Kvalita optickych kabelu

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jannk 4. 7. 2008 15:33

Moc nechapu, jak se muze lisit kvalita optickych kabelu ... ? Rozumim tomu u analogovych, tam prechodovy odpor, stineni, a spousta dalsich veci muze vest k deformaci signalu, ale optickych? I kdyz mam horsi konektor, tak digitalni signal bud projde - a potom to je 100% nebo neprojde a nefunguje to. Tj dejme tomu, ze horsi a delsi opticke kabely by mohly proste nefungovat - ale kratke propojovaci kabely kolem 1m musi prece byt vsechny stejne ne??
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 5. 7. 2008 16:55

zhruba asi stejné budou, ale vzhledem k tomu že jsou dělané z plastu který samozřejmě podléhá stárnutí (jako všechno) a mění se tím i optické vlastnosti tak by teroreticky časem takový kabel mohl přestat fungovat (zatím jsem to teda nezažil a kabely které používám jsou normální střední třída)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 7. 2008 19:01

Hlavně se asi liší útlum - volně přeloženo do lidštiny maximální použitelná délka. Kvalitní kabel půjde použít i na řádově desítky metrů, než budeš muset zařadit opakovač, zatímco méně kvalitním (rozuměj z horšími optickými vlastnostmi = větším útlumem) budeš mít problém propojit 2 zařízení na vzdálenost 5 metrů... A martsi - nemyl se, ne všecky optokáble jsou z plastu, dělají se i skutečně "glass-fiber" - a protože jsou z opravdu tenkého skleněného vlákna, jdou ohýbat úplně stejně jako plastové. Poznáš je jen podle výrazně menšího útlumu a ku*evsky vyšší ceny...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannk 6. 7. 2008 18:49

dik - takze me nemusi mrzet, kdyz jsem koupil 1m TOSlink kabel za 100Kc a ne za 300Kc (navic jsem ho koupil jenom na vyzkouseni) ... necekam, ze bych DVD mel nekde dale nez 1m od zesilovace :)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janjan2 11. 8. 2008 16:54

marts píše:zhruba asi stejné budou, ale vzhledem k tomu že jsou dělané z plastu který samozřejmě podléhá stárnutí (jako všechno) a mění se tím i optické vlastnosti tak by teroreticky časem takový kabel mohl přestat fungovat (zatím jsem to teda nezažil a kabely které používám jsou normální střední třída)

co to znamená kabely střední třídy :?: jaké je zhruba cena a který výrobce
HP Compaq 6510b - C2D T7700, 2 GB RAM, 160 GB HDD, WXGA+ (1440 x 900), Win Vista Business + Logitech VX nano
Panasonic TH-42PX80E
Onkyo TX-SR606 + Magnat Altea 5 set
Creative ZEN 8 GB + Creative EP-630 + Sennheiser HD 215
janjan2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 11. 8. 2008 17:39

používám kabely v délce 5m které jsem koupil v prodejně SONY zhruba před deseti roky, cenu si nepamatuji - tenkrát to byla dost exotika takže to bylo asi patřičně nadsazené. Asi před rokem jsem pak dokupoval nějaké kabely Bandridge - opět 5m - zatím ty staré i nové fungují bez problémů.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janjan2 11. 8. 2008 19:00

marts: a co kabely od HAMY lze je doporučit např. http://www.alza.cz/hama-opticky-kabel-t ... d79537.htm je to na propojení SAT a AV receiveru
HP Compaq 6510b - C2D T7700, 2 GB RAM, 160 GB HDD, WXGA+ (1440 x 900), Win Vista Business + Logitech VX nano
Panasonic TH-42PX80E
Onkyo TX-SR606 + Magnat Altea 5 set
Creative ZEN 8 GB + Creative EP-630 + Sennheiser HD 215
janjan2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 12. 8. 2008 12:28

na délce 1.5m asi není co zkazit - buď to pojede anebo se to vymění
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 19. 7. 2009 12:14

Tiez sa pridam do diskusie. Ma vyznam kupovat nejaky drahsi 1m TOSLINK kabel? S pozlatenymi hrotmi a podobne kraviny? Tiez mi pri digitalnom prepojeni nejako nedochadza, kde by mohol byt problem - bud jednotky a nuly prejdu, alebo nie. Nie je to len trik na zakaznikov?

Je jasne, ze ked niekto potrebuje potiahnut signal 25m, asi si kupi cosi kvalitnejsie. Ale ma zmysel cosi spekulovat pri dlzke povedzme do 5m?
Cosi lepsie som nasiel tu:
http://cgi.ebay.com/3-FEET-1M-PRO-GRADE ... %3A50#shId
http://cgi.ebay.com/AC-Fun-SIO-Quartz-M ... 7C294%3A50
Dalsia vec - ked chcem kupit nejaky znackovy kabel, akych znaciek by som sa mal drzat? U HDMI kablov som videl cosi ako Atlona, robia aj ine kable. Cosi som cital o Monster Cable, ale celkovo sa v tych znackach moc nevyznam.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 19. 7. 2009 12:39

Pozlacený hroty u optiky jsou na 2 věci. Důležitý je akorát jak zmiňují přede mnou samotný optický vlákno. Většinou je plastový, dražší kabely ho mají skleněný. Sem tam se dá najít názor, že skleněný zní líp. Ale to je jedna paní povídala, nemám zkušenost. Osobně dlouho jsem používal a stále občas používám tenhle pro připojení k DACu: http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... l&id=74313
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 19. 7. 2009 12:45

Ja som kupoval takyto z Alzy na prepojenie PC do AVR http://www.alza.sk/propojovaci-opticky- ... 102348.htm Funguje bezproblemov. Ma 5m. Zrejme bude vnutro plastove - je to to najlacnejsie, co sa dalo kupit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 21. 7. 2009 13:42

Na EBay som nasiel 1,8m Belkin PureAV™ Digital Optical Audio Cable
Za 20 USD s postovnym slusnu kauf nie? 8-P :potichu
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kozousch 21. 7. 2009 13:58

Z jedné strany do nás marketing tlačí "digitální kvalitu" s bezeztrátovým přenosem až k divákovi odolným vůči rušení blablabla a z druhé strany do nás marketing tlačí nutnost kupovat předražené "digitální dráty", aby se ta "digitální kvalita" nesnížila? Něco tady zapáchá ...
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 21. 7. 2009 14:08

S tymto s tebou suhlasim. 1/0 bud pride, alebo nie. Ale tak nekup to, ked bezna cena toho kabla je 39 USD :D A zvlast, ked jeden potrebujes :P Len skoda, ze nie je kratsi - taky 1m . . . aj 1/2m by mi bohate stacil.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kozousch 21. 7. 2009 14:46

Kozousch
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků