[recenzia] Creative Zen 2GB

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palinoch 25. 6. 2008 17:38

som rad ze si rad!!!!!
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imhotep 26. 6. 2008 14:25

right13 píše:Dost mi prekaza to,ze video skonci 10-13sec pred koncom videa.Pri filmoch je to sice jedno,ale vo videoklipoch to vadi.


takze to je normalne??? :shock: kua fix...nechapem ktoreho debila z creative to napadlo :grr:
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod right13 26. 6. 2008 17:14

skor by som povedal ze to bude nieco ine,lebo ked si vsimnes videa vo vnutornej pameti co su,priamod od vyroby co tam boli,tie isli az dokonca...stalo by za vyskusanie skonvertovat videoklip cez dodavany soft a nahrat to do vnutornej pamete,ale kedze nemam SP2 tak ja to nepsravim,ci to bude robit to iste.


P.S. nedaju sa niekde do toho stiahnut vizualizacie? asi nie co?
right13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cofy1 26. 6. 2008 19:15

no neviem ako to konvertujete ale mne to prehrava vsetky videa az do konca pozeram frasiera a aj na pc konci rovnako takze asi nie je chyba v zene...

vcera som nechtiac otestoval zen na odolnost voci vode pretoze som nenormalne zmokol, asi po 2 hodinach som ho vybral z vacku a bol totalne mokry tak som ho utrel a bez problemov sa spustil a funguje na 100%...

co sa tyka baterky tak mi vydrzi nieco cez 7 hod. ale na 10% jase (vecer to uplne staci)...
cofy1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod right13 27. 6. 2008 10:01

cez co to konvertujes?
mas to vo vnutornej pameti alebo na karte?
10% bohate staci,aspon mne
right13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cofy1 27. 6. 2008 15:00

no niekto tu na fore doporucoval Pocket-divx encoder tak som skusil a je uplne super netreba tam skoro nic nastavovat a co je hlavne je rychly. Vsetko mam vo vnutornej pamati kartu este musim kupit ale najprv chcem nabijacku toto usb bude moja smrt...

padalo tu vela nazorov ci musi byt nabijacka od creative alebo staci univerzal, moj nazor je, ze jednoznacne musi stacit univerzalna ved aj na pc ma kazdy univerzalny usb port nemate ho od creative a funguje to normalne, takze si myslim ze ide iba o cenu....
cofy1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loky4445 30. 6. 2008 17:33

Prosím Vás mohli by ste mi pomôcť ? ,, mám taký problém ,, keď chcem dať do Zenu nejaké video v avi formáte ,, stále mi to che konvertovať cez ten konvertor čo je na cd od zenu do formátu wmv ,, a nechce mi ho tam dať v avi formáte ,, neviete mi poradiť?? Dík vopred
***CREATIVE*ZEN*2gb*** + ***4gb*SDcard*** + ***ClearCase***
Loky4445
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loky4445 30. 6. 2008 18:55

ok ,, pardon ,, problem je virieseny
***CREATIVE*ZEN*2gb*** + ***4gb*SDcard*** + ***ClearCase***
Loky4445
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DannyDot 2. 7. 2008 13:55

Tak teda ZENik je uz doma :) Dnes prisiel. Objednaval som ho nakoniec z mp3.sk, 2GB verziu za 2090,- (najlepsia cena co som nasiel) spolu s ClearCase za 390,- (trosku predrazene, ale nevadi), objednavka bola vybavena rychlo, bez problemov.
Pomaly, teda vlastne chamtivo :P, som otvaral krabicu a sprevadzali ma tie neprijemne pocity... co ak nepojde atd. Precital som aj ten kratky navod pre rychly start (uz len zo zvyku, inak navod k tomu absolutne nepotrebujete) Nainstaloval som soft, pichol Zena do USB a hybaj ho... nabijalo v pohode, cca 2 hodinky. Hned som sa pustil do testovania, vsetko ok. Samozrejme prve co som vyskusal boli tie "uzasne" prilozene sluchadla (nie su na zahodenie, ale to je asi tak vsetko :D vymena ich zrejme neminie), hned potom videa... tu niet co dodat, proste laska na prvy pohlad (konvertovat videa som zatial neskual, ale aj to pride). Pocuvam na hlasitosti tak 15-18 (Vyskusal som aj svoje Sennheiseri HD201 na domace pouzivanie, zvuk bol samozrejme znatelne cistejsi, no na ukor hlasitosti, ktora sa teraz splhala na 24) To, ze nepodporuje adresarovu strukturu vazne rychlo ozeliete, okamzite som si zvykol pouzivat listovanie podla interpreta, albumu, atd. (Clovek si vazne zvykne na vsetko) Vlastne keby som mal povedat nieco viac, uz by som len opakoval, co tu bolo x-krat spomenute.

Hlbsie by som sa vyjadril asi k doplnkom, teda puzdram... Ja osobne som si zakupil ClearCase, dizajnovo velmi podarene puzdro (samozrejme nie ziadne hi-technologie :)) Ale musim len podopriet fakt, ze sa velmi rychlo "zacapka" a po par minutach pouzivania aj doskriabe (len minimalne skrabance, javiace sa skor ako cmuhy). Takisto po pritlaceni displeja vznikaju "olejove skvrny". Ak by ste sa rozhodovali, ktore puzdro kupit, zrejme by som vam doporucil silikonove (gumenne) a k tomu ScreenProtector folie... ma to viacero vyhod: skratenie dlzky kabla zo sluchadiel, gumenne puzdro si nezapackate a pokial ide o ScreenProtector folie, poviem len tak, ze otlackom na displeji (nie priamo na nom) sa tak-ci-tak nevyhnete... Kozene puzdro je sice stylove a ma aj "vrecka" pre 2 SD karty, ale poprve som sa zatial nestretol s tym, ze by niekto k svojmu zenu nosil 2 SD karty, a podruhe opat potrebujete dokupit folie. Existuje este aj Armband puzdro, ktoreho vyuzitie najdu len aktivni sportovci. Vsetko je len otazkou preferencii. Cenovo su v priblizne rovankych cenovych kategoriach.

Celkovy dojem? ...viac nez velmi dobry. asi najlepsi pomer cena/vykon na trhu ()viaceri zrejme nebudu suhlasit :) A ak by som prisiel na nieco nove, dam vediet...
DannyDot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palinoch 2. 7. 2008 14:33

ale, viaceri nebudu suhlasit. je to velmi dobry MP3 player a pre stredne narocneho uzivatela je absolutne dotacujuci. a SLAPE v pohode!
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loky4445 2. 7. 2008 14:44

cofy1 píše:no niekto tu na fore doporucoval Pocket-divx encoder tak som skusil a je uplne super netreba tam skoro nic nastavovat a co je hlavne je rychly. Vsetko mam vo vnutornej pamati kartu este musim kupit ale najprv chcem nabijacku toto usb bude moja smrt...

padalo tu vela nazorov ci musi byt nabijacka od creative alebo staci univerzal, moj nazor je, ze jednoznacne musi stacit univerzalna ved aj na pc ma kazdy univerzalny usb port nemate ho od creative a funguje to normalne, takze si myslim ze ide iba o cenu....


Súhlasím s konvetovaním videa cez soft Pocket-divx encoder ,, málo nastavení ,, ovladanie lahke aj pre neskusenych ,, a hlave ziadne seky pri pretacani filmu .... ,, odporúčam aj ja
***CREATIVE*ZEN*2gb*** + ***4gb*SDcard*** + ***ClearCase***
Loky4445
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DannyDot 2. 7. 2008 16:26

Ja si myslim, ze pokial konvertujete nejake kratke videjka, tak v pohode posluzi aj converter od creativu... naloadujete video, vyberiete jednu z troch typov kvalit vystupneho videa a konvertuje (5 minutove video mi konvertovalo asi 5 minut.. celkom v poho) :)
A este by som mal otazocku... ktory z tychto konverterov, co ste odporucali dokaze prekonvertovat aj .flv?
DannyDot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod right13 2. 7. 2008 18:01

ja pouzivam Jet Audio,celkom podrobne,vela formatov,ale jeden 700MB film v AVI mi konvertuje dve hodky,vysledna velkost je 350MB co je dost vela,poradte mi prosim ,nastavenie,aby video bolo ostre a nesekalo a velkos bola prijatelna....

P.S. skusil som ten pocket konverter....je super. a hlavne s nim mi prehra video az do uplneho konca aneskonci 10 sec pred....
A k tym nabijackam,to ze treba iba Creative nabijacku,je reklamna zalezitost,dava 5V tak ako USB port aj ako kazda ina univerzalna USB nabijacka.Ide o to aby ludia kupovali len creative veci.Ja som si kupil univerzalnu za 2 stovky a neni ziaden problem
right13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cofy1 4. 7. 2008 19:11

presne moj nazor ja idem tiez kupit nabijacku a chcem hned aj kartu ked som si kupoval 4 GB zen vravel som si ake to bude fasa lebo predtym som mal 2GB a myslel som si ze to je zbytocne vela ale ak idete na dovolenku a trcite niekolko hodin vo vlaku, na letisku... tak sa vam kapacita zide takze idem do 8GB karty aj ked pozeral som aj po 16 ale to asi az casom uvidim ake to bude s tou SDHC...
cofy1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod right13 6. 7. 2008 15:54

uz aj 4GB je SDHC vsetko nad 2gb je sdhc.... inac,ako prenosna nabijacka,alebo taky doplnkovy akupack stacia 4 nabijatelne tuskove baterie. dat ich do puzdra co predavaju,napajkovat USB kabel,a mate prenosnu energeticku stanicu ked nemate poruke PC alebo USB :)
right13
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků