzem ze clovek co prvy krat pocul HD555 a HD595 dade v obchode povie ze rozdiel velky nie je, dalsi co mal na oboch 100 hodin povie ze rozdiel je vacsi, o tom sa mozme bavit donekocna, hlavna vec je, ze sme spokojny :) o rok a pol mozno sluchadla vymenime :lol:

EDIT/ omg vy pisete ako keby vas dakto nahadal:-D
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 12. 2007 16:07

no musim zareagovat ohladom na toho chlapika menom kuba. kuba napisal, Senny HD280 Pro budou lepší než HD555, ačkoliv jsem 555ky slyšel jen zběžně. no ked ze som viac krat cital o neprijemnom pritlaku na hlavu HD280 je to dost neprijemne, tak zvukovo budu sice uspokojovat ale ten pritlak no NEVIEM aky postoj by som zaujal, dalej ked zmeni svoj rebricek v topicu asi 4krat tak je to na povazenou :D . ale musim podotknut ze je to chlapik ktory sa urcite vyzna, len mam pocit ze recenzie pise len na uplnu vernost audiofila a mam pocit ze hlada nieco mozno uz ani nevie co, tak si obraz musi kazdy vytvorit sam.

kuba dalej k HD 650 napisal - Zvuk: Nemohu si pomoci, ale zvuk sluchátek Sennheiser se mi jeví reálný, a až moc normální. Ano i zde lze najít nedostatky v podobě mírně komprimované dynamiky a až příliš hutného zvuku. Ale jednoznačně převažují klady v podobě detailního, vyrovnaného, přirozeného zvuku všech frekvencí. Zejména střední kmitočty jsou barevné, plastické, detailní. Výšky jsou rozlišené, přirozené, barevné. Orchestr je přehledný a reálný, hlasy přirozené, plné. Odtupy jednotlivých zvuků ohromující, prostor perfektní. Nadšení a radost z poslechu je dána až neskutečnou schopností vtahovat posluchače do děje, tahem zvuku a odkrytím všech tajů hudby v celé její kráse. Zdám se vám nekritický, poslechněte si tento model a pak mudrujte, je to tak, tak to prostě slyším a tak to má v realitě být.

závěr: opravdu highendový model s vyváženým, reálným zvukem
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 30. 12. 2007 16:29

myslis jeho rebricek? vsak ten je predsa fixny uz dost dlho pokial viem, akurat stale pridava nove sluchadla, nikdy som si nevsimol zeby kuba menil vysledne skore urciteho modelu.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 30. 12. 2007 16:42

ja proti jeho rebricku vyhrady nemam, jedine, ze SR 80 su nejako nizko a PX 100 maju menej percent, nez Porta Pro :D
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 30. 12. 2007 16:58

ten žebříček mi přijde divný!!!
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 30. 12. 2007 16:58

nie, ragoval som na to, ze sa tu viedla diskusia o kvalite HD650. a ako opisal HD555 k HD280pro. tak si myslim ze je to trocha nezodpovedne hadzat prirovnania ked ich pocul zbezne a ani neviem ci HD555 boli este len v zabehu, alebo boli uz rozohriate atd.... :)
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků