převodník OPTIKA - ANALOG 5,1

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krysikmouse 11. 3. 2008 19:03

Sháním marně převodník z optiky na analog s výstupy 5,1 . do optiky půjde signál z optického výstupu DVD .Poradí někdo ? máte někdo podobné zkušenosti ? Díky moc
krysikmouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 3. 2008 21:44

Jedině nějaký AV receiver s optovstupem a patřičným dekodérem + výstupy - samotné převodníky nevidět...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krysikmouse 12. 3. 2008 22:59

No já brouzdám brouzdám ale nevidět takové zařízení. Problém je v tom , že výstupy 5.1 mají spíš levnější dvd playery ale kvalitnější HDD DVD rekordéry mají jen optický výstupy ... asi se epočítá to , že je to potřeba pripojit k DOLBY procesoru ... nejhorčší je že v procesoru mi to nekóduje centr ale pro vstup non sync přes který je to napojené stereovstupem to koduje levý pravý a surround a když pak je film tak dialogům němnožko rozumět :-(
krysikmouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod UniFly 13. 3. 2008 07:43

levné řešení vždy *****í nějakým průserem....
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysikmouse 13. 3. 2008 08:18

Problém je v tom že ani jeden komponent nemůžu vyměnit .... musím někde sehnat ten převodník :-(
krysikmouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 3. 2008 18:09

Co karta do kompu? Nepomohla by?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krysikmouse 13. 3. 2008 18:20

nene. Nemám tam počítač a nemůžu si dovolit nějaký softwarový výpadek :-( je to v kině
krysikmouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krysikmouse 13. 3. 2008 21:43

jejda to je špatnéé . No já pátrám ale opravdu marně . Problém je to , že jak píšete že už to má každý reciever... tak to samotné nevyrábí .
krysikmouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod UniFly 13. 3. 2008 22:09

no tak vem AV rec s analogovým multikanálovým výstupem pre-out
napříkald MARANTZ SR 4002

nebo klidně i něco levnějšího, ale s tím už asi neporadím
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysikmouse 13. 3. 2008 23:28

Pánovéééé Nevím teda jak to přesně je ale co říkáte na CREATIVE DDTS-100 ??? má někdo zkušenosti ?

http://www.overclockzone.com/techsound/ ... G_2541.jpg
[/img]
krysikmouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krysikmouse 13. 3. 2008 23:39

krysikmouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod UniFly 14. 3. 2008 07:40

jo tak to je to co jse asi před třemi lety chtěl koupit dom....
ale do kina??? nevím, jestli bych tomu dal až takovou důvěru
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysikmouse 14. 3. 2008 09:04

Mě jde prakticky jen o to , že potřebuju z DVD přehrávače vytáhnout optiku, tu strčit někam do nějakého zařízení aby z toho vylezlo 5 kanálů. No v podstatě 4. o zbytek a o dekódování se postará procesor dolby - pro kina . Není to o tom , že by to mělo nějak nahrazovat nějaké procesory, jen převodník . Samozřejmě , že cena procesorů pro kina je několika desetinásobky větší než tento procesůrek... ale jak tak koukám tak jiná možnost není :-(.
krysikmouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fyla 20. 3. 2008 18:54

Nejak nechapu jakych pet kanalu vyleze s optiky a co na tom bude dal dekodovat dolby procesor...
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod krysikmouse 20. 3. 2008 21:42

Jde o to , že potřebuju dostat z optiky analogové vstupy , Na tom převodníku by se asi nenastavovaly nějaké další blbosti .. .ale prostě potřebuju dostat z optiky analog ... a nevím jak
krysikmouse
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků