tajomstvo "pozadia"

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zubata 8. 1. 2008 23:12

mam tri otazky:
1 chystam sa kupovat zos, sledujem teraz tetok dva, len pozeram ze fstupy na repro maju aspon podla mojho oka odlisne, ako je to stym? vecsina bazarovych ma vystupy ako z druheho obrazku, a repra co si tak vybavim tez maju tak maju tu blbost ktora by zase sla do toho vystupu z druheho obrazku
http://isk.mall.cz/5498762/
http://hyperinzercia.sk/inz/302239-pred ... -jvc-4.jpg

2 aky je rozdel medzi receivrom a zosom?

3 ako prepojim zos a obycajnu beznu zvukofku v kancelarkych PC, pozeram na zosoch zo zadu maju fstupy rozdelene na L a R kanaly

dik za vysvetlenie !!
zubata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zubata 8. 1. 2008 23:29

dik, mam v tom jasnejse

myslim ze tieto zosiky co som postol boli stereo, da sa tam pripojit aj 2.1 repro zostava zo subwooferom?
zubata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 1. 2008 23:45

Ano, dá - ale subwoofer musí mít svůj vlastní výkonový zesilovač, boční repra připojíš ke receiveru/zesilovači jako by to bylo obyčejné 2.0 stereo.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zubata 9. 1. 2008 00:10

rozmyslam ze repro bude magnat monitor 880 (http://www.audioexpert.sk/reprosustavy- ... onitor-880), myslite sa dokazu dostatocne prejavit aj v mensej miestnosti 3,5x3,5 m alebo pouzit racej policove?
zubata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zubata 9. 1. 2008 15:33

pozeram tento zos, http://audio-video-foto.hyperinzercia.s ... prievidza/
ma niekto na nho nejaky nazor?
by som ho dal ktym maganatom 880
zubata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 1. 2008 15:42

Dostatečnost projevu v takové místnosti musíš podpořit patřičně dimenzovaným zesilovačem, nejlépe o výkonu 150-200W/kanál na zatěžovací impedanci odpovídající reprům - koukal jsem, že se dají koupit v obou obvyklých, jak 4, tak 8 Ohmů. Ale hrát budou i na slabší zesilovač, jen nebudou úplně využité. Co se týká sobwooferu, pokud mají bedny dolní přenášený kmitočet 22Hz, podle mého názoru nepotřebují woof. Obzvlášť, pokud je chceš postavit do tak "veliké" místnosti, jak píšeš - 3,5x3,5m... Hlavně je nestavěj do kouta nebo blíž ke stěně, než asi 15cm - raději dál, aspoň 0,5m - protože jak se zdá podle obrázku ve Tvém odkazu, mají zadní bassreflex a kdybys je postavil blíž ke stěně, bassreflexovým expanzním otvorem vyzářené basy by se odrážely od stěny za bednou a poslech by byl sileně zaduněný - znám to, mé TECHNICSy jsou také se zadním B-reflexem. Pokud je nemůžeš postavit cca metr od stěny a musíš je postavit blíž, za bednou by na stěně měl být tlumicí materiál - stačí hutný látkový závěs nebo látkou krytý molitan, aby utlumil odrazy dozadu vyzařovaných basových vln... Na Tvém místě bych ale do cimérky 3,5 x 3,5m pouvažoval o bedničkách i zesilovači méně výkonných - 70 až 100W na kanál je až až...i tak to nebudeš moci provozovat na více, než cca 10-15% nominálního výkonu, Tvé ušní bubínky by se při použití vyššího výkonu srazily uprostřed Tvé hlavy...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Narcissus 9. 1. 2008 19:30

EKKAR: Ony výkonné bedny se zesem můžou být někdy v pohodě i v malé místnůstce. Já mám pokoj 3x4 metry, reprobedny každá 140-150l objem a zvukově mi tu naprosto zapadly, i sám konstruktér se divil. Ale možná mám jen štěstí, že si to tu nějak celé sedlo...
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 1. 2008 21:05

Pokud si to ještě jednou pozorně přečteš, zjistíš, že nemluvím o rozměrech beden - ale o výkonech...Nikomu nenutím MÉNĚ OBJEMNOU sestavu - jen střízlivě srovnávám VÝKON potřebný k vyvolání akustického tlaku odpovídajícího poslechové hlasitosti v malé místnosti s výkonem, který podle mého názoru sluší tak malé diskotéce - cca 10x10m až 15x15m. Ano, objemově velká soustava hraje precizně basy a nemusí se dohánět EQ, ale tak velký instalovaný výkon na tak malou kubaturu místnosti je přepych, který se nedá normálně zdůvodnit ani rezervou potřebnou pro dostatečnou dynamiku reprodukce - prostě do tak vysokých špiček, aby byl k jejich čisté reprodukci v tak malé místnosti potřebný tak vysoký výkon, se snad nelze dostat ani při akustické simulaci startu raketoplánu v bezprostřední blízkosti...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Narcissus 9. 1. 2008 21:56

Nemusíš hned vyskakovat, psal jsem to tak nějak normálně. Ale tady už s tebou nesouhlasím - vysoký výkon zde není přepych. Skok v kvalitě dynamiky byl stejně velký, když jsem přecházel ze zesilovače 10W na 50W, a pak z 50W na 150W. Je to znát nejen při vyšších hlasitostech. To jsou mé reálné zkušenosti, na základě kterých bych dnes do slabšího zesilovače než 150W už nešel (i v místnosti min. 3x4m). Už jsem tu myslím někde odkazoval na Dudkův seriál o zesilovačích, je to tam o výkonu pěkně popsáno.

EDIT: samozřejmě, při poslechu popu, techna a podobných věcí není výkon příliš třeba, tam dynamika není, ale u akustické hudby už to znát je.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zubata 10. 1. 2008 10:38

Narcissus píše: Už jsem tu myslím někde odkazoval na Dudkův seriál o zesilovačích, je to tam o výkonu pěkně popsáno.
/quote]


postnes pls link? ak to je tu na fore tak som to nenasel
zubata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 10. 1. 2008 10:49

Obrázek

Tohle?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 10. 1. 2008 14:49

Díky Jersey, to je přesně ono.
Ještě k tomu výkonu - většinou slyšívám argument "Na co takový výkon? Na pořádný kravál stačí i 50W...". To je pravda, na hlasitou hudbu doma stačí i 30W, ale pokud chceme kvalitu, je třeba mj. i výkon, jak píše P.D.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 1. 2008 15:06

S kvalitou prehravacu rostou parametry (vykon) a asi to ma kvalitnejsi vnitrek, diz to ma takovy vykon, ale neni to pravidlem.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 1. 2008 15:50

Narcissus píše:Nemusíš hned vyskakovat, psal jsem to tak nějak normálně. Ale tady už s tebou nesouhlasím - vysoký výkon zde není přepych. Skok v kvalitě dynamiky byl stejně velký, když jsem přecházel ze zesilovače 10W na 50W, a pak z 50W na 150W. Je to znát nejen při vyšších hlasitostech. To jsou mé reálné zkušenosti, na základě kterých bych dnes do slabšího zesilovače než 150W už nešel (i v místnosti min. 3x4m). Už jsem tu myslím někde odkazoval na Dudkův seriál o zesilovačích, je to tam o výkonu pěkně popsáno....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zubata 14. 1. 2008 01:01

na aky vstup v zose/receivry sa mam pytat ked donho budem cet pripojt gramec?
zubata
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků