Koss Spark Plug

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 12. 3. 2008 17:40

2 sevenw: ak sa Ti pokazili nie Tvojou vinou, ale vlastnou vinou a boli este v klasickej 2-rocnej zaruke, tak mas pravo na bezplatnu opravu, plati normalna reklamacia... dozivotna zaruka sa vztahuje (najma) na vsetky ostatne poskodenia, trebars zavinene uzivatelom...
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sevenw 12. 3. 2008 17:49

diki, ale to viem. Lenze na moju skodu mi uz skoncila klasicka zaruka - asi o mesiac som to presvihol - chcel som ist do nay aby mi vratili prachy, lebo podla mna by sa to dalo tak uhrat. No lenze teraz uz musim zacvakat.. Ale tak teraz to je jedno, nieco s nimi uz spravim, len som chcel zdelit svoje dojmy a skusenosti s ostatnymi - hlave ked sa clovek rozhoduje o kupe novych sluchatok. Z mojej strany Koss skoncil, mozno Porty a podobne su o niecom inom, ale mne vyhovuju stuple. Je mozne ze SPARKY boli zle navrhnute, a podla mna preto sa uz ani nepredavaju... Co som ale pocul o nastupcoch - Keb 24 - ze zvukovo to tiez nie je nic moc - ale to nemozem potvrdit, kdeze som ich sam nepocul, ale vycitali im to iste co sparkom - a to ze su prebasovane.
sevenw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 12. 3. 2008 17:53

skoda, ze si nestihol zarucnu dobu v NAY, totiz dali by Ti nove sluchadla a na tie by platila nova 2-rocna zaruka ako na vsetky zariadenia, ktore sa menia kus za kus...
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sevenw 12. 3. 2008 19:33

TheBaNDiT: o tomto som nepocul - nemozes nieco blizsie k tomu napisat? O tom predlzovani zaruky...
sevenw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 12. 3. 2008 20:05

to plati v obchodoch vseobecne, ze ked sa v ramci reklamacie vyrobok neopravuje, ale meni za novy, tak plati nova zaruka...
Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti),/quote]

zdroj: http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9 bod c.5
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 12. 3. 2008 20:09

treba do toho hupnup razne :mrgreen: hned fi2 a o 2 mesiace q-jays. teraz maximalna spokojnost 8)
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sevenw 12. 3. 2008 20:18

dakujem za to upozornenie na tie spotrebitelske prava, vyzera to tak ze by som si to mal riadne prestudovat... no len neviem ako to spravia - vacsina vyrobkov nema zarucak ale len blocek - to si neviem predstavit ze ci mi vydaju nejake potvrdenie o predlzeni zaruky alebo co...
palinoch - na niektorych forach ludia hovorili ze cx 300 maju lepsi zvuk aki fi2 dokonca aj vyssie modely ue, ale co sa mi zda nepravdepodobne...
a co tak rovno skocit po staxoch? ked uz tak poriadne - len tam by bol pradepodobne problem s mobilitou:)
ale v jednom mas pravdu, radsej kupit nieco poriadne hned na zaciatku, ako kupit si cosi lacne, s cim clovek po par mesiacoch neni spokojny a v konecnom dosledku minie este viac penazi...
sevenw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 12. 3. 2008 22:43

2 sevenw: aspon trosku drahe vyrobky maju aj zarucny list, a okrem ineho myslim, ze v pripade vymeny zariadenia za nove sa to dava opat do pokladne, teda dostanes novy blocek a stary Ti zoberu... (nemam s tym vsak vlastnu skusenost, zo zakona vsak nova zarucna doba proste plati a zakaznik na nu ma narok)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 12. 3. 2008 22:57

Je zaujimave citat tu, ze nie som sam, koho z Plugov bolela hlava. Okrem toho mi zle drzia v usiach a vypadavaju, myslim, ze podobne problemy su pre ne priznacne. Pre mna osobne je komfort Plugov ako za trest, ked sa mi pokazili Porty, radsej som chodil bez sluchadiel ako pouzivat Plugy.
Zvuk: bez EQ je to "boom" "boom" a este viac "boom" + ziadne vysky. Udajne po zapojeni EQ hraju pomerne "slusne" a su potom porovnatelne s CX 300 (t.j. reaguju dobre na EQ) - bol tu o tom aj nejaky thread na avfore. "Slusne" v tomto kontexte je ale naozaj velmi relativne a zavisi vzhladom k comu porovnavas - takze najskor asi slusne k peckam ktore si mal k prehravacu. Bez EQ su nepouzitelne. Tiez sa priklanam k nazorom, kupit radsej nieco lepsie, pokial nie si vylozene obmedzovany financiami.

Btw ak by si chcel tak tie moje sa tu povaluju uplne nevyuzite... kludne by som ti ich poslal aj zadarmo. (bohuzial iba s pouzitymi nausnikami - velmi malo pouzivanymi, snad sa ale daju dokupit aj nove)
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sevenw 13. 3. 2008 11:53

Thebandit: no aj ked pokladam vyrobok drahsi ako 1000sk sa relativne drahy vyrobok, len malokedy som k takemuto produktu dostal zarucak, vacsinou davaju len blocek - tak to bolo aj so sparkami, ktore vtedy stali 1200sk..A ked ich vymenili tak som nedostal novy blocek, skoda, keby som to vedel tak ziadam vytlacenie noveho blocku. No ale tak co sa da robit..

appletree: heh zobral si to zhurta, ze ich davas zadarmo:) ale tiez budem riesit podobny problem, maximalne ich mozem niekomu darovat, lebo predat ich bude skoro nemozne, aj ked budu nanovo zabalene.. A co sa tyka EQ, tak asi naozaj plati ze len ked sa porovanaju so seriovymi peckami dodavanymi ku prehravacom tak vtedy hraju relativne slusne.
sevenw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 14. 3. 2008 10:40

a zase stará známá diskuze. komu plugy hrajou blbě, nechť si poladí ekvalizér. komu se zdá, že tlumí okolí míň jak CX300, měl by se je nejdřív naučit nasadit a pak teprve řešit ekvalizér. v téhle cenové kategorii fakt nevím, co se řeší.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 15. 3. 2008 20:07

Hoši, tak teď v tom mám docela zmatek :-D.

Které teda, mám tu hafo sluchátek doporučených a nevím... Všechny ani nemám možnost vyzkoušet, ten chlap je asi nebude objednávat jenom proto, abych si je zkusil...
aikoN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 15. 3. 2008 22:01

A mel jsi uz nekdy v usich nebo na usich sluchatka podobne cenove kategorie?
Protoze mozna je ta diskuze strasne rozjeta, avsak jakakoli podobna volba by stala za to. Pokud prechazis ze sluchatek za par korun, bude o stejnak skok.
Osobne bych sahnul po Creative 630, ty mi hezky sedeli, Plugy me nesedeli takto...
Ale muj tip by byl http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52395
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 15. 3. 2008 22:33

Abych pravdu řekl, nejvíce jsem poslouchal hudbu z headsetu z mobilu (Nokia HS-23) :lol: :oops: a těch základních sluchátek od creativu, které dává k zen stonu...

Ale chvíli jsem měl půjčené i Porty Pro a nějaké studiové za 6 litrů a zvuk teda parádní...

Ty sluchátka chci koupit právě k mp3ce (ten zen stone), protože se mi ty dodávané pokazily... Chtěl bych solidní zvuk, pohodlné nošení a kvalitní zpracování... Pokud možno do 500, max. 650kč...

A ty altecy jsou dobré?
aikoN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 15. 3. 2008 23:07

Osobne mi prijdou hodne dobre, podle i tech recenzi vypadaji dobre.
A na CZC je maji za hodne dobre penize, Jyxo mi nenaslo lepsi nez 1000.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků