Co nejmenší zesilovač...

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Fyla 7. 2. 2008 00:14

Nemáte někdo nějaký tip na zesilovač okolo 2x20W pro druhou zónu (koupelna). Proto mě nejde o kvalitu, spiš to nesmi generovat brum (jako tohle - pernamentní brum ze špatně odstíněného zdroje). Prioritou je velikost a cena :-) Nechci mít vedle receiveru nějakej obrovskej šrot...

Děkuji za rady.
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 7. 2. 2008 07:59

zkus třeba tohle
[url]
http://www.audio.prodejce.cz/index.php? ... t=05510032[/url]
:roll: [/url]
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyla 7. 2. 2008 09:23

Vypada to na stejneho vyrobce velice podobne konstrukce toho, co jsem uz neuspesne zkousel - s brumem :(
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 7. 2. 2008 09:38

je na tom natištěno jiné logo. a myslím, že je klidně možné, že uvnitř to není zcela totožné.
oba zesilovače s logem McVoice jsem zkoušel a problémy s brumem nebyly. HVA-2100 (vypadá stejně jako ten tvůj) jsem měl rok doma a než jsem jej rozmlátil tak mi sloužil dobře.. teda jak na svou třídu.
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyla 7. 2. 2008 09:44

No, koupil jsem ho, zapojil jsem ho, rychle jsem ho vratil. Zesilovac ma konstantni hladinu brumu - nezavislou na zesileni. A v koupelne to opravdu neni zadouci... U prodejce jsem zkousel i jine kousky - delaji to vsechny.
Vzhledem k policite OEM prodejcu si myslim, ze vyrobky budou zcela totozne (nezavisle na logu).
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 2. 2008 18:52

Zkus tohle: EMGETON iXSOUND 7 - minikrabička se zesilovačem ve třídě D (i když je označován jeko "třída T", je to déčko...), což znamená, že pracuje ve spínacím režimu. Výstupní sinusový průběh vytváří šířkovým řízením výstupních pulsů plného napájecího napětí, impulsní rušení se filtruje jednoduchým LC filtrem. Bohužel, přiložené kartónové "zářiče" jsou z vlnité lepenky, takže jejich použití v koupelně je dosti problematické - ale pokud připojíš solidnější reprosoustavy, dočkáš se zajímavých výsledků...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod UniFly 7. 2. 2008 18:53

nevím. mám zkušenosti jiné, ale vrtat do toho nechcu.

taky je možné, že postupem času se jeden model nějak obměnil. to se občas děje u těchto levných výrobků. např výrobce zjistil, že když dá do zdroje menší kondík, tak to taky hraje. ušetří tak 3 halíře na jednom kusu a že to ve finále brumí ho moc nezajímá... nevím, kde je zakopanej raťafák...
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Fyla 7. 2. 2008 20:25

Ten EMGETON iXSOUND 7 vypada minimalne zajimave :-) Mas to doma? Ma ten zesilovac normalni svorky na kabel, nebo nejakej cinch-like konektor? Docela by se sikla nejaka fotka. Bedynky uz mam nainstalovany, to je v pohode..

- project audio je fajn, ale nema ovladani hlasitosti
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 7. 2. 2008 21:26

IMHO za cenu kolem 1000 Kč to bude pořád stejná "kvalita". Co třeba český AQ M2 ? Na http://kfelektronik.de/material_html/pr ... p/m_m2.zip je ke stažení fotka ve větším rozlišení.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyla 7. 2. 2008 22:07

Jo, na ten jsem se dival. Asi to tak dopadne...
Ale kdyz na to tak koukam, za ty prachy by se me libilo mit alespon EQ.
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 2. 2008 22:21

Vyhrál jsem ho tady na fóru vloni v soutěži, vlastně první soutěži na AVmaniakálním webu... Je to látkové pozdro (nylon) jako na tenisovou raketu, v něm jsou složené ty 3boké jehlany z tvrdé vlnité lepenky. Na boku futrálu je kapsa, ve které je uložený samotný zesilovač. Vypadá jako nenápadná krabička s Jack 3,5 a velkým knoflíkem regulace hlasitosti na předním panelu a s napájecím konektorem a výstupními pérovými svorkami vzadu. Na originální reprozářiče hraje obstojně, kvalita je na to, jaký materiál je použit, udivující. Po připojení klasických 2pásmovek TESLA jsem si poslech opravdu vychutnal - hraje to podobně kvalitně, jako hrály MDA2020 v době své největší slávy - na dnešní požadavky možná ne úplná špička, ale kvalitativně hodně dobrý. On ten tolikrát proklínaný ZETAWATT nebyl zase až takový *****... Na svou dobu, sice spousta externích součástek a sklony ke kmitání, ale když už hrál, hrál dobře... Ale to už je hrozně dávno a pryč.
Navíc se svým principem činnosti má iXSOUND 7 obrovskou výhodu ve velké účinnosti, takže relativně málo zatěžuje napájecí zdroj - poměr výkonu odebraného ze zdroje a předaného do zátěže je velmi příznivý, účinnost je vysoká - neměřil jsem ji, ale původně mi podezřelé napájení z 8ks AA článků opravdu stačí na pořádnou porci muziky. Jediným problémem je pak propojení - musí být použit vnější zdroj napájení, pořádně vyhlazený nebo s akumulátorem, aby měl co nejmenší výstupní odpor. A to propojování venkem taky není příliš vhodné do koupelny... Chtělo by to zastavět do nějaké vhodnější skříně i se zdrojem - pak by to bylo OK.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fyla 7. 2. 2008 22:46

V koupelne mam nainstalovane reproboxy, vyvedene kabely k receiveru, ktery to ted krmi - 2. zona. V tomto rezimu vsak nemohu pouzit bi-amp na hlavni par. Proto resim tenhle zesilovac.
Jaky zdroj mas na mysli? Nejaky konkretni typ? Nekde jsem se docetl, ze by se to melo krmit 12V, 1A - coz je otazka asi 600-700Kc
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 7. 2. 2008 23:05

Fyla píše:Jo, na ten jsem se dival. Asi to tak dopadne...
Ale kdyz na to tak koukam, za ty prachy by se me libilo mit alespon EQ.

No pak už jedině Pioneer A-109. Ale netuším, co bude hrát líp, jestli to AQ M2 nebo ten Pioneer... A nebo nějaký zánovní zesík z bazaru.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyla 7. 2. 2008 23:13

Nojo, ten pioneer je pro me uz hrozne obrovskej :( A cenou se dostavam pomalu, ale jiste do jinych vysin...
Fyla
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků