Jak předělat phono vstup

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod psfik 3. 3. 2008 23:45

Zdravím. Mám starší (cca 15 let) věž SONY, u které se už potřetí pokazilo cd. Nechce se mi to již opravovat, ale chtěl bych ji ještě užívat, neboť jsem na ní zvyklý a jinak je bez vady a hraje stále dobře. Nemá vstup "AUX" ani "Line in", ale pouze "Phono". Je možné tento vstup předělat, abych mohl připojit např. DVD přehrávač? Zároveň bych chtěl vstup "Phono" zachovat, protože mám ještě gramofon a spoustu desek. Lze li toto spáchat, poraďte, prosím.
Díky.
psfik
psfik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod UniFly 4. 3. 2008 09:36

zkus si pořídit kazetový adaptér
stojí to kilo, strčíš to do kazeťáku a lezew z toho šňůra s 3,5 jackem, na který můžeš přivést linkový signál
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 4. 3. 2008 11:37

Neměl by to být velký problém, stačí za gramofonní předzesilovač vřadit přepínač a umístit ho i s novými konektory na zadní stěnu.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psfik 4. 3. 2008 21:32

UniFly píše:zkus si pořídit kazetový adaptér
stojí to kilo, strčíš to do kazeťáku a lezew z toho šňůra s 3,5 jackem, na který můžeš přivést linkový signál
psfik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 3. 2008 20:55

Kazetové adaptéry se používaly do autorádií s kazetovým přehrávačem k připojení CD-playerů a podobných zdrojů signálu. Bohužel, vinou přenosu přes 2 magnetické systémy hlav a vinou některých mechanických nepřesností hodně užírají kvalitu. Například omezují horní přenášenou frekvenci na něco málo přes 10kHz atd. Lepší variantou bych viděl dnešní způsob přenosu zvuku do autorádií, která třeba nemají mp3 dekodér - používá se tzv. TRANSMITÉR (TRANSMITTER in nglish), který připojíš do libovolného playeru místo sluchátek a on Ti signál převede na rádiové vysílání v pásmu FM. Dělají se hlavně do auta, ale není problém je použít i doma a jejich signál "chytat" na tuneru věže. Osobně bych preferoval typy s možností volit kmitočet, na kterém "vysílají" - hlavně kvůli tomu, aby se Ti signál produkovaný transmitérem nemlátil se signálem silné VKV stanice. Pro příklad si do Uja Googla zadej slovo "TUNECAST BELKIN" a můžeš se kochat. Zasahovat do zapojení PHONO vstupu/zesilovače ve věži nedoporučuju, bastlení neznalá osoba může napáchat více škody než užitku a výsledkem bude, že nepůjde nic.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mama1 11. 3. 2008 12:05

No mně ten TRANSMITÉR tady http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?t=68679 moc nedoporučovali, spíš ten kazetový adaptér, teď si vyber :?
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 11. 3. 2008 12:31

Kvalitní FM transmittery kazetové adaptéry kvalitativně převyšují.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 11. 3. 2008 13:38

Není lepší koupit CD přehrávač a receiver? Bedny máš.
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod UniFly 11. 3. 2008 14:30

Kuba4 píše:... Bedny máš.
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 11. 3. 2008 14:54

I Soňáci dělali dobré bedny. A dokoupit jiné může vždy. Jen jsem chtěl posunout debatu k jinému řešení.
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod UniFly 11. 3. 2008 15:01

rád věřím, ale radši bych si to ověřil v praxi.
Nemoho samozřejmě znát vše, ale z toho, co jsem poznal (a nebylo toho málo) - máloco za něco stálo
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod UniFly 11. 3. 2008 15:03

rád věřím, ale radši bych si to ověřil v praxi
nemohu samozřejmě znát vše, ale zatím mne nepřesvědčili
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků