Ambilight pro každou televizi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Holčík 1. 1. 2008 21:55

Ambilight se mi u Philipsu líbí, ale chci si vybrat televizi podle kvalit obrazovky, ne podle světýlek okolo. Nemůže to být ale přitom nějak složité na výrobu. Stačí vzít kompozitní video výstup (třeba ze scartu), zpracovat ho v dostatečně nízkém rozlišení řekněme 5×5 bodů a rozsvítit podle toho na krajích RGB diody (stačí vzít z toho signálu jen krajní sloupce případně i řádky).

Nejsem bohužel tak zručný obvodář, abych to zvládl. má někdo nějaké tipy na takovýto pseudoambilight?
Tomáš Holčík
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 1. 1. 2008 22:26

Ambilight si mozes kupit aj samostatne http://shop.a-r-e.nl/ :D

EDIT: Aj ked som si neuvedomil, ze to pravdepodobne funguje len k PC. K HTPC to moze byt idealna vecicka ;-)
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 1. 1. 2008 23:00

Věřím tomu, že uživatel EKKAR něco vymyslí. ;-)

Ale někde jsem viděl návod na výrobu a nijak zvlášť složitě to nevypadalo. Snad to najdu.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 1. 1. 2008 23:56

Az to zacnete vyrabat, ozvite sa mi...Jedne by som bral k plazme...
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 2. 1. 2008 12:00

[quote="Tomáš Holčík"uAmbilight se mi u Philipsu líbí, ale chci si vybrat televizi podle kvalit obrazovky, ne podle světýlek okolo. l/quote] Sak prave pre ten obraz by si si mal vybrat Philips :wink:

No ale k veci... tiez som videl podrobny navod ako to vyrobit, ale tiez len k PC. (nechce sa mi teraz hladat)
Ambilight sa vsak uz dostava aj do strednych modelov TV a tento trend bude pokracovat... takze postupne si ho bude moct dovolit viac a viac ludi, a nebude potrebne si ho vyrabat :).
(btw. tiez som mal v plane si ho vyrobit, ale nemam na to cas)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gardfield 2. 1. 2008 12:10

:roll: Bez urazky, ale pozrel som si tu ukazku na tom webe a to okolo ambilightu ani neislo :P
Gardfield
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 2. 1. 2008 12:48

Naposledy upravil vanDave dne 2. 1. 2008 15:58, celkově upraveno 1
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 2. 1. 2008 14:19

vanDave:
Hej... tento navod som presne myslel... dik
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 2. 1. 2008 14:52

Aha...to asi není kutil že? :-P Typek
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod juhas 28. 1. 2008 23:07

Tak kdo už to má doma sestrojené.
juhas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juhas 31. 8. 2008 21:45

Koukám, že za tu dobu nikdo nic nového nepřinesl. A tak bych rád něco k tv připojil zako osvětlení
juhas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 9. 2008 07:49

Už jsem to tady psal - dřív jsme dávali za TV lampičku bez stínidla s namontovanou žárovkou z ledničky - má kolem 10W.
Kdo má "placku", může zkusit trubice, které se prodávají jako "neóny" k tuningu automobilů nebo ty trubičky, co se dají vymontovat ze starých scannerů eventuálně LCD monitorů - prostě podsvitové trubice. Napájení to má (obojí) 12V stejnosměrných. Nebude to mít ovládání jasu nebo dokonce barev podle okrajů obrazu, ale na potlačení extrémně vysokého kontrastu obrazové plochy proti stěně zatemněné místnosti by to mělo stačit...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dressi007 3. 9. 2008 11:46

Asi ta barevná "lampička" bude to nejlepší a nejshůdnější řešení...
dressi007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RostaD 3. 9. 2008 12:09

juhas píše:Koukám, že za tu dobu nikdo nic nového nepřinesl. A tak bych rád něco k tv připojil zako osvětlení


Vzdyt o podsviceni a jeho variantach debatujeme zde:

http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1047164&sid=e83b33dcbc8bc68ba107060532a55433

;-]
-GA-EP45-UD3R + Intel C2D E6400 2,13@3,2GHz-4GB DDR II/PC800 A-Data Extreme-MSI NX8800GTS-T2D512E-OC-2x250GB SATA II-Audigy 2 Platinum-Chieftec Big Tower + Fortron Epsilon 80+ 600W-LCD Samsung SM275T-Logitech G11+MX Revolution
RostaD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 9. 2008 17:21

Kdysi jsem koupil v OKay takovou speciální lampičku na TV. Spustila se automaticky, když se spustila TV (předpokládám, že to funguje jen na CRT TV). Bohužel po několika letech když začala blikat tak jsem zkusil vyměnit zářivku a nefungovalo to - asi problém ve startéru nebo bůhvíkde. Tak jsem to vyhodil. Novou už jsme nikde neviděl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků