[recenze] Sennheiser HD 555

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ego71 21. 1. 2008 13:35

ake sluchadla si pocuval doteraz
ego71
Junior

Odeslat příspěvekod aurelius9 21. 1. 2008 15:04

eraser_svk - HD555 potrebuju vela casu na rozohranie, po cca. 50hod. sa basy citelne zlepsia
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 21. 1. 2008 15:42

uff, to si ma upokojil :wink:

po dvoch hodinkach intenzivneho zahrievania sa uz stratil kelimkovy nadych

tych bassov by neuskodilo trochu viac, pri vyssich hlasitostiach (tj. 20 percent a vyssie :) zneju udernejsie a intenzivnejsie... snad sa to po rozohrati upravi... mozno je to aj zvyk z prebasovanych px 100 :D

ale inak spokojny, necham ich dalej zahrievat :wink: (dlhodobo 50-70 percent na vystupe Live! 24bit external im snad neuskodi, vtedy hraju uz dost hlasno, pocut ich aj do dalsich izieb)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod centos 21. 1. 2008 16:22

eraser - přimlouvám se i pro tvou recenzi, především proto, že jdem stejnou cestou: PX100 + SB Surround > HD 555 + SB Surround :)
Zajímalo by mě, jak si na té zvukovce stojí oproti PXkám..
Last.fm viz www
centos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 21. 1. 2008 18:15

eraser_svk píše:tych bassov by neuskodilo trochu viac

Myslim, ze ani rozohranie im v tomto velmi nepomoze. Aj moje HD595ky velmi nebasuju. Ale mne to vyhovuje. Preto sa mi zdali aj PX100ky prebasovane :) Si zvyknes a nebudes chciet inak :D
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eraser_svk 21. 1. 2008 18:40

centos - prekvapivo ta zvukovka zvlada HD 555ky nakrmit :wink: pri maximalnej hlasitosti to uz nie su sluchadla, ale male reproduktory :) co sa tyka zvuku, ten rozdiel tam pocut je a nie maly

DC20 - a sakra... tak zeby som predsa chytil ekvalizer ? :) ale este im dam sancu, kym sa do tyzdna rozohraju... na druhej strane to nie je take zle, pri PX 100vkach mi z tych bassov v poslednej dobe isla odletiet hlava

ego71 - Sennheiser PX 100
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 21. 1. 2008 18:43

DC20 - nemyslim...ked som este pred kupou mojich HD555 cital na head-fi o tom, ako rozohranie pomoze basom a celkovemu zvuku, bol som dost skepticky. Ale teraz, po vyse 100 hodinach mozem povedat, ze tie basy su podstatne na (kvantitativne aj kvalitativne) vyssej urovni. A urcite to nie je zvykom. Mne sa tento zvuk zacina velmi pacit a aj basy mi pripadaju perfektne, plasticke a mohutne (este pred tyzdnom sa mi malilo :wink: ) Staci len pocuvat...

Podla mna je prechod z prenosnych (efektnych) sluchadiel na kvalitnejsie (realistickejsie) tazky, nase usi su uz doslova zmagorene (ved tie basy boli take silne a mohutne...) a vysledok sa moze prejavit ako (spociatku) velke znechutenie.
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ego71 21. 1. 2008 20:33

suhlasim, ze na sluchata(zvuk) si treba zvyknut, seny maju basov tolko ako je ich treba, zbytcne nedeformuju zvuk. potreboval som na to asi tyzden, nez som mu prisiel na chut. doporucujem pocuvat menej hlasno a vychutnat si dynamiku a detaily zvuku.
ego71
Junior

Odeslat příspěvekod ShanDo 22. 1. 2008 08:35

mne teda stacili basy od zaciatku, a ked z novym zdrojom pribudli basy tak pod 55Hz ale nezacalo to dako duniet, tak som spokojny uplne, viac by som nechcel, ale je pravda ze KPP alebo PX100 som nikdy nemal.
burn-in som si teda velmi nevsimol, potreboval by som nove HD595 a porovnal by som z mojimi. postupne zlepsovanie sa mi nevzdalo az take postrehnutelne, ale ani som sa na to nesustredil.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 22. 1. 2008 09:19

na com si ich mal zapojene pred tym a potom ? ten stary zdroj mal dostatok vykonu ? mne vykonom moja zvukovka viac nez staci, akurat pod tych 55Hz ako vravis... no na druhej strane, ked som si ich jemne (3dB :) pridal ekvalizerom, po chvili sa objavil znamy pocit udierania z PX 100 a Z-2300, takze takto je to asi dobre
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 22. 1. 2008 14:40

povodny zdroj je SB audigy, a ta zvukovka mi nehra z nicoho pod 55 Hz (skusal som zopar generatorov, ale nic), teraz mam aj EMU 0404 PCI, a tam citelne pribudli basy, asi dade okolo 35 Hz mozu koncit, ale neviem presne mozno aj nizsie(hned som to spoznal na symfonii od Saensa, kde je vo 4 casti aj orgán), a ako som uz niekde citoval Karfika, sluchadla z nizkou impedanciou potrebuju zdroj, ktora dokaze dodat dostatok prudu.
Ci sa daco zlepsi zistim az dnes, pretoze mi prisiel BVaudio Headmp, ktory ma prudovy buffer TPA6120, este je vsak na poste (postari zasadne chodia ked nie som doma, asi ma sleduju :lol: )
takze som stráááááááááásne zvedavy...
inac niekedy mam pocit, ze subeh kanalov pri nizkej hlasitosti je priamo zo zvukovky trochu horsi, ale mozno je to iba pocit.

Edit: akurat osm prisiel z posty, no to som teda zvedavy:)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 22. 1. 2008 17:56

zaujimave, mne to na Live! External hra uz od tych 30 Hz vyssie a hlasitosti sialene, nad 20 percent je to nepocuvatelne... pri 100 percentach hraju ako reproduktory :) (bez skreslenia)

daj vediet, o kolko tomu pomoze ten amp, som zvedavy aj ja :wink:

btw, ako skusam, tak skusam a ak sa to po rozohrati neupravi, tak skoncim na 55 Hz - plus 3dB, 77 Hz - plus 2dB, 110 Hz - plus 1dB... mozno som hluchy, mozno HD 555 nie su rozohrate, mozno dostavaju malo prudu - ktovie
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 22. 1. 2008 18:48

HD555 nie su povazovane za sluchadla pre "bassheadov", ale nemam pocit, zeby tych basov bolo nejako malo...
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 22. 1. 2008 20:14

no ja ten pocit zatial mam :oops: zatial hrali asi 15-20 hodin... docital som sa, ze HD 555 potrebuju aj 100 hodin a po rozohrati sa basy az neuveritelne zlepsia. (co si mi potvrdil vyssie :) tak som zvedavy... ak nahodou nie, je tu este ekvalizer :twisted:

inak maximalna spokojnost
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 22. 1. 2008 20:33

neviem ci je objem basov medzi HD555 a HD595 dako rozdielny, HD555 som ale nepocul...
vseobecne, po kratkom posluchu, ale prehadzoval som si priamy vystup a zosilovac pri kratkych pasazach pre mna znamych skladieb aby som hned pocul zmenu.
mal som predtym pocit ze su basy trochu vybusne, a daval som to za vinu absencii zosilovaca, a zatial sa mi to potvrdzuje, kde sa mi to vzdalo trochu zahuhlane, zosilovac umiernil kvantitu basov, ale su teraz tvrdsie, lepsie pocut stredy a vysky, akoby sa to trochu vyrovnalo. Zvuk je mierne dynamickejsi, lepsie pocuvatelny, vyhladenejsi. Na SB mi po dlhsom posluchu vadili trochu ostre vysky, tie sa na EMU stratili, ale pribudli basy do kvatity , avšak amp to cele akoby zrovnal, upokojil, lepsie ukočíroval, alebo ako to nazvat, scena sa trochu presvetlila, mierne sa mi rozsiril priestor.
Ale rad by som povedal, ze davam za pravdu kubovi, ktory mi povedal ze amp uz iba dokresli charakter sluchadiel, a je to pravda, ziadna super extra speci zmena typu 100 a 1, povedzme ze pre mna je to este ale celkom velky skok, aj male zmeny mozu znamenat vela.
Ak by som si teraz zobral lyru, tak by bol rozdiel asi ovela mensi, a potreboval by som zase lepsi zdroj aby som pocul to co sa zmenilo (a mozno by pocet priaznivych zmien narastol), ale z tym sa mi nechce zaoberat... idem počuvat hudbu:)
v kazdom pripade k HD595, a myslim si ze aj k HD555 by som headamp odporucil, ak je niekto z BB, moze si ho ku mne prist v pohode vypocut.

inac zalezi aj od toho aky zaner pocuvas, na klasiku je basov dost.

ehm este k tej SB a 55 Hz, mozno mam daky vadny kus alebo cp , ale proste mi to tak nizko nehra..., co ma vsak uz vobec netrapi

zatial fotocky

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil ShanDo dne 22. 1. 2008 22:17, celkově upraveno 2
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků