HD kvalita???

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 1. 9. 2008 09:59

A jsme u toho zas.. Jakým analogovým a jakým digitálním vysíláním? Řekni a můžeme porovnávat..

Tak jak to píšeš, je to tak všeobecné, že odpověď může být ANO i NE, a v obou případech to bude správně.. :D
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armyk 1. 9. 2008 11:11

Ewsko píše:diki a klasicke digitalne vysielanie sa da kvalitou prirovnat k dvd kvalite? lebo videl som analogove vysielanie na full hd a to je katastrofa tak preto sa pytam ci budem velmi sklamany ked budem pozerat klasicke digitalne vysielanie na full hd


aj digitalne vysielanie moze byt priserne a dokonca horsie ako kvalitny analogovy prijem. Myslel si DVD kvalitu z original DVD, teda dvojvrstvove DVD alebo DVDrip? Najlepsie je vazne napisat aky zdroj signalu mas alebo aspon si planujes zadovazit
armyk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armyk 1. 9. 2008 11:12

Ewsko píše:tak sa spytam inak ;-) je rozdiel vobec nejaky v kvalite medzi analogovym a digitalnym vysielanim? (nemyslim HD vysielanie)


Pochop, ze digitalne vysielanie samo o sebe nic neznamena
armyk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojza_ 1. 9. 2008 14:05

Tady asi dochází ke všeobecně zažitému omylu, že digitální vysílání = kvalitnější a lepší než analogové.

To ale nemusí být vždy pravda :!:
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 1. 9. 2008 18:42

Sú prípady keď digitálne vysielanie má malý dátový tok a potom môže byť horšie ako analógové,takýchto dig.programov ja na DIGI-TV kopec.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 1. 9. 2008 19:59

cumlik a co by si chcel od skorumpovaneho rumunska
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 2. 9. 2008 17:41

mne je jedno kde to maju. podstatne je ze na sk a cz sme odkazani na takehoto providera ale samozrejme nekup to ak to je za 3 kilecka. este ,ze obcas zvitazi aj rozum nad chamtivostou pretoze ako inak nazvat to ze chce mat dakto hafo programov v mizernej kvalite.
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod caprighia 7. 9. 2008 12:35

Tazatel možná měl na mysli otázku, kterou mám i já - jak moc mizerně/dobře umí moderní LCD/plazma zobrazit veřejně šířené dvb-t (ev.cenově dostupné jiné zdroje) a obyčejné jednovrstvé DVD (ev.tytéž přepálené na dvd nosič za deset korun). ??
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vočko s 24. 9. 2008 12:52

caprighia píše:Tazatel možná měl na mysli otázku, kterou mám i já - jak moc mizerně/dobře umí moderní LCD/plazma zobrazit veřejně šířené dvb-t (ev.cenově dostupné jiné zdroje) a obyčejné jednovrstvé DVD (ev.tytéž přepálené na dvd nosič za deset korun). ??



Dobrý den,vzhledem k tomu že na dotaz výše není žádná odpověď tak bych prosil odborníky o radu. :hm Vpodstatě jde o to co je popsané výše ale jde mi o TV Panasonic th42 px 80e nebo th42 pz 80 e. Jde mi o běžné sledování tv přes dvb-t, a sem tam video z kamery. Prostě si nejsem moc jistej jestli full hd , pro kterou jsem prozatím rozhodnutej, nebude trefa vedle.Předem moc díky za odpověď
vočko s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 24. 9. 2008 16:50

Ehm.. :hm A jak přesně čekáte, že to zhodnotíme? Stačí Vám: "Koukat se na to dá.."? :D
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armyk 24. 9. 2008 17:04

Z 2 metrov by som sa napriklad na to nepozeral. Zo 4 a viac sa to uz da...
armyk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vočko s 25. 9. 2008 07:43

Díky za vyčerpávající odpověď :shock: Ale nějak jsem z ní nepochopil jestli ta full HD bedna v mém případě není zbytečná :roll: Asi jsem holt natvrdlej :hm Ale přesto díky :tleskani
vočko s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 25. 9. 2008 08:03

Dívat se na pozemní digitální vysílání (PAL 720-576) na FUL -HD televizoru nebude trefa do černého.Pokud má člověk satelit,nebo kameru Ful-HD,případně BD přehrávač,počítač napojený na TV,tak do toho :D. Já si koupím nový televizor v roce cca. 2011 až 2012. To už u nás bude digitál :D Mám SD kameru,DVD přehrávač a CRT telku. Takže momentálně nepotřebuji.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vočko s 25. 9. 2008 08:24

DÍKY za odpověď, už se mi začíná vyjasňovat :-]
vočko s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armyk 25. 9. 2008 14:47

vočko s píše:Díky za vyčerpávající odpověď :shock: Ale nějak jsem z ní nepochopil jestli ta full HD bedna v mém případě není zbytečná :roll: Asi jsem holt natvrdlej :hm Ale přesto díky :tleskani


Vies etse je treba aj povedat ako daleko budes od tv sediet a ci budes sledovat len to dvb-t alebo aj nieco z toho ako spominal petr. Vsetko je totiz individualne. Aj mne by asi stacila, co sa kvality tyka crt obrazovka, ale kedze na TV pozeram zo 6 metrov, tak skratka mi crt nevyhovuje svojou velkostou, takze som to riesil plazmou, ale FullHD povazujem za zbytocnu a na takuto vzdialenost duplovane..
armyk
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků