[srovnání] Koss Porta Pro x Sennheiser PX100

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kromec 24. 9. 2007 21:03

souhlas
Proto si myslim ze tvrdit ze ma neco verny zvuk je relativni....
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j0yr3x 29. 9. 2007 13:43

suhlasim! porty mam uz cca 5rokow, ale uz ich skoro wobec nepouziwam (len na testowanie).... maju neuweritelne nekwalitny kabel a newywazeny "V" zwuk........ PMX100 su na tom owela lepsie, ale potrebujes kwalitny zdroj

ALE w roku 1985 zneli wsetky sluchadla trochu inac ako tie dnesne, konkretne Sennheiser HD414SL, ktore mam tiez a su este starsie nez porty..............
j0yr3x
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 29. 9. 2007 14:55

Z mého pohledu jsou KPP malinko lepší, o Véčku se moc nedá mluvit. Spíš o poklesu k vyšším kmitočtům.
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 21. 11. 2007 16:41

Hodně dobrá recenze...právě se rozhoduji mezi Kossy a Senny...takže asi Kossy ptz můj hlavní repertoár jsou DnB a The Chemical Brothers...:)
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 11. 2007 21:21

Chybu neudelas ani s jednemi.

BTW- Podle me nejhorsi je nazor, ze jedny jsou best a ty druhy uplny hnuj.
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 22. 11. 2007 09:49

Ale tak Sennheisery sou best a Porty už z hnoje nikdo nevyhrabe, žejo.

just kidding. :-)

//JII.: Hehe, Koss portaHnůj :wink:
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 22. 11. 2007 11:51

Ale zase Porty jsou klasika...takový cult.
Podle me nejhorsi je nazor, ze jedny jsou best a ty druhy uplny hnuj
Jn přesně tak.
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 11. 2007 15:11

Pro upresneni ja to myslel tak, ze nekdo dava Senny na uplny vrchol a na Porty na dava, jiny to dela NAOPAK. Nevim, ktera sluchatka s techto dvou jsou lepsi, pro kazdeho asi jina, ale nedovolim si tvrdit, ze jedny nebo druhe jsou vyrazne horsi.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 23. 11. 2007 20:27

Ja si v poslednej dobe vsimam prevahu nazorov tvrdiacich, ze PX 100 zneju oproti Portam o nieco lepsie. S tymito nazormi sa stotoznujem, nedovolim si vsak tvrdit, ze Porty Pro su zle - to urcite nie. Cloveku, ktory ma radsej nabasovanejsi prejav (alebo ak sa to do charakteru pocuvanej hudby hodi) by som Porty vrelo odporucil.
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 23. 11. 2007 23:37

Mno, já nevim. Mám The Plug, PX100 a UR15. Každé pro jinou situaci a každé si myslím plní svůj úkol na jedničku. takže se za zajatce jedné značky nepovažuju :-)
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 20. 1. 2008 11:26

Tak som konecne pocul PX100ky a mam z toho zmiesane pocity.
Hned na uvod na mna posobia trochu zastrnejsim dojmom oproti KPP. Ale narozdiel od port nemaju bassom ovplyvneny zvysok spektra.
Hlavne rozdiely:
PX100
mierne zastrete
ostrejsi maly bubon
trochu metalickejsi zvuk (myslim kovovejsi, nie vhodnejsi na metal)
presny kopak (v podani PX100 znie uplne super)
KPP
zname prebasovane podanie, ktore ovplyvnuje zvysok spektra
takisto aj vysok bolo viac => obcas boli pocut sykavky
jemnejsie podanie
jemnejsie (iskrivejsie) cinely

Detailnost oboch sluchadiel je +- rovnaka.
Zaroven by som chcel vyvratit "povery" ze PX100ky nebasuju. Basuju, a jak! Niekedy sa mi zdali aj prebasovane :D
Co sa tyka spracovania, tak tam rozhodne vedu PX100ky, maju otrochu tensi a tvrdsi (mozno to je sposobene kevlarom) kabel.
Pohodlie oboch typov je na vysokej urovni, ale netrufam si povedat ktore su pohodlnejsie (to by som musel pocuvat PX100ky 8 hodin v kuse).
Pocuval som na mp3 prehravaci iAudio7 a zvukovej karte EMU 0404 USB.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fernetik 20. 1. 2008 11:37

ja som tiez mal moznost pocut porty pro./doma mam px100./nemal som ale moznost priamo ich testovat.porty pro myslim./pri posluchu niesom zatazeny(ako niektori) na silne basy.teda nie basy ale neidentikovatelne dunenie :mrgreen:(nehovorim ze ho porty maju) . takze mne viec vyhovuje posluch na px100. ma menej basov ako porty..to hej ale aj tak myslim ze ich je dostatok. po dizajnovej stranke su prijatelnejsie asi px100 vzhladom nato ze maju konzrvativnejsi dizajn ako porty.ale 100ludi 100chuti./
myslim ze jednoznacne sa vsetci zohdneme na tom ze v tejto cenovej kategorii su to nepochybne krali ci uz px100 alebo porty. kazdy si uz vybere podla vlastnych preferencii
**Naco si nepamatam to sa nestalo**
Core2Duo E6400@3,6GHZ
Corsair 2x1024MB DDRII 1066MHZ
GeForce GTX280 1GB

Cowon D2 4GB black(fw 3.57)+ Kingston SD 2GB + Sennheiser PX100 + Etymotic ER6i Black
fernetik
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 20. 1. 2008 11:38

Mně taky opravdu lákají PX100, ale jen na vyzkoušení:)) Mohla by to být dobrá zkušenost a mohl bych si sám vytvořit názor, jestli doporučovat KPP popř. PXka. Jen škoda, že je nikdo v okolí nemá.
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 20. 1. 2008 11:47

DC20: Slyším to malinko jinak, ale Tvůj názor respektuji. :wink:

Mám teď na mysli například zastření, o tom nemůže snad být ani řeč. Dle mých uší ale. Neříkám, že mám pravdu.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 20. 1. 2008 12:11

Podla mna je to zastrenie sposobene mensim zastupenim vysok. Proste neznie to ako pod dekou, ale podla mna to je trochu zastrene. Mam menej skusenosti s posluchom ako ty, takze je mozne ze len neviem ako to co pocujem nazvat :D Mozno by to bolo mozne nazvat trochu tmavsim prejavom, neviem.
DC20
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků