[recenze] Sennheiser HD 555

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SoulFly 2. 1. 2008 17:13

Zdravim. Tak po tom co jsem to tu vsechno procetl uz scházelo jenom opravdu malo od obědnání HD555 :lol:
Akorat by me teda jeste zajimalo porovnani tech HD555 s AKG K-530 protoze at sem hledal jak sem hledal tyhle dvoje cenove podobne sluchatka nejak unikaji vzajemnemu porovnani a pritom ty AKG jsou treba vsude velice dobre hodnoceny napr. http://www.excelia-hifi.cz/top.html#sluchatka
SoulFly
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 3. 1. 2008 09:06

Tak to by aj mna velmi zaujimalo, pretoze AKG je naozaj spickova znacka. Ale nemozem sa ubranit pocitu, ze AKG k530 su trosku nadhodnocovane. Ale je to naozaj len pocit, kedze som ich nepocul.

Ten rebricek sluchadiel sa mi zda trosku divny...u vsetkych AKG-eciek sa tam prejavuje vyssie spominane nadhodnocovanie. Aspon ja to takto vnimam :wink:
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 3. 1. 2008 10:06

Excelia je distributor AKG nebo se pletu?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 3. 1. 2008 10:41

aurelius9 píše:Ten rebricek sluchadiel sa mi zda trosku divny...u vsetkych AKG-eciek sa tam prejavuje vyssie spominane nadhodnocovanie. Aspon ja to takto vnimam :wink:


ten kubov rebricek? napriklad AKG K601 by som dokonca povedal ze su tam podhodnotene oproti inym recenziam, ale vsak je to aj tak jedno, hodnoti ako pocuje a hotovo.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 3. 1. 2008 14:01

ShanDo
On ma na mysli zrejme tento rebricek:
http://www.excelia-hifi.cz/top.html#sluchatka
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ShanDo 3. 1. 2008 14:54

ejha, tak pardon, v tom rebricku je to asi fakt:)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 3. 1. 2008 16:33

este som zabudol na jednu vec co je u mna dolezita pri kupe sluchadiel

ako sa hd555 znasaju s okuliarmi, kedze ich nosim. nevadia nozicky musliam?
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 3. 1. 2008 16:34

ShanDo - myslel som rebricek na excelii :wink:

O K-530 som sa docital, ze su to velmi dobre sluchadla, ale v ziadnom pripade nezastupuju K-501.
Na head-fi prevlada nazor, ze citelne za nimi zaostavaju.
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 3. 1. 2008 16:58

hulller píše:este som zabudol na jednu vec co je u mna dolezita pri kupe sluchadiel

ako sa hd555 znasaju s okuliarmi, kedze ich nosim. nevadia nozicky musliam?


no podla mna je to v pohode, ale zatial som neskusal dlhsie ako hodinu z okuliarmi, ale mozem to testnut coskoro:)

edit: akurat trochu skusam, podla mna okuliare bez problemov, akurat ze ked hybes hlavou tak to trochu vrzga (ram o nausniky, ale len trochu,a nie vzdy, deformaciu nausnikov som nespozoroval)
necitim, nevidim a nepocujem ziadny problem, ale ak mozes tak si to chod radsej testnut, neviem ako by to mohlo vyzerat ak budes mat sluchadla na hlave co ja viem 4-5 hodin, aj ked nevzda sa mi ze by to mohlo sposobit vacsie potiaze.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 18. 1. 2008 12:07

tak uz su na ceste ku mne, som velmi zvedavy :)

technicka poznamka - tato recenzia stale nie je medzi recenziami tuto http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?t=66132

pls. Jersey pridaj ju tam

ked bude trosku casu (ako teraz nie je :( , tak samozrejme prispejem recenziou aj ja (ale nic neslubujem, neviem ako bude o tyzden, o mesiac... :(
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 18. 1. 2008 12:13

Z toho si nic nedělej. Moje recenze na grado 2.část tam taky není. Jersík nějak spí :(
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 18. 1. 2008 12:18

Omlouvám se, chlapci. Já toho mám teď moc, nestíhám to všechno sledovat. Posílejte mi vždy raději SZ. :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 18. 1. 2008 14:13

eraser_svk
Potom napis ako budes spokojny :) Ja si zajtra idem pozicat tie PX100ky tak som zvedavy ako dopadnu v porovnani s portami.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sporťák 18. 1. 2008 16:12

Tak tyhle sluchadla mam neco pres dva roky a naprosta spokojenost. Skvely zvuk, vyborne sedi, netlaci z nich hlava ani pri dlouhodobem poslechu. Pouzivam je ve spojeni s AV recieverem Yamaha RX457 a DVD recorderem Yamaha DRX2. Muzu je jenom doporucit.
Sporťák
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 21. 1. 2008 13:03

tak uz su doma !

uplne prvy dojem : kde su basy ?? :D

druhy dojem po 2-3 minutach : pocujem detaily, ktore som na PX 100 nepocul, je to viac v priestore

nechavam ich rozohriat a uvidim co dalej
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků