Jakou telku do 25tis hraní her XBox/PC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Adamos 30. 1. 2008 19:12

Jakou LCD nebo plazmu pro hraní her na XBoxu/PC ?? jde mi především o mazaní obrazu s duchama. Pokud se to tu už někde řeší tak mě odkažde tam.

Mam LCD Philips 94cm obraz a barvy jsou pěkné ale při rychlejších pohybech to rozmazává obraz. Hlavně co je černé, tak to dělá duchy.
Hrat se sice dá ale uvažuji že tuto televizi přenechám někomu jinému a koupím jinou kvalitnější v tomto směru.

1.

Budu rád pokud tady napišete své praktické skušenosti, i teoretické a technické informace týkající se tohoto problému s mazáním obrazu.

2.

Jakou televizi by jste doporučily? 94cm kolem 25tisíc

3.

Jaké jsou důležité parametry pro nákup TV na hry?
Naposledy upravil Adamos dne 2. 2. 2008 20:57, celkově upraveno 2
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IceDive 30. 1. 2008 23:49

Ja zatial pouzivam k Xboxu 32" Samsung siedmej generacie. Telka ma uz dva roky. Odozvu obrazu ma 8ms ale duchov som si na nej nevsimol. Ani v rychlych dynamickych hrach som si nic take nevsimol. Skor mi na nej vadi riesenie dynamickeho rozsahu a to presne regulacia jasu trubic ktora mne strasne bije do oci. Cierna tiez nieje bohvieco. Ono to aj tak bola TV planovana od zaciatku do spalne kedze je aj dost mala.
Ja cakam na nove modely plaziem ale samozrejme mrknem aj na nove LCD. Doporucujem ti este vydrzat 2-3 mesiace so starym Philipsom kym pridu nove modely.
IceDive
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 31. 1. 2008 00:16

na hry by som preferoval nejake LCDTV, totiz v hrach mas casto v obraze nejaky tabulku (pocet zivotov, score, nejaky tachometer a pod.), ktora sa Ti pri dlhom hrani moze vypalit do obrazu a nejaku dobu tam pobudnut (i ked nove plazmy su na tom coraz lepsie, riziko tu vsak vzdy je). Rozhodnut sa musis sam.

Dodavam, ze nie som nijako proti plazmam zalozeny, ale na hry by som volil LCDTV, podla moznosti s nie vysokou odozvou, dajme tomu 8ms a menej (aj ked orientovat sa podla papierovych hodnot nebude snad nikdy zarucene spravne).

A na tom svojom Philipse (94cm) mas pozapinane vsetky funkcie zarucujuce najvyssiu kvalitu obrazu? (resp. aby nemazal) Myslim, ze kazdy vyrobca sa pysi nejakymi takymito funkciami...
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zozzi 31. 1. 2008 08:33

ja mam doma PS3 a tiez uvazujem o 37" fullhd, teraz mam 24" fullhd monitor ale to je uz male :-)

po precitani roznych recenzii a for vo vybere su tieto LCD:
PANASONIC TX-37LZD70F
Philips 37PFL7662D
Samsung LE37M87BD

vsetky stoja +/- rovnako

kazda telka ma svoje pre a svoje proti ... ale najskor to vyzera na ten panasonic

problem je ze ked pridem do nejakej predajne, tak nikde nemali vsetky 3 naraz aby sa to odskusalo :-(

zatial som nemal problem, aby doniesli k telke konzolu a pustili tam nejaku 1080p hru alebo bluray ktore si donesiem so sebou
zozzi
zozzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gardfield 31. 1. 2008 09:58

mam Philipsa 37PFL9732 a na tom mam napichnuty okrem ineho aj xbox360 - nemozem povedat na nic kriveho slova. Proste parada. Inak odporucam ti to kupovat cez net, kde mas narok na vratenie tovaru bez urcenia dovodu, takze pekne si 7 dni vyskusas a ak nebudes spokojny tak to vratis.
Gardfield
Junior

Odeslat příspěvekod maiki 31. 1. 2008 12:06

Nechci rýpat, ale neexistuje televize, která zobrazí korektně rozlišení Xboxu 360. Proto jsem se jej prozaicky zbavil neb i tak nepřinesl výrazný pokrok ve hrách a je to hlučný blbeček, a zůstávám u osvědčeného Xboxu a CRT. Až vyjde konzole co pojede v 1080p a ne míň tak si koupím OLED 1080p a tuto konzoli. Šaškovat s polotovarama opravdu nehodlám. To ty peníze raději utratím v krčmě nebo za jiné hovadiny, třebas hifi.
maiki
Junior

Odeslat příspěvekod zozzi 31. 1. 2008 18:30

maiki píše:Až vyjde konzole co pojede v 1080p a ne míň tak si koupím OLED 1080p a tuto konzoli. Šaškovat s polotovarama opravdu nehodlám. To ty peníze raději utratím v krčmě nebo za jiné hovadiny, třebas hifi. /quote]


taka konzola uz na trhu je ... Sony PS3 ;-)

1080p hier sice zatial vela nie je, ale trebars Call of Duty 4 alebo demo Gran Turismo 5 su proste nadherne - testovane v Datarte na 42" fullhd - ver mi ze hoci bolo pred zaverecnou, tak sa tam zastavovalo veeela ludi ;-)
zozzi
zozzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adamos 31. 1. 2008 21:51

IceDive píše:Doporucujem ti este vydrzat 2-3 mesiace so starym Philipsom kym pridu nove modely.


Uvažuju, že bych počkal na ty nové modely LCD, ale kolik bude stát asi tak nejlevnější 37"/ 94cm ??

4quote="THeBaNDiT"]
A na tom svojom Philipse (94cm) mas pozapinane vsetky funkcie zarucujuce najvyssiu kvalitu obrazu? (resp. aby nemazal) Myslim, ze kazdy vyrobca sa pysi nejakymi takymito funkciami


Žádné speciální funkce ten Filips nemá, jen přednastavené mody multimedia, film, kino, apod. je to ale nepoužitelné protože vždy si nastavím obraz dle svých očí. Spíš by mně zajímalo jestli má vliv nastavení barev, kontrastu, jasu, ostrosti nějaký vliv na mazání obrazu?? (teoreticky)

Adamos
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod zozzi 1. 2. 2008 11:24

Adamos píše:No nevím zda má cenu kupovat LCD za 35tisíc, když za pár měsíců se budou prodávat o 10tisíc míň a cena půjde určitě rapidně dolů.
Nejsem taký blázen abych si kupoval telku za 35tis která bude za půl roku schit. /quote]


neviem ako sledujes trh s elektronikou, IT a pod ..

dnes sa ti ozaj oplati nic nekupovat, lebo za par mesiacov za tu istu cenu kupis nieco o dost lepsie (alebo to povodne lacnejsie)

akurat ked nekupis tak nemas :lol:

a tu si kazdy asi chce nieco kupit
zozzi
zozzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IceDive 1. 2. 2008 14:47

Ako som ti uz pisal. Pockaj kym pridu nove modely na trh a budes si moct vybrat bud novinku za sucasne ceny alebo minulorocne modely za akciove dopredajove ceny.
Tie prve dva samsungy co si spominal by som rozhodne nekupoval. Su to stare modely.
IceDive
Junior

Odeslat příspěvekod Adamos 2. 2. 2008 20:51

Chcu koupit něco maximálně do 25 tisíc. Ty nové modely budou stát určitě mnohem víc? zatím by mi nstačilo něco do těch 25tis protože ten filips co ted mám je naprosty *****! Jakou telku by jste teda doporučily? Výše jsem uvedl některé typy, můžete mi někdo poradit? díky
Adamos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adamos 2. 2. 2008 21:10

Naposledy upravil Adamos dne 2. 2. 2008 22:27, celkově upraveno 2
Adamos
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 2. 2. 2008 22:12

2 adamos: mohol by si sem napisat presne oznacenie Tvojho Philipsa, ktory momentalne mas?
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků