2.0 nebo 2.1 repro k počítači

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DevAstor 28. 4. 2008 17:43

nejlepe Genius SW-HF2000
jestli mas min mista a chces duneni tak Logitech X-230
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 28. 4. 2008 17:45

Nakonec jsem se podle recenzí a toho, že přeci jen ty filmy na tom budou rozhodl pro 2.1 a to tyhle - http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 50U70006DT Nevypadají vůbec špatně :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 28. 4. 2008 17:48

Vzal bych spíše Genius SP-HF2000X 2.0 . Moje recenze.

Doporučuju. A jsou podle mě hezší než ty Logitechy.
Unknown Pleasures
vizitix
Portař
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 28. 4. 2008 17:58

Tu recenzi jsem četl, o vzhled mi až tak nejde - víc se mi líbí ty satelity Logitechu. Na většině webů jsem ale našel na ty Logitechy jenom chválu. Až mi přijdou domů, tak možná taky něco sepíšu, ale nejspíš to nebude mít žádnou vypovídající hodnotu - přeci jen, moc toho repra jsem doma neměl.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 28. 4. 2008 18:01

Kdyžtak si zajdi do Electroworldu - mají tam k poslechu většinu 2.1 PC repro a v Datartu jsem viděl ty 2.0 Geniusy.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Borek0326 29. 4. 2008 22:43

sice neznám aktuální cenu Logitech z-2300, ale myslím si že jsou to jednoznačně jedny z nejlepších 2.1 k PC. Sám jsem je používal dva roky, sub je (na to kolik stojí) hodně dobrý a satelity na běžný poslech plně postačující.
"Peníze jsou vedlejším produktem moci"
Borek0326
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomeq 1. 5. 2008 19:44

A co si myslite o takomto rieseni? Ako varianta k pc to tiez nemusi byt zle...

Obrázek

Je to viac menej novinka, prsty v tom ma australska firma Epoz v spojeni so spolocnostami Creek (zabud. zosilovac) a Epos (repro)

Aktivne bednicky 2x40w (RMS pri 4 ohm). Ma to vsetky mozne vstupy a vystupy (dokonca aj video)
Nevypadaju zle, na moj vkus sice moc "ipod friendly", len ktovie ako hraju... Aj cena je urcite zaujimava - cca 14 000 sk. :-]

Viac info napr. tu:
http://www.aktimate.com/Specification.htm
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 2. 5. 2008 12:51

Frequency Response 50Hz - 22kHz +/- 1.5dB


hmm, velmi odvazne cisla... skutocne by ma zaujimalo, ako to hra
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomeq 2. 5. 2008 13:57

Hadal by som ze by to mohlo hrat na podobnej urovni ako minisystemy v podobnej cenovej kategorii, aj ked penize co sa usetrili na cd mechanike, boli mozno investovane do inych suciastok, cize mozno aj trosku lepsie... Ktovie... Kazdopadne zaujimava volba pre ludi co sa vyhybaju CD a vsetko drzia v pc alebo v MP3 prehravaci.
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod striedmy 5. 5. 2008 14:59

ahoj odporúčam Ti M-audio studio pro3, ja mam av 40, ale su trocha drahšie.Tie studio pro 3 som počul a myslím že hrajú veľmi čisto
striedmy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod droopy 8. 5. 2008 20:13

Kvalitu medzi PC reproduktormi a minisystemami by som velmi neporovnaval. Mini systemy maju za sebou znacky s dlhorocnou tradiciou, v obchodoch sa daju priamo vyskusat, konkurencia je velka, ceny tlacene dole. Naopak v PC repro segmente robia reproduktory male firmicky povodne zamerane na pc elektroniku s nulovymi skusenostami v hifi audiu. Navyse konkurencia je obmedzena, vyskusat si to nie je kde, trh je ovela mensi. Kvalita je tym padom uplne niekde inde.

Ak je co len mala moznost odporucam vsetkym ist do minisystemu a pripojit pc cez aux-in vstup. Tak mate istotu, ze nekupujete macku vo vreci a rovnako mate kopec funkcionality navyse (zobudzanie pri zvuku radia je uplne nieco ine ako ked zacne piskat budik :).
droopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 8. 5. 2008 21:10

přesto se najdou i výjimky, např. firma která se historicky zabývá převážně audiem samozřejmě repro k PC nabízí http://www.bose.co.uk/GB/en/home-entertainment/personal-audio/computer-speakers/index.jsp (ovšem ceny pak odpovídají zvuku [nejen zvuku značky])
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 8. 5. 2008 21:20

na druhej strane, ak chcete nieco budgetove do 1k, myslim ze tazko najdete nieco lepsie ako take Geniusy HF2000 (2.0) ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomeq 8. 5. 2008 21:41

Droopy - vo velkej miere s tebou suhlasim, plati to o vacsine produktov tohoto typu, konkretne vsak tie bedne co som spomenul ma celkom zaujali - zobudovany zosik od Creek, stredobasovy reproduktor je myslim pouzity v regalovke ELS3 od Eposu a vyskac v este vyssej rade, konkretne M5. Co samozrejme samo o sebe nezarucuje vynikajucu kvalitu, ale na druhej strane - Creek a Epos su znacky ktore su na trhu s HiFi par desiatok rokov a ak nieco pustia von, zrejme to urcity standard kvality splnat musi... A zvlast u repro za 400 libier. :D
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ravenman 17. 5. 2008 13:59

sakra strasne vaham a nevim sa rozhodnut medzi Genius SP-HF 2000X a Logitechmi X-230 , obidve maju krasny design ale tie Geniusy maju predsa 60 W RMS vykon ale zas Logitech ma Subwoofer a okolo 32 W RMS takze neviem ktore bude silnejsie , mozno samostatny Subwoofer urobi svoje a bude to lepsie nez ten Genius fakt neviem ... poradte.. prosim
ravenman
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků