LG 32PC51 plazma

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Koby 1. 6. 2008 20:20

Zdravím,

potřebujem babičce koupit novou televizi... Stávající tesla ji po 24 letech odešla a chce novou... Ale je to babička a jí nevysvětlíte, že televize začínaj tak na 30 000,- , ona do toho chce vrazit max. 15 000,-

LCD jsem ji zavrhnul hned, vidí totiž poměrně dobře... A jako jediný jaktakž schudný řešení by pro ní byla asi plazma LG 32PC51. Jediný čeho se tam bojim je to menší rozlišení. Jak na to obraz vypadá?

Má s ní někdo zkušenosti?

Díky za odpovědi.

První nápad byl koupit jí sklenenou, ale bohužel jsem žádný schudný nenašel. Pokud by někdo měl nápad jakou sklenenou, tak sem hodte nějakej typ.

Díky
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 6. 2008 20:39

Analogovej signál na tom vypadá lépe než na leckterém levném LCD. Ač sem parametrově tu televizi házel do kontejneru pro elektrošrot, reálně ta televize ukazuje velmi dobře a za ty peníze to je dobrá volba. (12500Kč).
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod Koby 5. 6. 2008 21:18

dejc: tak přesně tohle jsem si myslel a děkuju ti, že mi to jenom potvrzuješ...

Jinak já házim do kontejneru všechny LCD na světě, myslím tim pro analogovej signál :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 8. 6. 2008 11:43

A neudělala by babičce službu i obyčejná 72cm CRT televize za třetinu? Pochybuji, že bude sousedkam vyprávět o SRS zvuku ;-]
mh
Junior

Odeslat příspěvekod Koby 9. 6. 2008 07:42

mh: najdi mi nákou 16:9 CRT v podobný velikosti s co nejmenší chybou geometrie a beru to. Bohužel jsem toho moc nenašel...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divxfan 9. 6. 2008 09:57

Koby píše:mh: najdi mi nákou 16:9 CRT v podobný velikosti s co nejmenší chybou geometrie a beru to. Bohužel jsem toho moc nenašel...


schválně jsem zapátral a něco našel :) je sice o něco menší, ale vypadá docela dobře:

SLIM TV, 100Hz, 1-tunerový PIP, uhlopříčka obr. 72 cm obr. TRUE FLAT, 100 předvoleb, STEREO, MENU, 2x SCART, 1xCHINCH, S-VHS vstup, hřebenový filtr, CTI, dětská pojistka, časovač, auto STANDBY, český. 1000 stránkový TELETEXT, PAL/SECAM BG-DK, K´, I´. hyperband pásmo, režim 16:9, dynamický fokus, funkce zastavení obrazu, automatické programování stanic, stříbrno-černá barva

http://www.orsat.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=782
divxfan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ingman 16. 6. 2008 00:03

Pokud bude primární sledování analogového vysílání, tak je televize s formátem obrazovky 16:9 absolutně zbytečná. V analogu se vysílá formát 16:9 napevno s pruhy nahoře a dole, ale stejně zatím není tento formát převládajícím. Pro budoucnost bude lepší, když bude mít i DVB-t tuner. Televizor by měl mít, co nejsnažší obsluhu a kvalitní dálkové ovládání.

Myslím, že nutit babičce módní štíhlou obrazovku není dobrý nápad. Postačí některá crt s dvb-t tunerem od například tohoto výrobce http://www.ovpcr.cz/ . Nic pro technoidy, ale je to lepší řešení než plasmové dělo s rozlišením 852x480.
ingman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 16. 6. 2008 16:07

Tak telka doma, obraz výtečnej :-) babička má už dávno satelit TaT, protože pozemní digitál se jí obrazově nelíbil.

Spokojenost veliká, za ty prachy neni podle mě pro podobný lidi lepší koupě.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků