Co je lepsi DVB-T nebo DVB-C?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod yarinn 12. 3. 2008 15:44

Tak jsem si koupil novy LCD TV Panaka TX-37LZD70F Full HD ,s tim
ze se budu divat na krasny digitalni obraz od UPC DVB-C. Vystrizliveni ovsem bylo nahle. Zjistil jsem ze ti smejdi nemaj v jejich STB vystup na HDMI. Taktze neprijmam digitalni obraz !!!
Navic jsem se zde ve foru docetl, za na jinym pristroji DVB-C od UPC mi to nepojede.
Proc teda ti smejdi to nabizi jako digitalni TV kdyz je ve skutecnosti STB prevadenej na analogovej. To jsem si mohl nechat svou dobrou starou CRT TV.

Abych si jen nestezoval, chtel bych se zeptat jestli se mi
nevyplati koupit DVB-T STB, abych alespon na tech par programu mel digitalni prijem na kterej by se dalo na me TV koukat.
yarinn
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 12. 3. 2008 15:55

Jedine DVB-S
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yarinn 12. 3. 2008 16:04

to jsem taky zjistil, jenze mam chytre podepsanou smlouvu s upc do konce roka.
takze otazka stale trva...
yarinn
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 12. 3. 2008 17:35

asi preto je to oznacovane ako digitalna TV, lebo je to prijem digitalneho vysielania sireneho kablovym rozvodom (nieco ako DVB-T - digitalne pozemne vysielanie), mozete ho v pohode pozerat na svojom novom LCDTV, o nic neprides... v podstate neviem, co riesite... LCDTV su dobre dobuducna pre pozeranie programov vo vyssom rozliseni... a mimochodom to sa da pozerat trebars z na to urceneho STB ci uz digitalnou cestou cez HDMI, alebo aj analogovou cestou cez komponentne konektory.

Nemylte si digitalny/analogovy prijem a digitalny/analogovy prenos medzi STB a TV. ;)

Mam pocit, ze som to nevysvetlil dostatocne jednoducho, tak sa kludne opytajte, co sa vam este nevidi... rad sa vyjadrim.
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 12. 3. 2008 18:07

Len taka podotazka, TX-37LZD70 som nenasiel na Panasonic strankach, nasiel som iba TX-37LZD70F. O ktory model sa jedna? Lebo ak o TX-37LZD70F, tak ten ma integrovany DVB-T tuner, takze naco kupovat externy?

EDIT: Podla tvojho dalsieho prispevku o 1080i vs 1080p som usudil, resp. si uviedol, ze sa jedna o TX-37LZD70F, takze si kvalitu DVB-T vysielania mozes ohodnotit sam (nema vyznam kupovat dalsi externy DVB-T tuner, lebo ta TV ho ma integrovany).
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 12. 3. 2008 18:57

ale on ma STB s DVB-C od UPC, a to je digitalne kablove vysielanie, to na DVB-T tuner nechytis... ;)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 12. 3. 2008 20:10

THeBaNDiT píše:ale on ma STB s DVB-C od UPC, a to je digitalne kablove vysielanie, to na DVB-T tuner nechytis... ;)

A? To mi je jasne, ale naco bude kupovat DVB-T STB, ked DVB-T tuner ma v TV.

yarinn píše:Abych si jen nestezoval, chtel bych se zeptat jestli se mi nevyplati koupit DVB-T STB, abych alespon na tech par programu mel digitalni prijem na kterej by se dalo na me TV koukat.


Kapisto :wink:
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 12. 3. 2008 22:36

aha, jasne, len sme sa neporozumeli... spravne hovoris, DVB-T STB mu netreba, ja som sa jeho otazkou ohladom DVB-T STB ani nezaoberal, kedze je to uplne zbytocne, ked uz ma predplatene UPC s jeho DVB-C STB od UPC... kvalita prijmu cez DVB-T by mala byt totozna s kvalitou prijmu cez DVB-C resp. DVB-S, su to vsetko digitalne signaly, akurat sposob prenosu tych nuliek a jedniciek je iny... (a kvalita v tomto pripade samozrejme zavisi od datoveho toku tej ktorej stanice, nie od technologie ako takej)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 12. 3. 2008 23:03

Spôsob prenosu je veľmi dôležitý a samo aj dátový tok.Jedine DVB-S.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 12. 3. 2008 23:11

s DVB-C nemam osobnu skusenost, ale medzi kvalitou DVB-T a DVB-S nevidim rozdiel (ak predpokladame kvalitny prijem). A kedze DVB-C je rozvod kablovy, domnievam sa, ze na tom bude (alebo by aspon mal byt) s kvalitou rovnako ako dobry prijem cez satelit ci antenu (ale ako som uz pisal, je to len moja domienka).

Datovy rok je VELMI dolezity, s tym nemozem nesuhlasit. :)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 12. 3. 2008 23:44

Keby nebol dôležitý dátový tok tak potom by na digi bol super obraz(viď Astru-nemecké stanice) ,ale za málo peňazí.........
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yarinn 13. 3. 2008 08:10

Diky vsem za prispevek.
Takze jsem pochopil, ze kupovat DVB-T STB nema smysl. Mate pravdu je v TV (mam TX-37LZD70F).
Ale co me stale vrta hlavou je to, jak muzu prijimat digitalni TV od UPC DVB-C, kdyz mam STB propojeny s TV pres SCART...(i kdyz je kabelem sireny digitalne)
A tutiz jak muze byt kvalita stejna DVB-T a DVB-C, jak se zde nekdo zminoval.
Nechci vas taky moc otravovat, takze jestli mate naky odkaz, kde je to vysvetleny hodte ho pls sem.
[/quote]
yarinn
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 13. 3. 2008 09:26

takze takto: od poskytovatela signalu dostavas kablom signal v digitalnej podobe (0 a 1) do svojho STB s DVB-C, to STB Ti ten signal dekoduje, programy prepinas priamo na nom, nie na telke, ze? A z STB ides analogovym scartom do TV, ale to sa na kvalite obrazu nijako vazne neprejavi, kedze je to obycajne PAL rozlisenie a scart kabel pouzivas zrejme do 2m a nie nejaky lacny sunt, aby chytal rusenia a pod.

Digitalny prenos signalu od poskytovatela k prijimacu (STB) by mal byt kvalitnejsi nez analogovy, pretoze nechyta duchy a rozne zrnenia, obraz bud ide alebo nejde (rozkostickovanie) v zavislosti od kvality signalu. To sa tyka prenosu od vysielaca poskytovatela po prijimac STB.

Dalej mame cestu od STB (prijimac) po TV, tam to mas prepojene analogovo, ale na takej kratkej trase sa v pripade pouzitia beznych kablov kvalita nema kde stratit.

Ina vec nastane, ked budes chciet pozerat vysielanie vo vysokom rozliseni (az take bude), bude treba STB s dekoderom HD, a taketo STB sa uz bude k LCDTV ci plazmam pripajat digitalnym sposobom cez HDMI, pripadne najkvalitnejsim analogovym sposobom cez komponentne prepojenie, a to vsetko kvoli prenosu vysokeho rozlisenia, ktore prenasa len komponentne prepojenie a HDMI.
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yarinn 13. 3. 2008 13:21

Diky THeBaNDiT za vysvetleni.
Existuje tedy v dnesni dobe ze budu mit napr novu,primu,galaxii atd. v kvalite na kterou se bude dat divat? tozn. bez zrneni? je sice nepatrne, ale na me stare CRT jsem je neregistroval. a stve me ze jsem vyhodil tolik penez za lcd tv, kdyz mi jede hur nez stare crt.
yarinn
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 13. 3. 2008 15:31

pozor, digitalny signal nezrni... ak u Teba zrni, tak asi nemas kvalitny kabel medzi STB a TV... odporucam zadovazit si nejaky hruby scartovy kabel (ked som mal moj DVD/HDD rekorder prepojeny s klasickou telkou cez obycajny scartovy kabel, tiez obraz zrnil, po kupeni plneobsadeneho hrubsieho kabla uz takmer nezrnil, a ked som kupil drahy vyborne odtieneny scartovy kabel, zrnenie bolo prec) Niekedy su proste zariadenia haklive na kabel, aj ked u vacsiny zariadeni je obraz pekny aj s obycajnymi scartovymi kablami...
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků