Repro k NB do 1000

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod www598 12. 8. 2008 21:03

Zdravím,
chtěl bych si pořídit nové repro k notebooku a MP3 přehrávači. Doteď jsem používal staré šumítka genius (kdysi stály asi dvě stovky:-))
Nyní bych si chtěl užít kvalitnější reprodukce a žádného bručení když je zapnu/vypnu.
Poslouchat na nich budu hlavně reggae, ska, pop a elektronickou hudbu.

Co od nich očekávám:
-relativně kvalitní zvuk
-hlasitost stačí nižší, mohutné dunící basy nepreferuji, radši vyvážené celé sprektrum
-přiměřenou velikost (nemám moc místa na stole a občas je budu i přenášet, přeci jenom jsou k NB)
-cenu do 1000,- Kč

co jsem tak prohledával, zatím ideálně vypadají Creative GigaWorks T20
Na tyto bedýnky jsou všude dosti rozdílné názory, jedni je vychvalují, jíjí naopak zatracují. Jak to snimi tedy je? Má cenu si je pořizovat? Nebo es pohlédnout po jiných? Kterých?

Děkuji za jakékoliv návrhy, postřehy, komentáře.
www598
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 12. 8. 2008 21:17

Zrovna gigaWorks mě moc neuchvátili.. Já mám Geniusy SP-HF2000X, ale ty se k notebooku moc nehodí. Nejsou moc skladné.
Unknown Pleasures
vizitix
Portař
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 12. 8. 2008 22:16

Zdielam podobny nazor. Ak su T-20 podobne, ako T-40 (co vzhladom ku konstrukcii a pouzitim menicom predpokladam), odporucil by som radsej zobrat nieco ine. Ak by nebol problem s miestom (co asi bude), tak spominane Geniusy SP-HF2000X. Inak ma napadaju Creative I-Trigue 3220, ktore maju za svoju cenu velkost velmi slusne satelity.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod www598 13. 8. 2008 12:21

Hudbu na nich budu poslouchat hlavně jako kulisu a nijak nahlas. Tedy žádný extra výkon nepotřebuji, kolem hranice 10W je dostatečný. Abych přiznal pravdu, původně jsem spíše uvažoval ještě o něco menších Creative Labs I-Trigue 2300 které by byly rozměrově úplně ideální. Ale přeci jenom by zase z těch T20 měl být zvuk o kus kvalitnější.

Geniusy SP-HF2000X - vážně ne, to jsou opravdu obři.
a k Creative I-Trigue 3220 - radši bych "obyčejné" 2.0
www598
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 13. 8. 2008 13:25

Ono zase na druhou stranu pro tvé potřeby by ti GigaWorks mohli opravdu stačit.
Unknown Pleasures
vizitix
Portař
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezevec5 21. 8. 2008 12:01

Taky přemýšlím o nových reproduktorech k NB a proto se chci zeptat jaký je zvukový rozdíl mezi Creative T10 a T20? Nejde mi o sílu, je mi jasné že že T10 budu hrát slaběji když mají "jen" 5w oproti T20 s 14W. Jde mi o to, jestli se vyplatí si připlatit cca 300kč za vyšší verzi. Hlavně v čistotě, vyvážení zvuku a jestli mají některé z nich problémy se šuměním a nepříjemným bručením ve vypnutém stavu.
děkuji
jezevec5
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků