Jak naladit digitální signál na plazmě Panasonic 42PX80E?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bublinka1563 7. 9. 2008 12:26

Dobrý den všem,

předem se omlouvám, pokud jsem zvolila špatnou kategorii pro svůj dotaz, ale nevím, kam ho lépe zařadit.

Máme doma plazmu Panasonic TH-42PX80E.
Dosud jsme přijímali signál od UPC z kabelové televize. Protože jsme se rozhodli ho kvůli drahým a nepříliš kvalitním službám vypovědět, koupili jsme dneska pokojovou anténu Philips SBCTT650/00. Poradil nám ji pan prodavač v Datartu s tím, že ji jen zapojíme zezadu do televize a chytneme bez problémů všech 10 volně šířených programů.

To jsme udělali, ale hledač nalezl jen 8 programů včetně jednoho rádia, přičemž ČT 2, ČT 4, ČT 24 vůbec a ČT 1 jde pouze zvuk, Novu to hlásí jako nedostupnou službu zcela. U názvů je uvedeno např. MPEG-4, a tak se bojím, jestli je tato televize vůbec schopná na svůj tuner všechno naladit a nebo jestli musíme nakonec i my s novou televizí kupovat settopbox?

Vůbec z toho nejsem moudrá, v těchto věcech se nevyznám a tak bych Vám byla moc vděčná za Vaši radu.

Ještě poznámku - bydlíme v Praze 4 - Kunraticích, dost nahoře na kopci, tak předpokládám, že by zde měl být dostatečný signál.

Za Vaše rady předem moc děkuji!!!
bublinka1563
Junior

Odeslat příspěvekod jito 7. 9. 2008 13:41

Tyhle "rady" prodavačů,mám hrozně rád.Evidentně na tuto pokojovou anténu,všechno nechytneš.V místě příjmu je slabý signál na tuto anténu.Seriozní prodejce zapůjčí nebo bez problémů vrátí peníze,pokud uživatel zjistí,že je k příjmu nevhodná.Vyřešení tvého problému?Jiná pokojová anténa nebo venkovní.A to MPEG4 s tímto modelem-bohužel.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 7. 9. 2008 15:49

Zřejmě je špatně zadaná země, já bych udělal tovární nastavení a naladil bych všechno znovu.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janochva 8. 9. 2008 11:14

Vypadá to, že chytíte jen MUX B (CDG - Prima, Noe, Óčko, Public, Z1) a MUX C (O2 - CT1 HD, Nova HD - oboje v MPEG4). CT1, 2, 24, 4 jsou v dočasném multiplexu A, překlápí se do MUX1. Je mi divné, že by MUX A po Praze nešel všude, ale možné je všechno. Nejlepší bude pozvat si TV technika s měřákem.
janochva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Henry2 9. 9. 2008 21:59

MPEG4 PX80 urcite nenaladi - proto tam jde jen zvuk. MPEG4 umi PZ800 a PZ81E
Henry2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Multi2000 30. 9. 2008 11:15

Můžete mi někdo vysvětlit, proč tato TV nenaladí MPEG4 resp. tato TV není schopná naladit digitální vysílání???? Jsem v této oblasti amatér a rád bych tuto TV zakoupil. Nyní chytám digitální vysíláni přes set-top box. Budu muset tedy používat set-top box i u TV Panasonic 42PX80E??? Jaký je rozdíl mezi set-top boxem a digitálním tunerem zabudovaným v této TV. Pozemní digitální vysílání je v MPEG 4, které tato TV neumí???? Je-li to tak, k čemu tam ten digitální tuner je???? Všem dík za odpovědi.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod stora 30. 9. 2008 12:31

Ona je schopná naladit digitální vysílání, ovšem ne v MPEG4, ale v MPEG2, což je momentálně standart pro řádné vysílání DVB-T u nás.
stora
Junior

Odeslat příspěvekod Multi2000 30. 9. 2008 14:44

A jak jsou na tom konkurenční TV podobných parametrů za cenu okolo 20000,-Kč, umí některá MPEG 4. Někde jsem četl, že se uvažuje i o formátu MPEG 4. Co průměrný set-top box, dokáže přehrát formát MPEG 4?
Multi2000
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků