Plasma na zeď?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mobi 28. 5. 2008 18:56

V současné chvíli mám plasmovou televizi LG 42" umístěnou na stojánku, ale rozhodl jsem se jí namontovat na zeď. Tak by mě zajímali Vaše zkušenosti. Hledal jsem chvíli na google mezi fotkama a nic kloudnýho jsem zatím nevymyslel. Jde mi o ten finálový vzhled. Jak to vlastně všichni dělají, že nemaj nikde vidět ani kabel. Nedovedu si pořádně představit, jak narvat do zdi x kabelů, zvlášťe potom takový kabely jako jsou s koncovkou SCART. :shock: To mi přeci neprojde ani žádným husím krkem.
Napadlo mě taky nastavit na zeď takovej sloupek, kde by se to dalo všechno schovat a ještě do něj možná udělat nějaký poličky, světlo a tak.
Díky kdyžtak za rady.
Mobi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imaster 28. 5. 2008 20:27

Mrkni tady , probírá se to tam na 13 stranách.
http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12642
ale musíš být přihlášený, jinak neuvidíš fotky.
Jinak já to budu řešit takto

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ta noha toho policového systému je dutá, povedou v ní kabely.
Realizace snad tuto sobotu.
imaster
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imaster 2. 6. 2008 16:55

Tak práce se povedla, zatím bez přístrojů.

Obrázek
imaster
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vivid 2. 6. 2008 17:13

...len neviem kto bude ochotny kukat na TV so zdvyhnutou hlavou.
vivid
Junior

Odeslat příspěvekod DaveDave 2. 6. 2008 17:42

přesně tak. To máš ze své hlavy..? Nebo ti to někdo poradil..? Střed obrazovky má být v úrovni očí. Teď se nabavíme o TV které jsou na pumpách a spol. ale o domácích podmínkách. Rovnou se objednej na krční páteř protože to budeš za chvíli potřebovat... :-/
DaveDave
Junior

Odeslat příspěvekod imaster 2. 6. 2008 19:16

Pánové a jak víte, jak vysoko je ta telka, jak já jsem vysoký a jak vysoko a daleko sedím???
Asi jste popapali chytrou kašičku, ale to já taky.... :mrgreen:
imaster
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaveDave 2. 6. 2008 21:43

imaster píše:Pánové a jak víte, jak vysoko je ta telka, jak já jsem vysoký a jak vysoko a daleko sedím???
Asi jste popapali chytrou kašičku, ale to já taky.... :mrgreen:


a ty si myslíš že je tak složitý si ten tvůj stojan najít na webu a odvodit si to od toho..? No nic, pokud jseš 3 metrovej tak ti to stejně nebude stačit. A to jak daleko sedíš s tím už vůbec nemá co dělat. Tady se bavíme o výšce.... ;-) Jinak je to jenom tvoje věc kam si dáš televizi, třeba na strop. Ale taky je si o tom potřeba něco přečíst než něco zrealizuješ... Nebo ty by si dal do 2m i CRT-čko..?
DaveDave
Junior

Odeslat příspěvekod LukasX 3. 6. 2008 06:45

Zdravim,
ta televiza je fakt strasne vysoko :-)

Nicmene ja jsem si domu koupil tenhle drzak na plasmu. Je to nataceci, naklapeci a unese to plasmicku jedna radost. Kdyz jsem to vybalil tak jsem byl maximalne spokojen. Je to opravdu kus poctiveho "zeleza" a krasne se s tim steluje!

No a na AV techniku a kabely mam objednane toto a toto. Pekne jsem si poctive spocital, jak vysoko sedim, jak vysokaje plasma, vydelil dvema a nacarnul na zed. Podle toho potom koupil stojan na AV :-) Opravdu se vyplati nejdriv premyslet a potom rezat. Krcni pater to pozdeji oceni. A kdyz je stojan naklapeci, tak neni problem na telku divat z rotopedu ;-)
Lukáš Budínský
LukasX
Junior

Odeslat příspěvekod imaster 3. 6. 2008 07:09

Nepovažuji rozdíl 5 cm mezi očima a středem TV za vysoko zvlášť, když je sledovací vzdálenost 5m.
Z jedné fotky se opravdu situace posoudit nedá, co se jednomu zdá vysoko, to je pro druhého přirozenější pohled. Než jsem začal montovat, přečetl jsem toho opravdu dost a vím, že se doporučuje střed obrazovky ve výšce očí. Ale když jsem si na tu vzdálenost tu telku do výšky očí dal, koukal jsem jako by do země.
imaster
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedle 7. 4. 2009 23:26

LukasX píše:Nicmene ja jsem si domu koupil tenhle drzak na plasmu. Je to nataceci, naklapeci a unese to plasmicku jedna radost.


jako super, akorát to stojí skoro to samé, jako samotná televize 8-D ... já bych si představoval něco tak 10x levnějšího ;). Poradíte?
jedle
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 7. 4. 2009 23:34

Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 8. 4. 2009 00:44

jedle píše:jako super, akorát to stojí skoro to samé, jako samotná televize 8-D ... já bych si představoval něco tak 10x levnějšího ;). Poradíte?

Mozes si to ubastlit sam ...
Dušan Šimonovič
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topvar12 15. 4. 2009 16:37

ja som to vyriešil takto

Obrázek
Obrázek


treba ešte nejako schovať tie kable :hm
Topvar12
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 17. 4. 2009 21:40

to je prave ono - kabely. Podle me je jedine ciste reseni zasekat husi krk do zdi - akorat je potom problematicke kabely podle potreby vymenovat. Chtelo by to nejaky velky/placaty profil kterym by slo v pripade potreby protahnout i scart ...
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 18. 4. 2009 18:21

Na zeď se dá přidělat sádrokarton - za něj schovat kabeláž. Někdy to může být lepší, jednodušší a zajímavější, než sekat zeď.

Teď mně někdo říkal, že viděl (snad v TV) jak si do boků toho sádrokartonu osadili ledky - aby se zjemnilo sledování TV ve tmě a nemuselo se svítit hlavním světlem.
Ambilight to není, ale pro ty, kteří nechtějí TV sledovat v naprosté tmě, či jim to dělá problém - je to výborný nápad.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků