Panasonic DMR EX-87 prvni dojmy

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dalamar 5. 1. 2008 18:23

Ahoj, tak máme nový Panasonic DMR EX-87 a postupně bych se chtěl podělit o první dojmy, upozorňuji že jde o můj subjektivní názor a dávám to sem abych ostatním pomohl v rozhodování, nemám zájem o flameware:

- po rozbalení na mě čekalo milé překvapení v podobě 3 DVD-RAM disků

- ovladač ve skutečnosti nevypadá tak hrozně jako na některých fotografiích

- samotný přístroj (černá barva) vypadá docela solidně a kompaktně, i když displej je jak moje stará kalkulačka :-)

- docela mi vadí, že na ovladači není tlačítko na otevření mechaniky. Naopak potěší tlačítka na ovládání TV která jsou poměrně dobře řešená

- také mi docela vadí, že některá nastavení se zobrazují jen na displeji přístroje a nikoliv na TV

- samotné ovládání přístroje je poměrně intuitivní i když podle mě by lecos šlo vyřešit příměji a k některým podle mě docela důležitým funkcím se musíte promačkat.

- manuál je podrobný a je v něm vše, ale zdá se mi trochu nepřehledný.

- přehrávání mp3 naprosto v pohodě (ale opravdu jenom mp3, další formáty mají smůlu)

- běžné divx a xvid filmy stažené z netu bez problémů přehraje. Poškozené soubory, soubory s nestandardním kódování apod ne.

- pálené dvd s filmy bez problémů

- při přehrávání dvd je třeba vybrat, zda se má pracovat s mp3, videem nebo fotkami (tedy zobrazuje se odděleně

- stromová struktura disku vypadá dobře a je přehledná

- nemám s čím srovnávat ale jde o opravdu VELMI tiché zaízení, samozřejmě HDD je slyšet když pracuje ale srovnání s PC na které jsem někde narazil je úplně mimo mísu

Toď první dojmy po cca 20 minutách testování
Dalamar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mahony07 5. 1. 2008 22:42

- nemám s čím srovnávat ale jde o opravdu VELMI tiché zaízení, samozřejmě HDD je slyšet když pracuje ale srovnání s PC na které jsem někde narazil je úplně mimo mísu

Toď první dojmy po cca 20 minutách testování[/quote]

Přirovnání hlučnosti k PC se jedná v případě vypalování na disk.!! /dej prosím vědět,jak se chová tvá mechan.při vypalování z HDD na DVD/
Jinak souhlas se vším,co jsi popsal.Hlavně to tlačítko na otevř.a zavř.mechan.disku že není na dál.ovladači./ale beru to tak,že stejně musíš k přístroji a disk vyměnit./
mahony07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dalamar 6. 1. 2008 00:44

Zatím jsem nevypaloval, až to zkusím dám vědět. Ale podle mě na tom už tolik nezáleží, protože pokud budu chtít něco v klidu sledovat, nahraju si to (tiše) na hdd a na dvd to nechám vypálit až nebudu doma apod. Každopádně po pár dalších testech dám vědět
Dalamar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mahony07 6. 1. 2008 00:47

O.K.
mahony07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fatman 10. 4. 2008 07:49

Koukal jsem na něj dnes při snídani, je v akci na splátky bez navýšení, jak jsi s ním spokojen po 3 měsících? Konkrétně nabízejí typ Panasonic DMR-EX 87EP, měl by mít i slot na SD kartu, což je vůbec paráda, 2 GB stojí někde 400 a filmy v DivX už bych nemusel přepalovat na CD/DVD. A jak s nahráváním z vnějšího zdroje, mám UPC Direct, umí si to receiver píchnutý do AV samo v požadovaný čas zapnout nebo si to musím hlídat.
Díky
Naposledy upravil fatman dne 10. 4. 2008 14:19, celkově upraveno 1
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janíček 10. 4. 2008 12:14

Chtěl bych se zeptat,jak funguje při časovém nahrávání VPS(jak to bylo u vhs).
Děkuji
Janíček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lolek-praha 10. 4. 2008 20:50

Janíček píše:Chtěl bych se zeptat,jak funguje při časovém nahrávání VPS(jak to bylo u vhs).
Děkuji

Hraju DVB-T tuner a tam mi VPS nefungujou a ani je to nepodporuje myslim, pokud jde o DVB-T.
lolek-praha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janíček 12. 4. 2008 15:34

Dá se vůbec vps při časovém nahrávání vůbec aktivovat.Jsem majitelem 77.Nemůžu najít kde se aktivuje.Dík
Janíček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lolek-praha 13. 4. 2008 22:16

Janíček píše:Dá se vůbec vps při časovém nahrávání vůbec aktivovat.Jsem majitelem 77.Nemůžu najít kde se aktivuje.Dík

Tak o tom nevim. Pochybuju.
lolek-praha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fatman 14. 4. 2008 07:50

VPS/PDC to vůbec nemá, nakonec je to celkem jedno, dám něco před a něco za a pak to z HDD smažu (tady by bodla funkce smaž od teď do konce, naštěstí se dá v režimu editace dát co nejrychlejší posun, ono se to na konci pauzne a můžu označit konec oblasti pro výmaz). Příjemné je, že pokud je správně nastaveno, na které stránce teletextu je program (u ČT to dokonce nastaví samo) automaticky to záznam pojmenuje.
Ale s tou SD kartou mě nakrkli, z ní se nedá přehrát film ani MP3, mají to z nějakých pochybných důvodů blokované. Další mínus je, že DivX, mp3 apod. se musí vypálit na DVD-R, z + médií to nepřečte (ale pokud na + vypálím film ve formátu DVD, to přečte v pohodě). Jinak je to opravdu tiché, ani HDD při nahrávání není nijak slyšet, jediný hluk jsem zaznamenal při načítání DivX z CD-RW, tam to prvotní načtení teda slyšet je :-)
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 14. 4. 2008 09:30

Dalamar píše:- samotné ovládání přístroje je poměrně intuitivní i když podle mě by lecos šlo vyřešit příměji a k některým podle mě docela důležitým funkcím se musíte promačkat.


A s tímhle souhlasím, např. tlačítkem na DO lze u DVD měnit přímo pouze zvukovou stopu, výběr titulků se provádí přes tlačítko Display výběrem z nabídky na obrazovce, tlačítko pro změnu titulků, které mají i nejlevnější přístroje ze superhyper chybí. Chybí ZOOM při přehrávání filmů, opět funkce, kterou mají i nejlevnější šlupky.

Na druhou stranu je např. přímo na DO tlačítko Showview, pokud je přístroj v pohotovostním režimu, stačí ho zmáčknout, přepne/spustí si TV, rovnou zadám kód z novin, poupravím časy, OK a Return a TV se přepne zpět/vypne, to je lahůdka.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mav. 16. 4. 2008 14:55

Umožňuje tento rekordér také nastavení velikosti nebo dokonce i typu fontu u DivX titulků? Myslím, že bratr má předchozí, tedy loňský model s HDD 250GB a bylo pro něj zklamáním sledovat DivX s titěrnými titulky. Na letmý pohled jsem v menu nezjistil jak je zvětšit. Přehrávání DivX není priorita, ale občas by se někomu kdo se se mnou dívá ty titulky hodili.

A ještě dotaz bokem. Asi je naivní očekávat, že by Paňák dělal all-in-one, tedy BluRay přehrávač + DVD rekordér + DVB-S tuner (který je sólo v jednom z jeho letošních nových rekordérů), že?
Motorola d460, Siemens s25, Nokia 7110, Nokia 7250, Nokia 6320i, Nokia 6300, Nokia C6-00, Samsung Galaxy S II
Mav.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 16. 4. 2008 20:09

Mav. píše:Umožňuje tento rekordér také nastavení velikosti nebo dokonce i typu fontu u DivX titulků? Myslím, že bratr má předchozí, tedy loňský model s HDD 250GB a bylo pro něj zklamáním sledovat DivX s titěrnými titulky.


Bohužel ne, vlastnosti titulků nelze zvolit - je daná jedna velikost i font, ale české znaky se zobrazují správně. Soubor s titulky se musí (až na příponu) jmenovat stejně jako soubor s filmem, musí být ve stejném adresáři, musí být v kódování ANSI a nesmí obsahovat formátování (tagy).

EX-87 má HDD 250 GB, EX-77 jen 160 GB, takže ten "loňský model" je jaký?
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mav. 17. 4. 2008 09:54

fatman píše:EX-87 má HDD 250 GB, EX-77 jen 160 GB, takže ten "loňský model" je jaký?


Omlouvám se, asi to opravdu bude ten EX-87 co má bratr. Může ho mít už skoro rok, ne? Kdy vyšel jako novinka?

Myslel jsem že už Paňák dělá něco nového, možná i s diskem 320 GB. Ale asi tomu není tak.
Stejně tu tak sedím, a hloubám si nad tím, že dělají rekordéry DVB-T a DVB-S ale žádné combo DVB-C. A kdy tam už sakra dají mechaniku co navím umí číst i BluRay!

A umí ta novinka rekordér Panasonicu s DVB-S tunerem alespoň HD? Je tam zmíňka tuším i 1080i pouze což není FullHD ještě, že? Bude mi potom k něčemu s FullHD televizorem? Samozřejmě za pár měsíců či let až bude HDTV u UPC běžnou realitou. Jsem docela konzervativní v nakupování a nechtěl bych další receiver jít kupovat za jeden nebo dva roky jenom kvůli HDTV.
Motorola d460, Siemens s25, Nokia 7110, Nokia 7250, Nokia 6320i, Nokia 6300, Nokia C6-00, Samsung Galaxy S II
Mav.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 17. 4. 2008 16:13

Nemám jak vyzkoušet na mé CRT televizi :-), ale na netu jsem našel rozdíly mezi modely 85 a 87:The EX87 has a maximum output via HDMI of 1080p, The EX85 has a maximum output via HDMI of 1080i. A v návodu k tomu EX87 je uvedeno "Při připojení k přístroji kompatibilnímu s HDMI je přenášen nekomprimovaný digitální audio/videosignál. K využití digitálního videa a audia vysoké kvality stačí jen jeden kabel. Při připojení k televizoru HDTV (High Definition Television) kompatibilnímu s HDMI lze výstup přepnout na HD-video 1080p, 1080i nebo 720p."
Takže snad jo.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků