Repro Genius SW-HF 5.1 5000 - kolik W (kW)žerou???

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xshreck 6. 2. 2008 19:43

hojte. Mám taký problém. Chceme si udělat párty kde není přípojka el. proudu a snažim se zjistit jak silný generátor na tyhle repra je potřeba... neví pls někdo?? díky
Raelita je iluze způsobená nedostatkem alkoholu v krvi...takže pijte :)
xshreck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod UniFly 6. 2. 2008 19:52

generátory bývaji stavěné na o hooodně vyšší výkon, než kolik můžou domácí repráčky vůbec požrat
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xshreck 6. 2. 2008 20:05

no, proto se to snažim zjistit! budu potřebovat sehnat generátor na který půjde PC, LCD + tyhle repra... tak potřebuju vědět jak silnej cca aby to utáhlo. Generátor zase není každej jak druhej...
Raelita je iluze způsobená nedostatkem alkoholu v krvi...takže pijte :)
xshreck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod UniFly 6. 2. 2008 20:16

tak snad máš doma krabicu nebo aspoň mauál, ne? tam takový údaj snad musí být.

pokud toto výrobce neuvede, moc bych k němu důvěru neměl.

jo a pokud jsi to ztratil, tak zkus někde stáhnout z netu nějaký datašít nebo co
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 6. 2. 2008 20:35

udavany vykon : 5 x 15 W, sub 75

dokopy mi to vychadza 150, co v najhorsom pripade moze znamenat 200 W prikonu.

ak vezmeme do uvahy, ze pri vytazeni vsetkych kanalov nie je sanca, ze udavane vykony budu realne, tak sa mozme kludne dostat na cislo mensie ako 150 W.

pre istotu ale rataj s tymi 200 W
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xshreck 6. 2. 2008 20:36

a co myslíš že sem dělal.... sedl k PC, najel tohle forum a začal se jen vyptávat? sem se díval, ale nic nenašel! jinak bych se neptal... manuál nemám, na netu sem nic nenašel... nebo neumim hledat no...tak jestli nevíš tak nepiš
Raelita je iluze způsobená nedostatkem alkoholu v krvi...takže pijte :)
xshreck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 2. 2008 20:36

Když se podíváš například sem:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34893#techparams , snadno zjistíš, že celkový RMS neboli maximální sinusový výkon soustavy Genius 5.1 je 75 + (5 x 15) wattů neboli celkově 150W. Pokud budu uvažovat, že obvyklá účinnost zesilovacích stupňů není o mnoho vyšší, než asi 60%, musím skutečný příkon zesilovačů předpokládat asi 250W - pro celou soustavu provozovanou "na plný koule". Potřebný příkon se dá poměrně přesně odhadnout i podle hodnoty pojistky vložené do síťového přívodu - vynásob její proudovou hodnotu v Ampérech napětím sítě 230V a z výsledku pak uber přibližně 30-40%. Pro tyhle Geniusy bych si tipnul, že síťová pojistka bude mít hodnotu přibližně 1,5-2A.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xshreck 6. 2. 2008 20:38

EKKAR píše:Když se podíváš například sem:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34893#techparams , snadno zjistíš, že celkový RMS neboli maximální sinusový výkon soustavy Genius 5.1 je 75 + (5 x 15) wattů neboli celkově 150W. Pokud budu uvažovat, že obvyklá účinnost zesilovacích stupňů není o mnoho vyšší, než asi 60%, musím skutečný příkon zesilovačů předpokládat asi 250W - pro celou soustavu provozovanou "na plný koule". Potřebný příkon se dá poměrně přesně odhadnout i podle hodnoty pojistky vložené do síťového přívodu - vynásob její proudovou hodnotu v Ampérech napětím sítě 230V a z výsledku pak uber přibližně 30-40%. Pro tyhle Geniusy bych si tipnul, že síťová pojistka bude mít hodnotu přibližně 1,5-2A.h/quote]


ok, díky moc ... sem potřeboval :)) ještě že existují ti chytřejší :D
Raelita je iluze způsobená nedostatkem alkoholu v krvi...takže pijte :)
xshreck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 2. 2008 20:39

Nepokládám se za chytřejšího - maximálně za o něco zkušenějšího... a jak v čem - taky jsem v ledasčem LAMA, neboj...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xshreck 6. 2. 2008 20:40

EKKAR píše:Nepokládám se za chytřejšího - maximálně za o něco zkušenějšího... a jak v čem - taky jsem v ledasčem LAMA, neboj...L/quote]


no, tak zkušenější :) já bych si to tak odvodit nedokázal :(
Raelita je iluze způsobená nedostatkem alkoholu v krvi...takže pijte :)
xshreck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 2. 2008 21:38

Jen pro přesnost a realitu - to, že nějaké zařízení může svým příkonem dosahovat až 250W a výrobcem/prodejcem udávaný RMS výkon zesilovačů má 150W (celkem) pořád ještě neznamená, že to těch 75W + 5 x 15W bude schopné stabilně a čistě hrát delší dobu. Včera si mi byl postěžovat jeden známý na své repráčky k PC, že prý mají 20+20W, ale s naplno vytaženou hlasitostí mu po krátké chvíli zmlknou a musí počkat asi půl hodiny, než po vypnutí a novém zapnutí začnou znovu hrát. tak jsem si je šel prohlédnout, samozřejmě se šroubovákem v ruce, a zůstal jsem čumět jak bacil do lékárny - ve zdroji sice byly stabilizátory, ale bez jakýchkoliv chladicích ploch / křídel, takže se po krátké chvilce provozu ohřály nad mez, při níž zareagovaly jejich vnitřní tepelné ochrany a jednoduše je vypnuly, aby nedošlo k nejhoršímu... Po doplnění masivních hliníkových profilů na pouzdra stabilíků vše jede, jak má... Takže ani od těch Geniusů bych neočekával nějaké zázraky a výkon schopný ozvučit (spíš přesněji řečeno PŘEHLUŠIT...) byť jen trochu rozdováděnou párty...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanDave 6. 2. 2008 22:02

:arrow: Subwoofer zezadu - detail

Power Source 230V 1,1A
Pojistka 2,5A
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xshreck 6. 2. 2008 22:37

no, přehlušit je dokážou...to je vyzkoušené... na chatě sem je pustil (místo zadních byly navíc dané ještě jedny přední) na max (skoro.... nechtěl sem je uplně odvařit) a bylo to prý slyšet až na sjezdovce která byla daleko asi 150m.... :-) jen také dunění.... ale bylo. Ale lepší tohle než nic, bude alespoň nějaká music :-) cca 20 lidí to snad přehluší jiank dík za rady... podle toho co si napsal a té pojistky....tak počítám 250-350w
Raelita je iluze způsobená nedostatkem alkoholu v krvi...takže pijte :)
xshreck
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků