Jak naladit ditální vysílání?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr67 30. 5. 2008 23:02

Bydlím v Ostravě a mám novou televizi s DVB-T tunerem Samsung 81 cm a všude čtu, že v Ostravě už pár stanic digitálně vysílá. Ale já na své TV nemůžu nic naladit, všechno to jsou jen analogové programy. Když nechám automaticky projít celý rozsah, nenajde mi ani jediný digitální program. Jak na té televizi naladit digi ručně? Nebo dělám něco špatně? Je třeba něco přepnout? Chci to hlavně proto, že Novu chytám opravdu špatně se zrněním a skoro se na to nedá dívat. Na staré CRT televizi to bylo v pohodě :-/ Anténa je společná na střeše.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 31. 5. 2008 02:35

Tak už se mi to podařilo, stačilo přepnout na ovladači na DTV a spustit ladění :-) Mám digitálně všechny důležité programy a u Novy je rozdíl obrovský. Krásný obraz.
Jen nemůžu přijít na to, jak uspořádat a přejmenovat programy digitální televize, v menu mám tuto položku při DTV nedostupnou :-( Nevíte někdo, jak na to?
A EPG se mi bohužel zobrazuje zkomoleně, ale to bude asi záležitostí firmware TV.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 31. 5. 2008 11:44

u digitálních stanic bývá vetšinou možnost uspořádání až po přesunu do seznamu oblíbených programů
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 31. 5. 2008 13:41

Jo, už jsem na to taky přišel, musel jsem dát všechny stanice do oblíbených a pak bylo možno je uspořádat. Proč to dělají tak složitě mi není jasné :-/ Teď ještě musím uspořádat stanice na rekordéru, tam mi to zatím nejde. A ještě se do toho motají ty debilní rozhlasové stanice..
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 26. 6. 2008 15:57

No ja ani za nic neviem vyhladat. Uz o tom pisem inde.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geoNew 13. 10. 2008 21:16

Dobrý den Petře,
také uvažuju o koupi TV Samsung s DVB-T tunerem (plasma 107cm), ale mám trochu obavu, že bych neměl dobrý signál a tím ne tak kvalitní obraz, jak bych si přál. Chtěl jsem se zeptat, jestli pro příjem digitálního vysílání v Ostravě používáte nějakou speciální anténu? Jsem v této oblasti úplný laik, takže děkuji za radu.
geoNew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2008 10:05

geoNew - ve městech obvykle problém s příjmem digitálního signálu nebývá. Zatímco analogu vadí všemožné odrazy (dělá to pak duchy), tak u digitálu dokonce mohou být přínosem (je schopen zpracovat i signál, který do TV přichází odrazem).

Takže pokud máš analog s "duchy" je pravděpodobné, že digitál budeš mít bez problémů. Pokud ovšem máš analog se zrněním (slabý signál), tak je pravděpodobné, že digitál nepůjde (se stejnou anténou).
Nejlepší bude půjčit si od někoho set-top box a experimentovat. Pozor, to, že to nepůjde na STA neznamená, že v místě není signál. V STA totiž nemusí být signál přítomen.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geoNew 15. 10. 2008 18:33

Díky za radu.
Jakou anténu si mám pro příjem DVB-T pořídit?
geoNew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 10. 2008 19:14

Doporučují se antény BEZ vestavěných předzesilovačů - pokud je zesilovač osazen na už stávající anténě, je dobré vyzkoušet provoz bez něj. Jinak antény pro DVB-T se principiálně ani tvarově neodlišují od antén pro analogovou TV - dokonce pro příjem na delší vzdálenost jsou nutné (na malou stačí i náhražkové typu "pendrek"). V lokalitách, kde byly vypnuty analogové vysílače a na jejich místě Radiokomunikace vysílají DVB-T se ani antény měnit nemusí - pokud při přechodu na jiný formát vysílání nedošlo současně ke změně vysílacího kanálu, pak v místě původního analogového vysílání je DVB-T vysíláno na původním kmitočtu - a na jeho příjem už většina diváků anténu má. Záleží hlavně na tom, jak jsi daleko od vysílače - další je lépe zjistit s pomocí místních firem, instalujících anténní techniku. Pozor - ne si rovnou přijít pro novou anténu - po takovém kšeftu většina takových "podnikatelů" skočí jako moucha po flusu. Spíš se zeptat, jestli Ti bude pro příjem digitálu stačit stávající TV anténa, na kterou jsi dosud přijímal analog - a nevyžádat si takovou radu v jedné firmě, ale raději v několika - a následně porovnat jejich nabídky.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jouda.II 15. 10. 2008 19:57

Jenom bych upřesnil, že někdy se mění polarizace.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 10. 2008 20:17

Jouda.II. Polarizace by se měla měnit jen ve velkých městech, aktuálně Praha a Brno a tady by to mohlo projít bez změny antény - bude mít sice nižší zisk, ale vzhledem k síle signálu by to nemuselo vadit. Navíc se v obou městech bude vysílat v obou polarizacích.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geoNew 15. 10. 2008 20:54

Děkuju za rady.
V současné době přijímám analog ze vchodové antény (přechod STA na digital by vzhledem k nákladům asi neprošel).
Doporučíte mi prosím nějaké seriozní Ostravské fy?
A ještě jsem se chtěl zeptat, kdybych se později rozhodl pro satelitní příjem (DVB-S) nebude na překážku TV s integrovaným DVB-T tunerem?
geoNew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 10. 2008 06:19

geoNew píše:A ještě jsem se chtěl zeptat, kdybych se později rozhodl pro satelitní příjem (DVB-S) nebude na překážku TV s integrovaným DVB-T tunerem?

Pokud budeš chtít chytat DVB-S a budeš mít TV. která ho nemá, tak si prostě koupíš příšlušný set-top box a připojíš ho přes scart. To jestli ta TV bude obsahovat jen analog, nebo DVB-T, DVB-C,... je úplně jedno.
Některé TV obsahují i DVB-S a nebo je tam možné příslušné tunery pomoci speciálních dodatkových karet doplnit. Ty karty jsou ale obvykle dražší než příslušné set-top boxy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 16. 10. 2008 07:08

PatrikChrz píše:Pokud budeš chtít chytat DVB-S a budeš mít TV. která ho nemá, tak si prostě koupíš příšlušný set-top box a připojíš ho přes scart. To jestli ta TV bude obsahovat jen analog, nebo DVB-T, DVB-C,... je úplně jedno.
Některé TV obsahují i DVB-S a nebo je tam možné příslušné tunery pomoci speciálních dodatkových karet doplnit. Ty karty jsou ale obvykle dražší než příslušné set-top boxy.

Mne sa zda, ze toto riesenie je najsamlepsie:
http://www.abipbox.com/Sk/Default.aspx? ... uctId=1018
plus karta napr. pre kablovku:
http://www.abipbox.com/Sk/Default.aspx? ... uctId=1027

Len neviem co to stoji.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků