[srovnání] Porta Pro x PX 100 podruhé!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gumak 30. 1. 2008 21:33

mareq0 píše:Osobně jsem neslyšel jak hrají PX100, ale ještě před koupí Porta Pro jsem měl možnost je delší dobu používat a neměl jsem jediný důvod je nekoupit... /quote]

Kdybys slysel PMX100 tak bys duvod mel (mam PMX100; PX100 jsem neslysel, ale udajne by mely mit stejne menice, tak predpokladejme ze hraji jako PX100) . Schvalne jsem je pujcil kolegovi, ktere ma KPP. A k memu prekvapeni zacal na KPP narikat (predpokladal jsem, ze jako kossar bude razit Koss).

Podle meho poslechu KPP hraji "udusene", jakoby "za dekou", bassy prervou vsechno ostatni. Na zvuk se zvyknout da, ale PMX100 hraji lip. Jen dodam, ze hudebni sluch nemam a kdyz rozdil slysim ja, tak uz snad kazde.

PMX100 potrebuji slusnejsi zdroj zvuku, dokazou byt k horsi kvalite nemilosrdne tj. vsechny chyby jsou slyset.

PS. Na sluchatka jsem jeste nesedl a ani je mne auto neprejelo - holt asi mam stesti ;-)
Gumak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 1. 2008 21:46

Stejně se Ti jednou po*erou, uvidíš - a pak budeš litovat :wink:

Já basy rád a beru to jako výhodu. Mně "udušeně" teda rozhodně nehrajou - můžu srovnat s AKG. Každý má ale jiné uši. Pokud Ti lépe hrajou Sennheisery - buď rád že je máš :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 30. 1. 2008 21:55

Jestli se mu poserou za 3roky, tak pořád to bude jedno, za takovou kačku vydrží dost.

Já bych si kossy už nekoupil a to z důvodů, že prostě nejsou pohodlný, nesedí na hlavě atd. Ale mám zkreslený pohled, protože jsem koupil lepší model od jiné značky, ale jak bylo řečeno bassy u port jsou na škodu než k užitku.
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 30. 1. 2008 22:09

ja by som povedal, ze Porty su jedny z najpohodlnejsich

a tie bassy - to je cisto subjektivne, nema zmysel sa o tom natahovat
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 30. 1. 2008 22:12

Taky mi přišly hrozně pohodlný, ale pokud se zkusí něco jiného, tak pak je to hned někde jinde. Víc mi vadí minimální přítlak. Ale to je věc vedlejší, jinak jsou to skvělá sluchátka za tu cenu.
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hansel 30. 1. 2008 23:13

Mně přijdou neuvěřitelně pohodlná. Minimální přítlak mi vyhovuje, na druhou stranu (o použití Comfort Zone, kdy sluchátka odstávají od uší, nemluvě) kvůli němu uniká ještě více hudby do okolí, což považuji za hlavní nevýhodu jak pro posluchače, tak bohužel pro okolí. Váha a jistá pozice na hlavě způsobuje, že je ani necítím.
Jediné, co mě opravdu výrazně štve, je háček na pravém sluchátku. V určité pozici se mi zařezává do hlavy. Ustříhnout se nedá, ježto by zase sluchátka nedržela složená.
Vůbec, co se skládání týká považuji PortaPro za geniální - při samotném sundávání se skoro sama složí, stačí jen otočit mušličky, zaháknout. Pak ani netřeba pouzdra, protože samotný most chrání měniče - stačí jen hodit do tašky.
Co se komfortu nošení týká, geniálně jsou vyřešena BOSE OE, více ale prozradím, až se dokopu dopsat nějaký text.
Hansel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 31. 1. 2008 09:40

Celý comfot zone je u KPP totálně k ničemu, za 6let jsem ho použij asi tak 2x a to, abych zjistil jak to funguje. Ten háček, o kterém jsi mluvil nesnáším, zařezával se mi do ucha. Teď už mě to netrápí, porty jsou v krabici a uklzené ve skříni a doufám, že tam dlouho zůstanou :D
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 31. 1. 2008 09:48

ten comforte zone neni na ***** je pro ty co maji treba vetsi hlavu aby je porty tolik netlacily nebo naopak aby mely vets pritlak...a mi ten hacek vubec nevadi na hlave...
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 31. 1. 2008 13:41

mareq0: pokud jsi studentik a za ty tri roky nesezenes litr na novy sluchatka, pak te chapu... dal s tebou diskutovat nebudou

hansel: "Pak ani netřeba pouzdra, protože samotný most chrání měniče" - presne souhlasim, to skladani je vymysleno skvele, u Sennu mi to spis prislo jako "vymyslete nejakou skladaci konstrukci" - u nich uz se to moc nepovedlo
byt pro me bylo prekvapenim, ze maji pritlak tak akorat aniz by potrebovaly nejaky ComfortZone
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 31. 1. 2008 13:45

hele, jestli si za 3 roky koupíš další sluchátka za litr, tak rozdíl mezi těma novýma a Portama bude zase pochybný. Porta Pro je kvalita prověřená léty a ještě se skvělou službou navíc (doživotní záruka).

Je dobré se chovat ekonomicky - nejenom jako spotřební prase :mrgreen:

ondrasheq píše:... dal s tebou diskutovat nebudou
... ale budou :wink:
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 31. 1. 2008 14:24

Taky pravda, souhlasím. Ale jak ceny klesají, tak Porty se dostanou např. na cenu 600,- seny tak na 800,- a za 1000,- popř. a nějakou korunu víc budou zase lepší sluchadla, ceny berte s rezervou, jen tak nějak mě to napadlo. Takže skok to nebude jak přes Mississippi, ale jak přes řeku před barákem :D Beru to jen obrazně.
A i student musí našetřit 1000,- za 3 roky :D Někomu na to stačí nejít měsíc do hospody, někdo si musí dávat penízky stranou, ale vždycky se našetří, když se chce:)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bolejo88 31. 1. 2008 14:37

Vím, že je to trochu OT, ale rozmýšlím se mezi těmito dvěma sluchátky, ale zatím mám jen nokii 6300, takže bych to připojoval přes redukci na ni(popřípadě doma k počítači)., myslíte, že to má cenu? Někde sem slyšel, že ty senny jsou hodně háklivé na kvalitu výstupu. Díky za odpověď
Philips seavy - N5110 - N6610 - N6230 - N6300 - N3410 - N82 - N8
bolejo88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 31. 1. 2008 15:14

Dzordano_Bruno píše:...jak ceny klesají, tak Porty se dostanou např. na cenu 600,- seny tak na 800,- a za 1000,- popř. a nějakou korunu víc budou zase lepší sluchadla, ceny berte s rezervou...r/quote]


Dobře, ale za dněšních 1000,- kč si nekoupíš to, co za 1000,- kč za 3 roky, takže ty nové za 1000,- budou "dražší"...
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 31. 1. 2008 15:20

To je jen dohad, kterej ani jeden z nás neví. Je to jen názor:) Uvidíme časem:)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djlooper 31. 1. 2008 16:33

Musím se ohradit....PX 100 mají náhodou pěkný design :P - i to pro mě hrálo prim , jenom to pouzdro na ně by mohlo být jednodušší bez navíjení kabelu....pro mě zbytečnost. Ve složeném stavu se vlezou i do poudzra na brýle. Mám možnost je srovnávat pouze se Sporta Pro a PMX 60.
Jináč poslouchám hlavně breakbeat, electrohouse, techrock....pro tyto styly ideální s poštelovaným ekvalizérem mírně do V :P
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků