[recenzia] Creative Zen 2GB

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Azalix 13. 6. 2008 13:37

mne na nic, ale kdosi ho tu vyssie pytal. Asi koli nejakym detajlom na overenie. Na tento prehravac navod veru netreba. Zapnes a vidis. Uz davno som nevidel nieco tak logicky a prehladne urobene ;)
"Je smutné, ak si niekto myslí, že tam, kde je, pre neho neexistuje žiadna príležitos?, ale myslí si, že by sa mu viedlo lepšie inde."
Azalix
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HorysMann 18. 6. 2008 15:22

Tak dneska jsem koupil taky Creative ZEN 2GB u Mironetu. Ještě že jsem si ho nechal předvíst. Byl úplně vybitej tak jsem čekal až se trochu nabije. Trvalo to už dlouho a pořád nic. Nejdřív svítila modrá dioda a pak zhasla, zkoušeli to na všech možnejch USB portech ale furt nic. Tak ho uklidili (podle mího normálně do prodeje a ne do servisu) a vyndali mi druhej. Rovnou ho strčili do usbčka a během chvilky se trochu nabil a moch jsem si ho vyzkoušet a vše bylo OK. Ještě se s tím vžívám, tak nemůžu všechno hodnotit. Měl jsem největší strach z basů a hlasitosti a z obou zbytečně. Sice bych uvítal ještě silnější basy, ale ještě jsem si moc nehrál s equalizerem. Mám k tomu Koss Porta Pro (ty od Creativu ani zkoušet nebudu). Paradoxně nejvíc jedu rádio což čumím, protože ho normálně neposlouchám, protože stanice v čechách nehrajou moc do noty mého vkusu (když rádio tak internetový). Mám k tomu to pouzdro s tou karabinou a doufám, že je to dostatečná ochrana. Dostal jsem dokonce k tomu za nákup 2GB kartu za korunu a na kole štěstí jsem si vytočil 50Kč slevu, tak doufám že to není jediný štěstí co mě s tímdle přehrávačem potkalo :-)
HorysMann
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 18. 6. 2008 15:37

neboj. masinka by mala slapat v pohode, tak ako mne.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imhotep 18. 6. 2008 22:40

ja som tiez spokojny az na to tlacitko Play :-l

btw. chalani jak konvertujete videa aby sa dali prehrat az do konca, boli plynule, fullscreen a zaberali co najmenej? :nenapadne
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HorysMann 19. 6. 2008 17:08

ještě dodám že přehrávač mě vyšel na 1620 Kč + 1 Kč za 2GB kartu (akce) + 192 Kč za kryt a ještě jsem si vytočil 50 Kč slevu na kolotoči co tam měli :D .
Chtěl bych se vás zeptat jestli mátě nějakej oblíbenej vlastní equalizer. Chci to dost basový, ale zase aby to stíhalo (mám dance ale něco už sluchátka fakt nedávaj) tak jestli mátě něco na inspiraci ;-)
HorysMann
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 19. 6. 2008 17:21

s tym EQ, je to tazke. mal som sluchatka od UE, tak som mal EQ akustika, teraz mam Jays,a EQ pop. pri akustike a UE sluchatkach som chcel mat cistejsi zvuk, tak akustika mi celkom vyhovovala. pri zmene sluchadiel na znacku Jays som zmenil EQ na pop ten je trochu viac dinamicky. skusaj co ti najviac vyhovuje. co sluchadla to ina krivka.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HorysMann 19. 6. 2008 20:48

jasný ... tak já mám Koss Porta Pro. Ty jsou dost oblíbený, tak by je moch někdo z vás mít. Nějakej typ na nastavení vlastní EQ jsem myslel. Rád bych to zkusil. Nerad se v tom šťourám. Než jsem nastavil zvukovku co mám doma v kompu, tak to trvalo dobrý 3-4 hodiny
HorysMann
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imhotep 19. 6. 2008 21:19

ja mam k ZENu tiez Porty ale EQ neriesim. Staci mi zapnuty ten bass boost ci jak sa to vola
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 20. 6. 2008 13:37

HorysMann viem ako si to myslel. ja som si chcel vlastny EQ nastavit, ale sa mi s tym nechcelo nejak babrat a k tomu sa este nedostavoval pozadovany efekt, tak som si nasiel prednastavenu EQ krivku.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DannyDot 21. 6. 2008 12:53

Zdravim Vas,
v prvom rade sa chcem podakovat autorovi recenzie a takisto diskuterom (presiel som celych 29 stran), pretoze teraz som uz viac-menej rozhodnuty pre kupu ZENika :) Mam ale este par dotazov...
Chcel by som sa spytat na puzdro ClearCase, ci chrani aj display alebo potrebujem este dokupit Screen Protector. A vzhladom k tomu, ze ho budem zrejme objednavat z Sofosu, tak ako je to s postovnym, ci sa plati a ak ano, tak kolko (nejak som to nemohol na ich stranke najst).
No a napokon, keby ste ma mali jednou-dvoma vetami presvedcit o tom, ze naozaj sa mi oplati ist do tohto playera, ako by ste ma presvedcili... som totiz stale trosku na vazkach, pretoze dost ludi tu pise o problemoch so Zenom, vacsinou ale individualneho charakteru, no predsa su to problemy a obavam sa vlastne len toho, ci aj mna nepostihnu nejake probelmy s nim... sice to sa nikdy neda zarucit...
DannyDot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Imhotep 23. 6. 2008 11:31

preco zo sofosu? v alze je lacnejsi
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 23. 6. 2008 12:26

DannyDot - clear case ti chrani aj display, cize screen protector kupovat nemusis. Presviedcat ta asi nebudeme, precital si si celu diskusiu, cize asi poznas vsetky klady a zapory. Co sa tyka moznych problemov, tym sa nevyhne ziadny player- od noname za 500,-SK po cowon D2 za 8000,-SK, takze toto neries ;-)
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HorysMann 23. 6. 2008 12:42

Co jsem se koukal, tak se ceny moc nelišej. Když jsem převed kurz tak jsou ceny dost podobný. To pouzdro mám a když ho zněj nebudeš vyndavat tak mít folii nemusíš. Pouzdro vypadá dost odolně (taky u mi spadlo 2x na zem). Docela lehce se poškrábe, ale s tím jsem počítal. Rozhodně není špatná koupě to pouzdro.
Nech si předvézt tu mp3jku a máš potom celkem jistotu, že bude OK a nejlépe v obchodě, kde se neškrtěj vyměnit ti to případně za jinej kus nebo vrátit prachy.
Pro zajímavost : Já koupil svojí mp3jku za 1620 Kč + 2GB SD karta jako dárek za 1 Kč a pouzdro za 192 Kč.
HorysMann
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 23. 6. 2008 14:01

kolikrat jeste vyhodna koupe :D
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod right13 25. 6. 2008 17:26

Ahojte,registroval som sa sem len koli tomu,aby som sa vyjadril a v podstate podakoval za tuto recenziu k tomuto prehravacu,ku ktoremu som sa dostal takto

blizi sa dovolenka,tak co budem susit hubu,kupim si nejaky player.zacal som hladat,kedze kladiem doraz na kvalitu zvuku,vzhladom na to ze mam velmi kvalitne sluchatka Koss UR/40,nemal som vela playerov na vyber.Najprv som si stanovil ze do max 1600 nieco kupim,tak som si nasiel Emgeton,alebo sony,hladal som k nim recenzie,ktore ma od vybranych modelov odradili,co sa tykalo kvality zvuku,spolahlivost a tam. Nejakou nahodou som sa dopracoval k tejto recenzii a tak som cital a cital a cital.po docitani som sa rozhodol ze si ho kupim,tak som si ho objednal,bol vyzdvihnut v obchode,a od prveho okamziku som si ho oblubil,privitala ma pekna krabica a vo vnutri na mna pozeral moj novy Zen ;-) .tak som prisiel domov,a dal ho nabijat,zhruba po 5 minutach ozil,a zacal som sa z nim hrat,songy sa daju nahrat uplne bez problemov a bez nutnosti instalacie priblbleho dodavaneho softu,niekedy mi vsak nenajde album z vnutornej pamete...

Kvalita zvuku je povedal by som nadpriemerna,vzhladom na cenu.a hravo prehral aj Ipod.Basy su zive,neunavujuce,vysky pekne ciste,sum minimalny,hlasitost dostacujuca,aj ked by som uvital viac,ale to mi neprekaza.Dodavane sluchatka su hrozne,ale kedze cakam na Sennheiser CX300 tak ich musim pretrpiet.

Mal som s nim avsak problemy, ked som ho vybil,tak som ho pichol do USB a on nic, ani nesvietil,ani nic,no myslel som ze sa nakopne,ale nenakopol sa ani po hodine,tak som ho balil ze ho pojdem reklamovat,a naraz kukam,a ze reset,stlacil som a huraaaa,uz ide

Displej je uplne spickovi co sa tyka obrazu,ostrost,farebnost a rozlisenie prekonaly naozaj moje ocakavania.Filmy su krasne ,oster,o obrazkoch ani nehovorim.Fotky maju krasne zive farby,velmi dobru ostrost,ziade defekty v obraze

Radio ma trosku sklamalo.ma dost slabu citlivost,ale zato zvuk je dobry,ked sa nieco naladi :hm

Firmware je dost obsiahly,velmi mi pripomina firm.od Sony Ericssonu,aj ked by mohol byt lepsi

Telo posobi mohutnym dojmom,ale nie je to tak,je dost slabe,uvital by som keby bolo trosku odolnejsie

Ovladanie je velmi komfortne a intuitivne,ihned sadne do ruky,a aj vo vrecku sa suprovo ovlada

Co sa tyka adresarovej struktury vnutornej pamete, hovori sa ze clovek si zvykne na vsetko,mne navyk na to trval asi minutu a pol.

Rychlost prenosu dat je do vnutornej pamete je dostatocna,na kartu viac nez dostatocna :D

No,a teraz zapory:

nie je ich vela ale preca su .

Displej je absolutne necitatelny v slnecnom svetle,uvital by som antislnecny filter ,k radiu som sa vyjadril, obtiazne sa mi na nom ladia veci,mozno som len v nejakom blbom pasme.
Nejak rychlo sa zacapka,ale to je detail.
Kvalita mikrofonu je dost biedna,ale kedze ho nevyuzivam,je mi to uplne jedno.
Celkom by potesilo putko na snurku na krk
Baterka sa javi celkom pouzitelna,vydrzi celkom dost.
Trochu mi prekaza uvod,Creative ZEN,zbytocny cas :D
Dost mi prekaza to,ze video skonci 10-13sec pred koncom videa.Pri filmoch je to sice jedno,ale vo videoklipoch to vadi.
Chyba mi zabudovany repracik,pri pozerani filmov by sa zisiel,nie je to nutnost.ale potesila by.
Dost ma prekvapilo ze vyrobca siahol po SD karte,a nie mikro sd, pri ktorej by usetril kopu miesta,ktore mohol doplnit silnejsou bateriou,ale to je detail.

Zaver:
Za danu cenu(2600sk aj s 2GB kartou) som ziskal spickovy prehravac,ktory podla mna v danej kategorii do 2500sk nema supera,co sa tyka zvukom,kvalitou obrazu,ovladatelnostou,a dizajnom ktore su vazne na vysokej urovni. Som s nim maximalne spokojny,aj vzhladom na to ze ma par nedostatkov.Ale sak viete ako sa hovori Nic nie je dokonale.Preto DOPORUCUJEM tento player tym,ktory hladaju kompromis medzi cenou a kvalitou+komfortom.Ale zaklad je vyhodit dodavane sluchatka:).Dufam ze ma nesklame nejakou poruchou
right13
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků