[recenze] Doonio Tritty

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slawall 2. 3. 2008 20:50

Doonio Tritty
Obrázek

Balení:
Na první pohled je krabice strohá a laciná, ale na druhý pohled při rozbalení celkem důmyslně vyrobena.
V balení naleznete: Samotný přehrávač, dodávaná sluchátka (pecky), mini USB kabel, CZ manuál, CD s driverem na Windows 98, program pro převod videa, program na vytváření prezentací a program jménem ClassifyMusic_V1.5.
Design:
Hodnocení vzhledu je objektivní záležitost. Každému se líbí něco jiného.
Rozměry nejsou úplně nejmenší 87x48x12.5mm, ale zato Tritty nabídne 2,4“display. A hmotnost příjemných 56g.
Design se mi zdá celkem povedený, působí na mě stylově.
Přední strana přehrávače, je bez jakékoliv nerovnosti díky dotykovým senzorům, které jsou místo klasických tlačítek. Zadní stran přehrávače je taky hladká, ale obsahuje reproduktor, který kupodivu není ve středu přehrávače, ale z jedné strany cca 2,5cm a z druhé 2cm.
Dole je nevzhledný štítek s čárovým kódem a sériovým číslem, který ruší zadní stranu přehrávače.
Ovládání:
Tritty je v češtině, takže celkové ovládání je jednoduché, zvýraznění aktivní položky, by však mohlo být výraznější.
Ovládání přehrávače je celkem jednoduché, přehrávač se ovládá dotykovým křížem, pro příkaz zpět slouží tlačítko menu, které je umístěno na hraně přehrávače mezi R/AB a tlačítkem pro vypnutí/zapnutí. Dále je na hraně přehrávače posuvník HOLD, který slouží i pro zamknutí přehrávače, ve smyslu SD karty(když připojíte přehrávač k PC a máte zamknuté tlačítka, tak jsou zamknuty i soubory).
Dotykové senzory jsou velmi zajímavým a příjemný ovládací prvkem, ale jsou tady jistá ale, která hrají do not klasickým tlačítkům. Ve tmě se senzory špatně hledají a jsou celkem krátko podsvícené, takže není problém zmáčknout další písničku místo pauzy. Jinak dotykové senzory se příjemně ovládají, stačí položit jemně prst a požadovaná akce se vykoná.
Zvuk:
Tritty dokáže přehrát: MP3(8-320kb/s), WMA, MTV(video), výstupní výkon je 2x10mW.
Grafika při přehrávání je líbivá, zobrazují se tyto informace: hodiny, hlasitost, stav baterie, mini vizualizace, bitrate, formát(mp3,waw,wma), kmitočet, čas songu, počet písniček, postupně roluje Skladba;Interpret;Název alba(pod těmito informacemi je dost místa, na tomto místě, se mohly zobrazovat informace, které se střídají s názvem skladby atd...), potom jestli hraje písnička pořád dokola a smyčka A/B. Úplně dole je posuvník a ukazatel pauzy nebo přehrávání a celkový čas skladby. Přetáčení skladby je poměrně rychlé.
Standardně přibalené pecky jsem ani nezkoušel, takže v tomhle ohledu Vás o výsledek ochudím. Poslouchám na sluchátcích Koss PortaPro, zvuk je poměrně kvalitní, basy příjemné výšky i středy taktéž(než jsem se dostal k Tritty poslouchal jsem na Sandisku sansa e130).
Samozřejmě nechybí ekvalizér, možnosti nastavené jsou: Normální, pop, rock, klasik, jazz, bass efekt(nedoporučuji), uživatelsky definovaný.
Mimo jiné lze taky změnit rychlost přehrávání(zrychlit i zpomalit), ale to nevím k čemu je, možná pro pobavení.
Hlasitost je pro mne dostačující, při použití EQ Rock a maximální hlasitosti bolí uši.
Tritty má i vestavěný reproduktor, který je spíše jen taková nouzovka, hlavně pro video.
Dobré je taky to, že FM rádio hraje i bez sluchátek, takže stačí samotná přehrávač a ladíte.
Tritty má také záznamník, můžete nahrávat v různé kvalitně(malá, střední, vyskoká[doporučuji]). Nabízí se Vám také možnost nahrávání FM rádia, ale tady moc kvality nečekejte.
Rádio:
Jak jsem již psal, Tritty má FM rádio, které má zabudovanou anténu uvnitř přehrávače. Bohužel rádio hraje jen mono, zato si můžete uložit až 30 stanic, které si buď najdete sami nebo je automaticky naladíte.
Řazení souborů
Přehrávač řadí soubory podle složek nebo Id3tagů, můžete si vybrat:
-žánr
-skladba
-album
-interpret
Co více říct k iD3 tagům...nevýhoda je jen ta, když máte CD např výběr, tak ho nemlžete přehrát podle alba v Id3, ale je tady ještě Navigace v adresáři, kde se pohybujete ve složkách jako v PC.
Obrázky:
Tritty má kvalitní 2,4palcový display s 262 000 barvami, takže obrázky zobrazuje perfektně, možná trochu pomalu. Můžete si taky zvolit prezentaci. Zvládne zobrazit jak JPG, tak i nekomprimovaný formát BMP.
Ebooks:
Ebooks slouží pro zobrazování TXT souborů, podporuje české znaky, takže můžete ukládat soubory i s diakritikou, klidně si dokážu představit použití této funkce ve škole:).
Files:
Slouží k administraci souborů, při projíždění adresářem můžete soubory ihned mazat stiskem středového potvrzovacího tlačítka nebo stisknuté tlačítka R/AB.
Akumulátor:
Akumulátor má velkou výdrž, až 16hodin hudby a 9hodin vide, což si myslím že je dostačující a doba nabíjení je 2-3hodiny. Spíše, ale ty 3 hodiny než 2.
Další funkce:
Tritty má hodiny dokonce i budík. Hodiny se zobrazují v levém horním rohu displaye.
Tritty podporuje i paměťové karty Micro SD do maximální kapacity 2GB, avšak zaráží mne fakt, že při vkládání a vyjímání karty musí být přístroj vypnut. Tritty také samozřejmě podporuje USB Mass Storag, ale taky MTP přenos, pro který je nutné mít v PC Windows media player 10 nebo vyšší.
Závěr:
Doonio Tritty je poměrně vydařený mp4 přehrávač s dobrým zvukem a dobrým poměrem cena/výkon, proto si myslím, že bude mít dost spokojených uživatelů.
Přibližná cena 1700Kč/2GB
2400Kč/4GB

+kvalitní 2,4“ display s rozlišním 320x240
+kvalitní zvuk
+povedená grafika
+-dotykové senzory
+-nabíjení jen přes USB
-nejspíše křehké plasty
-videa jen ve formátu MTV
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Slawall dne 2. 4. 2008 15:56, celkově upraveno 8
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 3. 2008 21:30

Dalsi vyborna recenze.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 2. 3. 2008 22:01

Diky...taky jsem se snazil:)
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 2. 3. 2008 22:33

Pekna, vypada to na dobry prehravac.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 2. 3. 2008 23:02

Slawall pěkná recenze, krátká a výstižná :D

Jenom bych ještě dopsal řazení (podle ID3 nebo soubory a složky nebo obojí), reálnou výdrž (může se lišit) a výstupní výkon (pokud je někde udán).
To podsvícení bude ve tmě asi dost nepříjemné: http://www.youtube.com/watch?v=1rMKeQbMPYQ
Ty 2 minusy snad ani nejsou minusy (nejspíše křehké plasty, nabíjení jen přes USB). Plasty dneska už něco vydrží (kde udělali soudruzi z NDR chybu :twisted: ) a nabíjení přes USB je standardní.

Něco mi na něm furt nehraje :roll: , umí mass storage?
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 3. 3. 2008 07:54

jj...asi to jeste upravim, dnes me napadly dalsi veci, ktere jsem zapomel...jo USB Mass storach umí i MTB

pro zajemce...az se mi nabijou baterky tak udelam video recenzi...:)


//bombul: Pouzivajte funkciu edit. Dakujem.
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michadelik. 3. 3. 2008 18:16

jj to by bylo super.Díky
Michadelik.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 3. 3. 2008 18:57

No video by bolo fajn. :wink:

Inak pekne pridavam do zoznamu.
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 3. 3. 2008 20:16

tak jsem to uz natocil, ale tocil jsem to fotakem a prisel jsem na to, ze je to na prd:( prehravac musi byt blizko takze je to neostre a nejde toho moc videt:( tak nevim jeslit ji sem mam dat...jo a kameru nemam.
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 3. 3. 2008 20:25

Dej to sem, kdyztak se to odstrani. Jsem zvedavej;)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michadelik. 3. 3. 2008 20:29

jj dej to tady
Michadelik.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod g.sus 4. 3. 2008 12:32

Priatelke som kupil 4GB verziu a menu ma v anglictine. :? Cestinu vsak v .txt suboroch zobrazuje spravne.
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 4. 3. 2008 16:35

jaj mam cely prehravac v cestine, ale musel jsem to nastavit na cestinu...tu videorecenzi zde dam v co nejblizsi dobe
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 4. 3. 2008 18:01

Tak a je to tady!!

Dlouho očekávaná videorecenze je na světě, spíše na internetu.

Link pro stáhnutí:
doonio_tritty.mpg

Má to cca 45MB

Doufám, že mě zato neukamenujete.:)
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod humbuk 5. 3. 2008 08:39

je poznat velky rozdil ve zvuku oproti tve starsi Sanse?
humbuk
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků