SYSTEM FIDELITY vs. JAMO

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod djsfn 12. 2. 2008 12:26

Rozhodujem sa medzi reprakmi:

SYSTEM FIDELITY SF-3505 WENGUE
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... d=82383505

a

Jamo S418 HCS 6 CH
http://www.satelectronic.sk/obchod/acti ... 5853.xhtml

chcem ich napojit na receiver YAMAHA RX-V495RDS a DVD PIONEER DV-300-K

co myslite odbornici? :idea:
djsfn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fyla 12. 2. 2008 14:27

Jamo je peknej kousek nabytku. A hraje to tak akorat dobre. Sice se traduje, ze huci, ale kdyz se spravne umisti (a idealne zapoji jako bi-amp), nemam nejmensi problem.
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 12. 2. 2008 15:37

už vidím jak zapojuješ biamp u sestavy za 9k ;-)

osobně jamo příliš nemusím, ale máš pravdu, i s horšíma bednama se dají dělat zázraky správným umístěním
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyla 12. 2. 2008 19:05

Tak se prijd kouknout, zvuk je znatelne pevnejsi. Ne ze by me to nejak zralo zily, ale schvalne sem se s tim prudil a porovnaval... Pomer cena/vykon je u tyhle setavy supr. 9k je jedine plus a na analytickej poslech jsou stejne (jakykoliv) hifi bedny k prdu...
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 12. 2. 2008 19:40

nemusíš mi vysvětlovat obecný přínos bi-ampingu
chtel jsem říct, že s bi-ampingem jsem se v praxi sice setkal u takhle levných záležitostí, ale pokaždé to byly nějaké kompletní systémy (mikrověže, studiové monitory, ... ) - tedy ne komponentní řešení

takže pokud navrhuješ bi-amping pro výše zmíněné Jamo, rád bych věděl, jaký zesilovač chceš k na to použít...
ptám se spíše ze zvědavosti - už jsem to jednou řešil, ale nakonec jsem celou věc zhodnotil, že než investovat peníze a snahy do hledání levného bi-ampingu je lepší koupit si o něco dražší sestavu, která dodoprvdy hraje

pokud máš řešení, které je levné a zároveň radikálně vylepší celkový zvuk - sem s tím :-)
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyla 12. 2. 2008 20:06

Onkyo TX-SR605

Teda to je jedina vec, se kterou jsem to zkousel :-)
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 12. 2. 2008 20:28

mnooo .... to vypadá jako docela schopná mašinka

nicméně k takovému zesu bych dal repráčy aspoň za třicítku (samozřejmě vhodně zvolené) - jinak mi to přijde jako degradace kvalit toho zesu...
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sfnBA 12. 2. 2008 21:17

alebo este tieto:
Pure Acoustics XTI 100 5.0
http://www.bornet.sk/repro-sustavy/pure ... 5.0---843/

lenze nemaju woofer
sfnBA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 12. 2. 2008 23:19

->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyla 13. 2. 2008 01:44

Mno, hraje to tak akorat :-) Tenhle receiver jsem kupoval kvuli HD dekoderum a HDMI 1.3, ne kvuli vhodne cenove relaci k bednam. Lepsi sestavy maji vetsi surroundy, vetsi centry, problem s umistenim a celkove rostou neumerne naklady. Navic, kvalita reprodukce me docela prekvapila (byl jsem predem ponaucen z diskuznich for, ze tento set je opravdu levny a nehodi se k zesilovacum cenovych relaci potazmo... :-) Predrazene hifi, o kterem se traduje, ze hraje lip, nez to nepredrazene me moc nebere... Samozrejme, ze tam je rozdil! Ale v cem konkretne a jak velky... Jak jsem psal v predchozim postu, na analyticke poslouchani jsou sebelepsi hifi bedny malo - krome toho, ze jde predevsim o akustiku prostoru....
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 13. 2. 2008 11:07

pokud jsi spokojen, tak ti to jen přeju :-)

šlo byk tomu přisupovat i opačně - k bednám této cenové i kvalitativní kategorie by teoreticky bez vážnějšího vlivu na velkovou kvalitu, by měl stačit i podstatně levnější zesilovač. Ale máš provdu - u levnějších nebývá takové funkční vybavení.

nechci nikoho kritizovat, že si něco udělal posvém. Jak říkám, tvá spokojenost na prvním místě.

štourám do toho jen z toho důvodu, že praxe už mnohokrát ukázala, že že systémy je vhodné sestavovat podle této poučky:
Kvalitu celé sestavy určuje nejslabší článek.
Takže pokud k obyč bednám dáme supr zesilovač, celá sestava bude hrát jen obyčejně. A pokud to celé propojíme špatnýma šňůrama, tak to bude hrát špatně. Takže aby se dosáhlo průměrně dobrého zvuku, je třeba trohu přidat na kabeláži a dá se trohu ušetřit na zesu (samozřejmě s ohledem na funkční vybavení).

Jak sám píšeš, akustika místnosti má velký vliv. Osobně jsem se měl ožnost o tom přesvědčit necelý měsíc spátky při rekonstrukci bytu. Vše jsem už přizpůsoboval na nové bedny, které zarím nemám ještě doma. Postavil jsem tam tedy moje staré ludry McVoice Admiral SB-110 a zvuk byl nečekaně o hodne procent lepší, naž před rekonstrukcí. Hlavní změny (z akustického hlediska) byly v rozestavení nábytku a umístění beden. Všem doporučuji pohrát si s umístěním beden - dá se tím hodně získat.

Dále si dovolím citát: Predrazene hifi, o kterem se traduje, ze hraje lip, nez to nepredrazene me moc nebere... . Na to se dá reagovat jen takto: Blahoslavení neslyšíci, neboť jejich peníze nebudou za hifi utraceny.

A zadalší: co myslíš tím analytickým posloucháním? Třeba konkterně ja kromě toho, že bedny prodávám, jsem muzikant a zvukař, trochu dělám do nahrávání a tak. Konkrétně pro mé potřeby jsem našel reprobedny za 17k pár, což je ještě pořád velmi levné, ale jejich srozumitelnost, vyrovnanost a preciznost je o několik řádů jinde než např. moje aktuální Admirály nebo třeba výše probírané Jamo.
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyla 14. 2. 2008 16:32

Taky jsem trochu muzikant, zvukar uz vic... Na editaci doma mam par Genelc 1031a, aparat na live ozvucovani - tangent array Nexo Geo S12. Mam za sebou par cd, dvd, filmu, hodne koncertu, hudebnich prenosu... Mel jsem moznost pracovat (slyset a porovnat) opravdu hodne veci (hodne drahych). Z touhle zkusenosti rikam - ano, povazuji vyse probirany system za dobry na domaci poslech :-D
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod Fyla 14. 2. 2008 16:37

Ale rozhodne bych nikomu nepral na tyhle hifi bedny - a jim podobne - michat treba desku... :-)
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod andrew25 17. 2. 2008 09:57

ja mam tie systemfidelity 3505 a som celkom spokojny na izbu 20m2 to hra ok treba spravne nastavit wofer a myslim ze za tu cenu viac asi cakat nemozes+receiver yamaha htr 5930 / kable 4mm / Player Technics SL-PG 380A...
andrew25
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků