[srovnání] Koss Porta Pro x Sennheiser PX100

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jersey II. 20. 1. 2008 12:17

Právě výškové a středové pásmo mi u PX100 přijde ve své kategorii precizní. To byla nová sluchátka nebo již používaná? Ono popsat zvuk slovy je samo o sobě dosti složité resp. nesmyslné. Jenže jak jinak to přiblížit ostatním.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fernetik 20. 1. 2008 12:23

neviem ako to pocujete vy alebo jake stare resp. nove mate px100..ale mne tam vysky rozhodne nechybaju./a zastreny posluch to tiez nieje.preveze ako pisal jersey vysky a stredy v tejto cenovej patria medzi najlepsie.
**Naco si nepamatam to sa nestalo**
Core2Duo E6400@3,6GHZ
Corsair 2x1024MB DDRII 1066MHZ
GeForce GTX280 1GB

Cowon D2 4GB black(fw 3.57)+ Kingston SD 2GB + Sennheiser PX100 + Etymotic ER6i Black
fernetik
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 20. 1. 2008 12:29

Su pouzivane. Tych vysok je tam na moj vkus trochu malo. Pri porovnani s HD595 nie je ich zvuk taky jasny. A hlavne ten maly bubon napr. v skladbach od RHCP, je dost ostry. Mne sa skor u PX100 viac pacia basy ako stredy a vysky. Nemozem si pomoct, ale proste to mierne zastrenie tam pocujem. Ale ak by som si mal znova vybrat ci KPP alebo PX100... neviem... mozno by som zvolil PX100 (hlavne koli tomu kopaku).
// EDIT: a upozornujem, ze som ich pocul len par hodin!
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fernetik 20. 1. 2008 12:30

neviem.kazdy vnima zvuk trochu inak.to je pravda..ale tych vysok je tam fakt dostatok./
btw: porovnavat PX100 a HD595 tiez nieje zrovna objektivne-uz len z toho dovodu ze 595 su uplne inak konstrukcne robene
**Naco si nepamatam to sa nestalo**
Core2Duo E6400@3,6GHZ
Corsair 2x1024MB DDRII 1066MHZ
GeForce GTX280 1GB

Cowon D2 4GB black(fw 3.57)+ Kingston SD 2GB + Sennheiser PX100 + Etymotic ER6i Black
fernetik
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 20. 1. 2008 12:31

fernetik
Ja som bral HD595 ako referenciu. Porovnaval som s KPP.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fernetik 20. 1. 2008 12:38

tak v tom pripade..ok ..srry
**Naco si nepamatam to sa nestalo**
Core2Duo E6400@3,6GHZ
Corsair 2x1024MB DDRII 1066MHZ
GeForce GTX280 1GB

Cowon D2 4GB black(fw 3.57)+ Kingston SD 2GB + Sennheiser PX100 + Etymotic ER6i Black
fernetik
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 20. 1. 2008 15:23

tiez sa mi to nezda, ale 100 ludi, 100 chuti :wink:

mne sa zdali zastrene prave Porty, PX 100 krasne iskrili (niekedy az prilis :)

ked som si po posluchu PX 100 nasadil Porty, zdal sa mi zvuk akoby pod dekou a nabasovanejsi... tolko moje dojmy

//DC : skus tam Guano Apes :) ako som inde spominal, zvuk RHCP sa mi velmi nelubi a nepouzival by som ho ako referencny, no nevravim ze to nie je chyba PX 100 :wink:
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 1. 2008 16:13

At si kazdy vybere sam, ze se nekomu nekere nelibi je jeho vec.
BTW-dicky je dobry nejaky lepsi referencni model jako doplneni k porovnani proti sobe. A HD595 jsou taktez otevrena dynamicka auralni sluchatka jako pX100.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 23. 1. 2008 10:49

Referenci "neco" je myslim vzdycky dobra vec... Zvlast kdy clovek porovnava Porty a PX 100 a nevi, kde je vlastne pravda :))
Ne, nevim jak ostatnim, ale mne se referencni zvuk osvedcil.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janecekv 23. 1. 2008 23:17

Četl jsem recenze na Koss Porta Pro a Sennheiser a nějak jsem se nemohl rozhodnout. Mám doma řadu sluchátek, které se již nevyrábí. Nejsou nic moc, až na jedny Aiwa A170 z walkmana. Myslím nejlepší z těch levnějších. Mají totiž velice příjemné basy. Proto jsem v diskuzích tíhnul k PortaPro. Zalekl jsem se však těch basů. Ovšem, že mi to nedalo a teď mám doma jak Koss PortaPro tak PX-100. Testuji na MP3 Apacer (EQ Normal), NB IBM TP 600 (EQ Normal) a CD přehrávači. Každé zařízení má jistou odlišnost při přehrávání. NB jsem opustil jako první. Přehrávač MP3 má velmi slušný zvuk, hlasitost snesu i na MAX. Přendavání sluchátek mne po pár hodinách již nebaví. Nakonec volím ještě CD přehrávač a CD ABBA. Stále chci uvěřit, že PX-100 mají těch basů akorát. Nemůžu si pomoci , ale PortaPro mají ty basy tak příjemné, že u mne vyhrály. Je to něco podobného jako poslouchat aparaturu se subáčem. Ostatní sluchátka potřebovaly přidat basy, PP však ne. (to již bylo moc) Nicméně PX-100 jsou velice slušná sluchátka. Jelikož neposlouchám tak často a hudbu si chci opravdu užít nezbývá než zakřičet " MILUJI KOSS PORTA PRO " Zdravím Vás a napište, jak jste dopadli vy! Janeček V. Litvínov
janecekv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 27. 1. 2008 04:06

K referencii > ta je samozrejme nutna, pretoze inak pri porovnavani nemozete urcit, co je vlastne pravda :) Naraza to vsak na problem, ze napriklad HD 595 su velke open sluchatka a PX 100 aj KPP sedia priamo na usiach a aj ked su open, tak napriklad nemozu mat tak dobry (Rozumej verny) bass ako spomenute 595tky ... to som si uz mnohokrat vyskusal na HD 580 so sluchatkovym zosikom (o ktorych sa mimochodm obcas tvrdieva ze nebasuju, asi to sposobuje fakt ze maju 300 Ohm a ked sa to nezapoji na vhodny zdroj, tak sa nenabudia dostatocne).
A teraz k veci > PX100 nemaju ani nahodou malo basov. Na zaklade dlhodobych skusenosti so vsetkym moznym (vo zvuku) konstatujem, ze su vzacne vyrovnane napriec spektrom a kto potrebuje hulit ekvalizer na PX100 je but tzv. "bass head" (fanusik hutnych basov) alebo mierne nahluchly (normalny jav :) ). KPP su proste viacej do basov co si vsak odnesu ostatne frekvencne pasma (imho hlavne stredy).
Sluchatka tohoto typu vsak nikdy nemozu mat "presny zvuk", pretoze to nejde kvoli ich konstrukcii realizovat :). Moja sucasnas kombinacia PX100 a HD 580 je vsak ovela prijemnejsia nez KSC/35 vs. HD 580 co som mal predtym, pretoze pri priamom presedlani (pridem do prace, dam dole sluchatka a po chvili nahodim HD 580) bolo absolutne jasne, kde KSC/35 chybovali co pri prechode PX100> HD 580 nie je take vyrazne.
Nemusim vediet uplne vsetko, staci ked viem, kde a ako to mam najst ...
Dušan Šimonovič
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 28. 1. 2008 12:25

Dušan Šimonovič: s temi basy a PX100/Porta Pro souhlasim... ja byl z Port uneseny dlouhou dobu... ale po nakupu PX100 jsem ocenil to, ze basy slysim jen tam, kde maji byt - a ze jim hutnost nechybi... a to posloucham od bluesu a rocku a metalu pres pop a dance az po drum'n'bass
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tysek 2. 2. 2008 22:23

vy člověku vůbec nepomůžete, než sem si to tu přečetl ,tak jsem myslel jednoznačně na porta, ale teď nevim. bojim se toh "přebasování" u prtů, i když mám basy rád a nemůžu bez nich žít, ale zase všeho mco škodí, bože pomoz mi.... :cry: Poslouchám skoro jenom metal a to ale od heavy přes gothic až po power co k tomu vyjde líp?porty nebo pxka?
tysek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 3. 2. 2008 00:50

Vzal bych PX100. Teda metal neposloucham, ale myslim ze by to bylo samy duneni s Portama... Uslysis asi vic detailu, pokud to nejak dobre dedukuju.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fernetik 3. 2. 2008 10:52

ja pocuvam aj metal..a myslim ze to nieje ziadny problem. si zase nemysli ze PX100 nemaju basy..maju ,.a je ich akurat
**Naco si nepamatam to sa nestalo**
Core2Duo E6400@3,6GHZ
Corsair 2x1024MB DDRII 1066MHZ
GeForce GTX280 1GB

Cowon D2 4GB black(fw 3.57)+ Kingston SD 2GB + Sennheiser PX100 + Etymotic ER6i Black
fernetik
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků