Magio - Orange doma - UPC

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Davor 11. 12. 2007 09:18

O chvilu sa stahujem do noveho bytu a riesim otazku TV. Doteraz som bol na klasickej kablovke ale rozmyslam, ze by som presiel na digitalnu TV. Na vyber mam medzi Magio od T-Com, Orange doma a UPC digital.
Najviac sa mi paci Magio, kedze k tomu dostanem aj settop box s hardiskom. Takze potom nemusim riesit ziaden DVD rekorder.
Neviem vsak ako je to s kvalitou obrazu u jednotlivych providerov. Teoreticky by mala byt najlepsie u Orange kvoli optike, ale zase som pocul, ze je to len digitalizovany analogovy signal. Zaujima ma, ci ta kvalita obrazu je naozaj o tolko lepsia ako normalny analog (pokial to nieje HD vysielanie). TV totiz velmi nepozeram, len obcas nejaky sport, sitkom a len vynimocne film. Vacsinou pozeram DVD.
Co by ste mi poradili vy?
Davor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 11. 12. 2007 10:01

Magio som niekolko krat videl v NAY (kde mi tvrdili ze maju zly signal), v SONY centre, aj priamo na prezentacnych miestach T-comu. Nikde som nebol s obrazom spokojny a mozem prehlasit, ze moja analogova kablovka od UPC je na tom o dost lepsie :). Mam pocit ze pouzivaju strasne slaby bitrate kodovania. Tiez som cital kopu prispevkov o tom, ako sa to zakaznikom stale sere - rozpadava sa obraz a mrzne.
Ich asi jediny benefit je ten STB a aj preto zamerali reklamu len na to ze obraz sa da zastavit :)
Digital od UPC som uz tiez videl... a tam kvalita dost zalezi od signalu a prepojenia... ten standardny scart co sa k tomu dodava je *****... s kvalitnym je to o nieco lepsie... ale UPC chce prejst od buduceho roka (snad) na nove STB aj s HDMI vystupom.
V UPC je vyhoda ta, ze ti moze jedna telka bezat na digital a ostatne aspon na analog. (neviem ako ty, ale mi mame doma 3 TV a teraz sa este jedna chysta :) ). Inak kvalita tiez nie je taka, ako by clovek od digitalu ocakaval... ale da sa.
Orange homebox ma optiku... z toho pohladu je to najviac perspektivne a vysielaju aj HD (aj ked zatial len 3stanice)... nevyhoda je ta, ze je to len pre jednu TV.
Signal som cez optiku este nevidel, ale v Orange to simulovali aspon cez WiFI siet a obraz sa mi zdal slusny.
Viac o tom neviem.
Osobne by som teda zvazoval UPC (ak chces viac TV), alebo Orange.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomSelect 1. 1. 2008 19:13

Osobne mám doma UPC aj Magio a musím povedať, že MAGIO cez HDMI + STB Motorola a TV Philips 32 PFL 7562 je o dosť pozerateľnejšie ako UPC ... najmä pri nekvalitných signáloch napr. Galaxia je uvedená kombinácia zreteľná a obraz vyzerá celkom slušne na to aký "sajrajt" je na vstupe ... čiastočne to samozrejme kompenzuje aj TV panel. Takže UPC využívam v podstate pre TV pre deti na rozprávky a ako zálohu pre MAGIO.
Inak MAGIO mi funguje v pohode, občas sekne zvuk, ale nemá to zásadný rušivý vplyv.
S Orange doma nemám žiadne skúsenosti, že je to digitalizovaný analóg je jasné, v podstate to je bez priameho digitálneho vysielania u všetkých providerov rovnaké.
Je potrebné si uvedomiť jedno - alfa a omega je ponúkaná a prenášaná šírka pásma.
TomSelect
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tompika 5. 1. 2008 19:18

Ja mám už asi 5-6 rokov UPCdirect, a som s tým spokojný. Ani za svet by som neprešiel na Magio, ani na DIGITV atd. Počkám ešte pár rokov a možno MAGIO už bude ponúkať niečo viac.
tompika
Junior

Odeslat příspěvekod AndyDavor 18. 1. 2008 00:40

Neviete ci CI karta orange alebo magio sa da pouzit aj s inym settop boxom alebo televizorom s CI slotom? Co sa tu pisalo tak UPC ma CI kartu naviazanu na settopbox, tak ma zaujima ci je to v T-Com alebo Orange ine. Budem mat totiz TV s CI slotom a zabudovanym hdd rekorderom, a celkom rad by som vynechal settopbox ak sa da.
AndyDavor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndyDavor 20. 1. 2008 19:34

Tak uz som zistil, ze by sa to nemalo dat (podla info od Orange a T-Com). Ktovie ci sa to da hacknut...
AndyDavor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod votrelec 14. 9. 2008 19:44

sice otvaram staru temu, ale asi nevadi.
Troska si to mylis. CI slot je pre dvb-c a dvb-s ak sa nemylim. Orange fibertv a magio nie su DVB, ale IPTV.
..:. jungle forever:.
votrelec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 14. 9. 2008 21:22

Orange doma. :tleskani
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndyDavor 5. 10. 2008 01:17

Nedavno som mal moznost porovnat obraz z Magia a UPC digitak kabel (na rovnakom modeli TV). Musim povedat, ze obraz z Magia mi pripadal horsi. Posobil rozmazanejsie (nizky bitrate), trochu ako stary divx. Ak by mi islo o kvalitu obrazu tak by som urcite volil kablovku.
AndyDavor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod votrelec 11. 10. 2008 16:12

no podla technickych parametrov, by mal mat najkvalitnejsi obraz orange fibertv
..:. jungle forever:.
votrelec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků