Vhodné repro k zesilovači NAD-C 325BEE??

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod migel123 10. 2. 2008 00:13

Ahoj, chtěl poprosit o názor, radu, zkušenost jaké vhodné repro použít k zesilovači NAD C-325BEE. Poslouchaná muzika bude death metal, EBM, DM...ve standartním panelákovym obýváku :twisted: . Měl bych vybraný nějaký kandidáty a to :Authentic Voice Magic620 nebo sloupy Magic222, pak Xavian 125 a nebo nějakej regál od Canton :?: Nebo poraďte i jiné repro a v cenový relaci do 15 000 kč. A cd přehrávač je NAD-C 522BEE. Předem moc díky za názory, zkušenosti... 8)
Naposledy upravil migel123 dne 10. 2. 2008 00:26, celkově upraveno 1
migel123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 10. 2. 2008 00:24

Zatím jsem s nimi bohužel neměl tu čest, ale NAD + Xavian je hodně častá kombinace. Zajdi někam poslechnout.
Naposledy upravil vanDave dne 10. 2. 2008 00:43, celkově upraveno 2
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod migel123 10. 2. 2008 00:37

jj taky jsem to už hodněkrát slyšel NAD+Xavian...já je teda slyšel na Denonu, no hrálo to parádně :lol: , akorát jsem tam trochu postrádal basy, ale zase nemůžu čekat od takhle malejch beden, že budou duňet jako kráva, to je mi jasný...spíš by mě zajímaly ty Authentiky...budu muset začít hledat, kde je v práglu vůbec prodávaj...jinak díkes
migel123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 10. 2. 2008 00:45

migel123 píše:jj taky jsem to už hodněkrát slyšel NAD+Xavian...já je teda slyšel na Denonu, no hrálo to parádně :lol: , akorát jsem tam trochu postrádal basyr/quote]


NAD by měl mít oproti Denonu trochu "víc páry"...

Jak to máš s tím cenovým limitem? Chceš bedny do 15000 Kč a zařadil jsi do výběru Xavian XN 125 Evoluzione ? Nemyslel jsi Xavian MIA II ?

Prodejci Authentic Voice - sice tam pro Prahu mají napsaný jen Vincent, ale na fotkách z hifistudií je i repro Authentic Voice. Asi bych to viděl na návštěvu Studia ESO, mají tam jak NAD, tak i Xavy a AV. Taky bych tam poslechl repro Dynaudio.

Seznam hifistudií
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod migel123 10. 2. 2008 10:37

jj máš pravdu s těma xavianama, jsou to ty Mia, jsem si je splet :roll: , no a pak jsem je ještě slyšel na Auře (myslím, že to měl zapojený jako předzesík a zesík) a to se nedalo srovnat s Denonem...jinak díky za to studio Eso, pač do brna se mi třkrát moc nechce
migel123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freeface 11. 2. 2008 17:04

Mam tiez tento zosilnovac. Bedne mam k nemu Bowers & Wilkins DM602 S3, izba 15m2, pocuvam prevazne rock, alternativu, sem-tam jazz. . Uz sa sice nepredavaju, nahradila ich nova rada, ale osobne by som k tomuto zosiku vyskusal znacku Wharfedale , hlavne radu Diamond , ako som dal do nadpisu. Skus pozriet sajtu: http://www.elektrospalicek.cz . Zevraj je to dost dobry obchod niekde v Ostrave.
freeface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 12. 2. 2008 10:22

Já myslím, že Authentic Voice budou v pohodě. Vzal bych zesák a CD a domluvil si ve studiu poslech více párů beden a udělal si obrázek. Dva favority bych si vzal domů na zkoušku a jedny nakonec vybral. U regálovek můžou chybět basy, u levných sloupů by mohlo hrozit určité zkreslení zvuku zahuhlanými, pomalými basy.
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod migel123 12. 2. 2008 20:43

Jo B&W...po přesně tehlech jaký máš jsem kdysi pošilhával, a jak jsi s nima spokojenej??? Já si taky myslím, že ty Authentic by měli bejt v cajku...a co říkáte na Canton nebo Magnát a nebo ještě Focal :?: :?:
migel123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freeface 13. 2. 2008 19:53

S B&W som zatiaľ veľmi spokojný. Lenže zrejme časom, možno do roka pojdem so zostavou do väčšieho priestoru a tam už jednoducho nebudú stačiť. Totiž mám rád mohutnejší bas, čo mi síce B&W v terajšom priestore, ako som spomínal 15m2 poskytujú, ale keď pojdem do väčšieho, tak jednoznačne si zájdem vypočuť viacero stĺpov, určite značku Wharfedale, Focal a možno aj niečo iné. Cantony som nejaké počul, keď som kupoval B&Wčka, ale nebolo to bohviečo, tak boli to stĺpy za cca 17tis. a B&W ako regaly stáli 18,5 tis.. Odborník na zvuk nie som, ale zrejme bude niečo pravdy na tom, že radšej regálový reprák za napr. 20tis. ako stĺpový za rovnakú sumu. Nakoniec najdôležitejšie sú vlastné uši. Wharfedale Diamond 9.5 (trebárs tento model) som ti odporučil len na základe niečoho prečítaného po rôznych diskusných fórach, kde majitelia zosilovačov NAD si pochvaľovali kombináciu s touto značkou. Ešte raz, keď máš možnosť, treba si repro niekde vypočuť a nekupovať len tak naslepo, mohol by si byť potom dosť sklamaný.
freeface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod migel123 13. 2. 2008 21:29

jj souhlasim s tebou, že jsou lepší regálovky za ty prachy než za stejný prachy sloupy. Tak jsem koukal na ty Wharfedale Diamond a celkem ja přijatelná cena oproti všem ostatním. No vrhnu se do toho po hlavě a už mám asi i vybraný kandidáty a uvidíme co mi padne do ucha :!: Kdysi jsem měl zesík Sony a k nim nějaký regálovky Mission a v celku to nebylo špatný. Pak jsem měl Yamahu a na chvíli půjčený regálovky AQ a nebylo to přesně to pravé ořechové. Jo, a ještě jsem měl možnost slyšet JBL a ty se mi teda vůbec nelíbili. No jsem teda ochotnej do toho pustit maximálně kolem těch 18 tis., víc už asi ne. Takže mám v tom jasno, co jsem ještě neslyšel Focal, Authentic..., Wharfedale..., a začínaj mě zajímat i B&W podle toho co píšeš, protože na tu mou místnost to bude bohatě stačit. Díky moc za tipy a rady... :wink:
migel123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freeface 14. 2. 2008 11:27

Nemáš zač a napíš ešte ako si pochodil.
freeface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aspon 16. 2. 2008 14:41

Mám NAD325 + Wharfedale Diamond 9.3, můžu ti s klidným svědomím říct, že v dané cenové kategorii jde o výbornou sestavu s výborným zvukem. Slyšel sem toho hodně, Diamondy 9.3 považuju za malý zázrak, když si uvědomím, kolik stojí :)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod migel123 17. 2. 2008 23:15

Aspon píše:Mám NAD325 + Wharfedale Diamond 9.3, můžu ti s klidným svědomím říct, že v dané cenové kategorii jde o výbornou sestavu s výborným zvukem. Slyšel sem toho hodně, Diamondy 9.3 považuju za malý zázrak, když si uvědomím, kolik stojí :)=/quote]



No koukám na to, že jsou za dobrý peníz...a jakou muziku do nich posíláš... :?:
migel123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aspon 17. 2. 2008 23:21

Poslouchám prakticky všechny žánry, krom dechovky a hiphopu. Od elektroniky, přes rock, pop, jazz, trip-hop atd...všechno zvládají s přehledem. Doporučuju někde poslechnout :)
Na ukázku fotka z testu v obýváku (jinak je mám ve svém pokoji) http://ukazto.com/?img=DSC_0121-2fq1.jpg
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod migel123 17. 2. 2008 23:37

hmmm 8) ...vypadaj dobře...teď o nich čtu na f-sportu a teda koukám :shock: , jak si je tam pochvalujou a teď mám chrobáka v palici :roll: jako kráva...asi možná bude výlet - směr Ostrava...proč je těch beden tolik, satrlotr...jinak díky
migel123
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků