Doporučte mi LCD nebo plazmu s FULL HD použití PS3 a jako PC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod reprak605 17. 2. 2008 22:17

Můžete mi někdo doporučit LCD nebo plazmu k hraní her na Playstation 3 a později bych chtěl televizi použít i jako monitor k PC převážně na hraní her a brouzdání po internetu. Cenová relace by se měla pohybovat tak okolo 35000 může být i mírně nad ale jen malinko raději pod touto hranicí. Televizor budu využívat jen na hraní Playstation 3 propojovací kabel budu mít HDMI! Díky všem za vaše názory a zkušenosti.
reprak605
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fales 18. 2. 2008 09:14

Tak vzhledem k tomu, ze budes at uz ted nebo pozdeji pouzivat TV i k PC tak urcite LCD. Jeste si nenapsal zhruba jak velkou?
fales
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reprak605 18. 2. 2008 11:54

no velikost by měla být od 42 palcové víše. Takže jen LCD od 42 palců. pokud by šlo o 46 palcovou jsem ochoten dát i 45.000 třeba co jsem našel na pixmania.cz tak tam mají SHARP SHARP Televizor LCD LC-46X20E za 43288 líbí se mi její celkoví vzhled hlavně ten tenký rámeček ale čeho se bojím že pixmania nemá v čr kamenný obchod a v případě závady bych musel velikou televizi složitě někam posílat. Pokud máte někdo zkušenosti z koupí takto velkého televizoru ze zahraničí tak mi prosím napište. Jsem z olomouce takže pokud by někdo věděl o obchodě za našimi hranicemi ale néé zase moc daleko kde by se dal televizor koupit za daleko výhodnějších podmínek než u nás tak prosím poraďte.
reprak605
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WorryJohn 19. 2. 2008 11:17

Měl by ses zajímat jen o typy s technologií "pixel na pixel" (pixelmapping 1:1), co zvládnou i režim 24p. Tento režim oficiálně deklarují (myslím) jen 100Hz televize, ale slušně ho prý zvládají i některé 50Hz kousky. Potřebuješ full HD 1080p, 37" (nechápu, jaký má smysl větší obrazovku používat jako monitor). Já bych asi šel do LG 37LF75. Dělá se i verze 42".

Nějaké fórum je tady na avmania a jinak třeba tady:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=648816
WorryJohn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krayzie 19. 2. 2008 11:25

WorryJohn píše:...37" (nechápu, jaký má smysl větší obrazovku používat jako monitor)...i/quote]

Ak to ma niekto tu TV / monitor na stole 1m pred sebou, tak suhlasim, nema vyznam ist do vacsej, ale ak na to pozera z vacsej vzdialenosti, povedzme 2.5m a viac, tak je problem s citatelnostou textov (bez namahania oci).
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 19. 2. 2008 11:37

Nevím, proč by to muselo být LCD, vždyť plazma ve full HD nabídne stejně kvalitní obraz (osobně jsem přesvědčen že i lepší) a pořád to bude levnější než LCD.
Např. tenhle Panasonic:
http://www.dno.cz/produkty/televize-pla ... h-42pz70ea
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fales 19. 2. 2008 13:37

LCD kvuli kvuli vypalovani obrazu u plazem. I kdyz vyrobci tvrdi, ze dnes uz to neni problem vim z vlastni zkusenoti, ze opak je pravdou. Kdyz dlouho koukam na jeden kanal tak je tam pak behem reklam stale videt jakoby duch loga, ktery sice po tech 4 minutach reklam zmizi ale radsi si ani nepredstavuji nasledky po tom co by tam byla cely den Windowsovska lista.
fales
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reprak605 19. 2. 2008 14:53

Takže už jsem se zužil jen na LCD nebudu na to koukat z metru ale tak ze 2m sledování filmů na dvd a BR tak ze 3m. Jako PC monitor tu LCD chci využívat hlavně na hry, Na surfování po internetu mám notase. Líbí se mi toto televize Samsung LE46M87 a dá se sehnat i za dobrý peníz bohužel nevím jak je to s pixel mapingem 1:1 a jestli podporuje 24p true cinema a jestli má 10bit panel pro lepší podání barev. fakt složité rozhodování
reprak605
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krayzie 19. 2. 2008 16:10

reprak605 píše:Takže už jsem se zužil jen na LCD nebudu na to koukat z metru ale tak ze 2m sledování filmů na dvd a BR tak ze 3m. Jako PC monitor tu LCD chci využívat hlavně na hry, Na surfování po internetu mám notase. Líbí se mi toto televize Samsung LE46M87 a dá se sehnat i za dobrý peníz bohužel nevím jak je to s pixel mapingem 1:1 a jestli podporuje 24p true cinema a jestli má 10bit panel pro lepší podání barev. fakt složité rozhodováníf/quote]

1:1 podporuje na 100%, to ostatne neviem :-)
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kosa1 21. 2. 2008 20:26

já mám le37m87bd ... koukám na to ze 3metrů a i to se mi zdá veliký tak aby jsi zbytečně nepřestřelil velikost ...jinak tv pěkný design . supr menu , určitě má drobné chybky ale poměr ceny a výkonu supr ... ty hodnoty co tě zajímaj moc negomu ale pokud je můžu vyčíst z tech. info tak není problem ...jen chdí po 60hz
kosa1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 21. 2. 2008 23:00

No ja pozeram z 2.5m 40" a kludne by som isiel do 46" alebo 52" (kupim ked budu stat 35000 SKK). Ale TV vysielanie nesledujem, takze ci je ta vzdialenost/uhlopriecka optimalna aj pre analogove/DVB-T vysielanie, prip. kabel alebo satelit ti vobec neviem povedat.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zozzi 22. 2. 2008 06:42

ja som si po mesiacoch preberania kadecoho na forach nakoniec objednal LG 37LF75 ... v sucasnosti to vyzera na LCD s najlepsim pomer cena/vykon a o to snad ide ;-)

ked bude doma, napisem svoje dojmy
zozzi
zozzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reprak605 22. 2. 2008 16:37

Tak já sem se nakonec rozhodl pro SONY KDL40W3000 tak snad to bude dobrá volba to posoudím až ji budu mít doma. šel bych raději do 46 ale ta už byla pomalu o dvacet tisíc dražší to už bylo hodně. Teď mám jiný problém který asi patří do jiného fora ale můžete mi psát klidně i sem JAKÝ HDMI KABEL ZVOLIT K PROPOJENÍ TELEVIZE KTEROU JSEM SI VYBRAL S PLAYSTATIONEM 3? MŮŽETE PSÁT SVÉ ZKUŠENOSTI. DÍKY
reprak605
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zozzi 28. 2. 2008 07:57

ja uz mam par dni LG 37LF75

- cez PS3 maju hry a filmy z bluray fakt nadherny obraz - sice je pravda, ze vacsina hier je 720p .. ale take demo dema gran turisma vyzera vazne nadherne .. uz sa tesim na ostre demo

- dvbt je v pohode - akurat je tam mensi datovy tok

- bezna kablovka - co uz, musime zmenit dodavatela signalu

par negativnych veci:
- dodavany stojan sa neda naklapat dopredu/dozadu (len do stran), takze na povodnom TV stoliku je to cele trochu vysoko a musim zohnat bud novy stolik alebo nejaky 3d drziak na stenu
- nema PIP - pocas hry by som privital maly obraz z telky pri tom rozmere obrazovky
- uvodne nastavenie zabera cas, je potreba sice trochu googlovania a najdenie vyhovujucich settingov ale to asi pri kazdej telke ;-)
- a v tmavych scenach to v noci svieti (co uz je to LCD)

za tie peniaze co ma stala mi nejaky cas isto vydrzi a potom aj tak pojde dalej do rodiny ;-)
zozzi
zozzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 28. 2. 2008 08:29

kosa1 píše:já mám le37m87bd ... koukám na to ze 3metrů a i to se mi zdá veliký tak aby jsi zbytečně nepřestřelil velikost ...jinak tv pěkný design . supr menu , určitě má drobné chybky ale poměr ceny a výkonu supr ... ty hodnoty co tě zajímaj moc negomu ale pokud je můžu vyčíst z tech. info tak není problem ...jen chdí po 60hzo/quote]


Velikost prestrelit nelze. Co se vejde do obyvaku to je prilis male nebo maximalne akorat. :mrgreen:
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků