Špičkové repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nightVision 10. 5. 2008 08:25

Dobrý den,

rad by som si zakúpil kvalitnú repro sústavu do obývačky. Vysoké nároky na kvalitu kladiem predovšetkým z dôvodu, že repro bude určená primárne na počúvanie hudby a menej na pozeranie filmov a podobne.

Momentálne zvažujem kúpu tejto zostavy:

JBL L830
http://www.jbl.com/home/products/produc ... LA&ser=SLS

JBL L880
http://www.audioexpert.sk/reprosustavy- ... udio-l-880

LC1
http://www.jbl.com/home/products/produc ... LA&ser=SLS

aktívny subwoofer zvažujem kúpiť z lacnejšej série:
http://www.jbl.com/home/products/produc ... CLA&ser=ES

Cena zostavy by sa mala pohybovat okolo 70-80 tisíc, budem rád za praktické skúsenosti s touto zostavou a rovnako za tipy na iné produkty.
nightVision
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 11. 5. 2008 15:08

Prečo chceš 5.1,nebolo by lepšie na hudbu 2.1,alebo 2.0? http://www.pioneer.sk/sk/nav/produkty/a ... /s-lx70-lr
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 11. 5. 2008 17:06

JBL L880 a k tomu zosik Haman Kardon.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soupik 11. 5. 2008 19:53

cumel30 píše:Prečo chceš 5.1,nebolo by lepšie na hudbu 2.1,alebo 2.0? http://www.pioneer.sk/sk/nav/produkty/a ... /s-lx70-lr


Není dobré projít internet a nahodit první repro, které v dané cenové hladině uvidíš. Minimálně by to chtělo něco pročíst a navíc pána by spíše zajímaly vlastní zkušenosti majitelů těchto, či podobných beden.
Soupik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aspon 11. 5. 2008 21:03

blbost vybírat sestavu v takové ceně pouze přes net, jediná možnost je poslech, jinak se kupuje zajíc v pytli a člověk může být hodně zklamaný.
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Michelin Primacy 3 / Nokian WR D4 (215/55/R17)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 12. 5. 2008 06:10

Mám zajímavou zkušenost s instalací a poslechem základní řady reprosoustav Dynaudio. Zkus si někde poslechnou řadu Audience.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nightVision 12. 5. 2008 10:01

Zostavu bol otestovať otec (on ju vyberá primárne, je to hudobník) a v predajni sa otestovalo asi 5-6 zostav. Tato v porovnaní s ďalsími hrala neporovnateľne lepšie. Pôvodne bol cenový limit tak okolo 50 tisíc, po vypočutí bol však rozdiel tak markantný, že radšej už zainvestujeme viac. Odporúčam aby ak niekto bude testovať seriu ES od JBL, nech skúsi aj Lkovú sériu.

ad 5+1, primárne je využitie na hudbu, ale bude to v obyvačke pripojene na plazmu (+htpc), takže prečo nevyužit repro aj na filmy a to nehovorím o hudobných koncertoch.

Aspon: Samozrejmosť je otestovanie zostavy priamo v predajni, sem písem len kvôli tipom od iných užívateľov!

cumel30: Pioneer je síce skvelá značka (plazma, autorádiá), ale čo mám aj referencie inde, tak ich repro nehrajú až tak geniálne, hlavne čo sa týka pomeru cena/výkon.

palinoch: L880 v zostave mám, zosilovač tiež budem riesiť, zatial poškulujeme po Yamahach, ale dík za tip

Kuba4: Dynaudio je podobne ako JBL značka, ktorá sa mi primárne spája s kvalitnou repro, takže určite dám ako tip na test
nightVision
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 12. 5. 2008 10:29

cakam vlnu odporu, ale co takto B & W ?

http://avmania.zive.cz/Hi-Fi/Bowers--Wi ... fault.aspx

a dokupili by ste este nejake 686tky ako satelity a casom aj nejaky sub... (s tym subom sa neunahlite, dobre stlpy budu basovat viac nez dostatocne!)

kedze ide o vyssiu kategoriu, odporucam navstivit dalsie Hi-Fi studia (aj ked bude treba cestovat), kde budes mat moznost vypocut aj tieto B & W. Bez toho na ne ani nemysli.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 12. 5. 2008 13:19

předpokládám že subwoofer je u takové soustavy hlavně kvůli kinu - pro nezkreslený přednes dusotu dinosaurů, hukotu padající laviny, výbuchů dopadajících bomb apod. - v realitě tyhle zvuky zasahují do subsonické oblasti (sice jsou ty kinoformáty v dolních frekvencích odfiltrované) ale přesto bude potřeba mít na tyhle účely vyčleněný reproduktor který je specializovaný právě na nízké frekvence.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 12. 5. 2008 16:23

no doladit repro inej znacky k JBL je narocnejsie. ked budes mat moznost skus mrknut na B&W 686 a B&W 684 taka zostava by sa mi pacila. rozhodne to nebude zle. eraser_svk hodil link.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noell 2. 7. 2008 23:37

Osobne mam L880 v kombinacis HK, po mnoha letech jsem se zvukem konecne spokojen a dal uz nehledam, aspon zatim :). Poslouchal sem i heco, tannoy, dali, bw, focal v podobnych cenovych relacich, ale i drazsi a vyslo to celkem jednoznacne, rekl bych ze v mnoha ohledech (neutralita, univerzalnost, vyvazenost sprektra, dynamika) v dane cene nemaji konkurenci. dokonce sem mel doma i L890, ale vzhledem k mistnosti cca 32m2, bylo basu uz prilis. Zvukove se me libily vice s nadem, ale po zvazeni esteticke stranky , jsem zvolil nakonec hk. Jenom kdyz uz nekdo bude kupovat celou sestavu, vzal bych i sub z Lkove rady, rozdil slyset urcite bude, byla by skoda zvuk degradovat horsim komponentem.
Noell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 12. 7. 2008 19:48

hmm, ja by som ti doporucil reprosustavy Audio Physic....
Predne nejake drahsie a zbytok len nejake lacnejsie na domace kino....


iggi
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freeface 4. 8. 2008 11:20

Noell píše:Osobne mam L880 v kombinacis HK, po mnoha letech jsem se zvukem konecne spokojen a dal uz nehledam, aspon zatim :). Poslouchal sem i heco, tannoy, dali, bw, focal v podobnych cenovych relacich, ale i drazsi a vyslo to celkem jednoznacne, rekl bych ze v mnoha ohledech (neutralita, univerzalnost, vyvazenost sprektra, dynamika) v dane cene nemaji konkurenci. dokonce sem mel doma i L890, ale vzhledem k mistnosti cca 32m2, bylo basu uz prilis. Zvukove se me libily vice s nadem, ale po zvazeni esteticke stranky , jsem zvolil nakonec hk. Jenom kdyz uz nekdo bude kupovat celou sestavu, vzal bych i sub z Lkove rady, rozdil slyset urcite bude, byla by skoda zvuk degradovat horsim komponentem.


to Noell: píšeš, že sa Ti zvukovo páčili s NADom, a teraz ktoré? L880 alebo L890 a konkrétne na ktorom NADe si ich mal zapojené? Zaujíma ma to preto, lebo mám NAD C 325BEE a v budúcnosti chcem k nemu nejaké stĺpové reprobedne. Sú podľa teba vhodné na rock, alternativu? Viem, že sa jedná o subjektívny pocit. Určite si pôjdem vypočuť nejaké zostavy, keď sa rozhodnem kupovať. Ale pre zaujímavosť, lebo nikde som sa nedočítal, že tieto repro L880 zapojil vôbec niekto na NAD. Všade k NADu dávaju len Dynaudio a k HarmanKardon len JBL. Ďakujem za odpoveď.
<<< NAD C 325BEE + NAD C 542 + Bowers&Wilkins DM602 S3 >>>
freeface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vega74 4. 8. 2008 12:05

Neporadím Ti, jen nadhodím jiné řešení. Na hudbu dvě solidní bedny podle druhu hudby kterou preferuješ. Na film Bose 5.1(6.1). Totálně odděl (i zdroje) hudbu a film. Jinak to bude vždy jenom kompromis se kterým budeš muset žít.
vega74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noell 5. 8. 2008 22:25

freeface

byly to 880, 890 jsou zvukove velmi podobne (nejakou dobu jsem je mel doma), pouze basy jdou o neco niz a vzhledem k jejich mnozstvi jsou vhodnejsi do vetsich mistnosti nad 35m2.
nad byl C 352(2x80W), projev byl zivejsi, lepsi dynamika nez s HK 970, zesaku 2x50 daji zabrat. Posloucham pop, rock, obcas i neco tvrdsiho, elektro, dokazi zahrat i 30hz, tezko hledat mouchy, hraje to jak ma. nevyhodou snad je ze slabou nahravku odhali, clovek si az rika, jak se muze kvalitni hudba zvukove takhle odflaknout. Kdyz sem si byl pro 880, srovnaval sem jeste s vychvalenyma focalama, uz nevim kolikatky, cenove kolem 40tis, lec po par minutach nebylo o cem diskutovat.
Noell
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků