Věž/kino do 3000 s podporou FLAC

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mcmichal 7. 9. 2008 16:50

Zdravím, pomalu nám začíná odcházet věžička Thomson CS140 a tak se pomalu začínám dívat po něčem novém.

Co chci:
· co největší výkon
· podporu FLAC /na tom trvám/
· podporu DVD-Audio - pokud se nenajde, tak alespoň možnost připojení přehrávače (telefonu) do USB
· fci pro zvýraznění basů
Cenový strop - 3000CZK. Není to moc a nedělám si iluze, že by se našlo zkloubení FLACu a DVD-Audia (popř. USB) s touhle cenovou hranicí...

Zběžně jsem se díval po netu, ale nic jsem nenašel, resp. o podpoře FLACu se nikde nikdo nezmiňuje. Napadlo mě taky, že by asi nebylo od věci se podívat na nějaká kina - našel jsem třeba Samsung HT-X20, který by měl přehrávat DVD-Audio a je dost pěkný. Opět jsem se ale nedočetl nic o FLACu :( Líbí se mi taky jeho výkon (500+100W), USB a AUX. Toho FLACu se mi ale opravdu vzdávat nechce, mám v něm asi 40 DVD :'(

Předem díky za návrhy.

PS. koupi plánuju asi na Vánoce nebo někdy v lednu - pokud se má do té doby objevit něco nového, co by splňovalo moje podmínky, sem s tím.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 9. 2008 17:58

FLACu se klidně teoreticky vzdát můžeš. Není problém ho dekódovat do prapůvodního nekomprimovanýho souboru s koncovkou WAW. To pak přehraješ úplně na čemkoliv. Ale je fakt, že bys musel média vypálit znova právě s hudbou převedenou do WAW.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 9. 9. 2008 11:37

Ak môžem poradiť - došetri. Nebyť tejto témy, ani by som nebol povedal, že sa za tú cenu vôbec niečo dá zohnať. Čo sa týka uvádzaného výkonu, je to jedno klamstvo zvané PMPO. Reálny výkon je minimálne 20-40 krát nižší. Nehovoriac o zvuku, ktorý musí byť utrpenie počúvať (pre človeka, čo archivuje FLAC a DVD-A).
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mcmichal 9. 9. 2008 18:59

Abych pravdu řekl, ty FLAC disky mám "do budoucna", až začnu vydělávat a snad se dostanu i k něčemu lepšímu (teď chodím na SŠ), zatím je poslouchám jenom v PC (kde jinde taky...) a rozhodně mi zatím nejde o kvalitu, tu mi skutečně v pohodě nahradí 320kbps MP3, jejichž přehrávání bych řešil asi nějak přes USB - ve stejném pokoji, kde by byla věž (kino) je i počítač a ještě jsem to nějak nezkoumal, ale představuju si to tak, že přes USB propojím kino a počítač a budu pouštět MP3 z disku stejně jako třeba z USB Flash disku nebo MP3 přehrávače.

Dále bych měl dotaz - doteď jsem si myslel, že DVD Audio je to samé jako MP3 CD, akorát na DVDčku. Proto mě dost překvapilo, že jsem na našem kinu (Panasonic SC-HT300něco), které se chlubí DVD Audiem, nešly spustit právě MP3 soubory na DVDčku. Může mi někdo vysvětlit pojem DVD Audio? Díky :-)
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 9. 9. 2008 19:31

Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků