[recenzia] Creative Zen 2GB

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod inwo 17. 4. 2008 23:11

Inak, co sa tyka prislusenstva, tak musim pochvalit ten napad s puzdrom na kabel.. je to celkom sikovny sposob, ako skratit kabel a hlavne ako zabezpecit, aby sa nezamotal ;) k tomu je dobre si dokupit aj foliu. Uz len preto, ze prehravac je neeeskutocne nachylny na otlacky prstov na prednej strane.. Klavesy, displey. Takze klavesnicu pekne poriesi ten obal no a displey folia, genialne je, ze sa sama prilepi a vyplni vsetky vzduchove medzeri, ale minus je to, ze aj napriek tomu mam problem na nej sa zbavit odtlackov, smuh.. ale ved je to folia, tak aspon plni svoje poslanie ;)
No a co sa tyka zvuku, dnes som to skusil s tymi origos sluchatkami, nic v zlom, ale je to vazne odpad... :) Zajtra sa chystam zobrat Zena do prace a teda skusit, ake je to v buse, len podotykam, ze budem pocuvat na EP 630, co su sluchatka, ktore sami o sebe maju istu izolacnu schopnost a cuduj sa svete su od Creativu a hraju skvele, tak preco tak nehraju aj tie pribalene ;)) Ked som ich doma vypeckoval tak na 20 z 25, tak sa to uz nedalo pocuvat, ako to hralo nahlas, takze si myslim (a zajtra aj zistim) ze s dostatocnou hlasitostou by to nemal byt problem. Este jedna vec, co to mozno z casti ovplivny je to, ze mam zapnutu funkciu Inteligentna hlasitost, co by malo zarucit vyvazenu hlasitost v celej skladbe. Tak teraz neviem, ci mam tak kvalitne mp3ky, ze su vsetky znormalizovane, alebo to ta masinka odvadza skvele sama ;))

Jo a este ma napadla jedna vec. Niekto sa tu davnejsie pytal, ako spozna, ze Zenika ma nabiteho.. Nuz, jednoducho, okrem pozerania na displey ma Zen na boku este jednu informacnu ledku, ta ked blika, tak sa zen nabija, no blika, skorej pozvolna zazina a zhasina snie vystiznejsie ;) A ked svieti, znamena to, ze baterka je nabita, resp Zen prehrava nejaku muzicku ;)
Zen 2 GB US fw (ZEN Skin with Wire Management + Folia) + 8GB SDHC, EP 630 + Koss Porta Pro
TP R500, WXP, FUBAR IV (LM 4562) + AKG K701
Nokia 6233, 5530 XM, SE k610i @ W660i + HPM-70
inwo
Junior

Odeslat příspěvekod Azalix 18. 4. 2008 07:28

Ja som Zena testoval na tu hlasitost. Na standartne dodavane sluchatka, ked som sa pohyboval po meste, hlasitost na 8 az 10 a doma hlasitost na 4 az 6 podla nahravky. Vyssia hlasitost by mi uz asi trhala usi. Neviem ako to mozte na hlasitost vacsiu ako 10 pocuvat. Ja som s vykonom max spokojny. Mam este spunty Koss doma, ale este som to s nimi neskusal. Testnem a potom sem hodim aj tento postreh
"Je smutné, ak si niekto myslí, že tam, kde je, pre neho neexistuje žiadna príležitos?, ale myslí si, že by sa mu viedlo lepšie inde."
Azalix
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inwo 18. 4. 2008 14:26

No tak dnes som bol uplne spokojny.. hlasitost tak na 14 z 25 a nepocul som nic ine, iba muzicku ;-) Clovek by ani nepovedal, ze je v buse, podla zvuku, to sa zial neda povedat o vibraciach a roznych vonach, ktore je tam samozrejme citit :-D
Takze v spojeny s dobrymi sluhctkami, ktore aspon troska vedia tlmit hluk hraju paradne nahlas, Zial, porty este nevlastnim, ale rad by som to vyskusal aj s nimy :shock:
Zen 2 GB US fw (ZEN Skin with Wire Management + Folia) + 8GB SDHC, EP 630 + Koss Porta Pro
TP R500, WXP, FUBAR IV (LM 4562) + AKG K701
Nokia 6233, 5530 XM, SE k610i @ W660i + HPM-70
inwo
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 18. 4. 2008 15:37

no tak na svojich q-ckach musim povedat ze za dna pocuvam v rozpeti od 20 do 22. vcera som po dvoch dnoch nepocuvania na mojich sluchtkach pocuval na hlasitosti 23 a nejaku dobu som bol na 24, samo ma to prekvapilo. mozno to bolo baterkou ktora bola na polovicku vybita. ja by som urcite prijal vyssiu hlasitost, lebo pri mojej pocuvatelnosti sa baterka rychlejsie vystavi, a serie ma to, ze nemam vecsie rozpetie v hlasitosti. moja spokojnost by bola, bezna pocuvanost 15 z 25. bohuzial realita je u man ina.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mr.frenzi 21. 4. 2008 16:36

prosim vás nevite jak zazoomovat obrazek..na videach na youtube jim to normalne jde a mě to píše že obrázek je přiblížen na max. ....firmware mám nejnovější.. 8-S
mr.frenzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod divxfan 22. 4. 2008 07:29

tak jsem přišel na zajímavou věc. možná už se tu řešila, kdyžtak sorry. mám 2gb verzi a 8gb kartu. na ní klasicky adresář s hudbou a v něm soubory. pár adresářů má ale ještě podadresář (např. cd1, cd2) a teď jsem si všiml, že se do nich nedostanu. přehrávač chvíli přemejšlí a pak mě vrátí do rootu. v podadresářích určitě něco je, včera jsem ládoval kartu hudbou..
divxfan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shayooo 22. 4. 2008 15:05

nebude to tym ze mas obrazok zmenseny na 320x240?? ak ano staci aby mal obrazok vacsie rozlisenie a prehravac ho zvacsi
shayooo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 22. 4. 2008 16:37

Pánové asi blbej dotaz, ale koukám, že jsou dva modely Zenu. Jen se drží na šířku a druhý klasicky na délku. Jaký je v tom rozdíl? Zajímá mě to, protože cena je velice příjemná a koupit takovou mašinku by nebylo zlé, ale jen za předpokladu, že je to kvalitní(zvuk atd.)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 22. 4. 2008 16:45

A další debiní dotaz.. http://labo.generationmp3.com/2007/10/1 ... zen/#lbl_5

Obsah balení je opravdu parádní, je takový i v ČR?
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 22. 4. 2008 16:50

to mas jedno ako drzis ZEN. ale pri citani a pozerani sa drzi na dlzku. zvuk je analyticky, uvital by som viac basov. inac po zvukovej stranke velmi podareny. v baleni to nie je. mozno najaka special edition, alebo 32GB verzia.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 22. 4. 2008 16:54

No, já jen koukám, že za 4 GB 2000 není tak blbá cena a přehrávač to může být celkem slušnej:)
No uvidíme, udělat si radost k svátku by nebylo marný:) Ale asi to nebude mít zvuk jako X5:(
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 22. 4. 2008 16:59

no radost si raz za cas urcite treba urobit,a zvuk ta mozno prekvapi, v dobrom. tiez si chcem urobit radost, tak cakam na novy sony.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 22. 4. 2008 17:02

Nechcete někdo udělat radost i mně, taky se mi blíží jmeniny :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 22. 4. 2008 17:04

Poprvdě mě začíná iaudio štvat, je to macek a v létě ho mít na opasku nebude asi jen tak a ještě tuna kabelů k tomu, no jéjej, jen kdyby bylo nějaký zařízení za rozumnou cenu s krásným zvukem:) Soníka jsem taky chtěl, opravdu mě zaujal, ale když jsem si uvědomil, že tolik peněz se mi za něj dávat opradvu nechce, tak jsem se na to nakonec vyprd. A nějak nepřemýšlel o koupi hračky na cesty, ale když vidím ten zen za takový peníz, tak mě to láíka:) Ono asi nic lepšího nebude do 2000 co?:) Nějak se v této relaci neorientuju, což je i škoda...
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 22. 4. 2008 17:10

no ja stale pokukujem po x5 ale je to macek ako vravis. skus alternativu clix2 ci tak nejak ,mozno ta oslovi viac.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků