Shure SE420 + SE k800i

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Polosaty 10. 10. 2008 08:01

Zdravím, rozhodl jsem se koupit sluchátka na poslech hudby tedy - Shure SE420. Jako přehrávač mp3 zatím používám SE k800i(mám tam 8GB místa), myslíte že by přehrávač z mobilu mohl uškodit kvalitě zvuku a mám koupit samostatný přehrávač na mp3? Díky
Naposledy upravil Polosaty dne 10. 10. 2008 17:35, celkově upraveno 1
Polosaty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 10. 10. 2008 13:03

Uškodit by mohl. Drtivě. Co jsem slyšel mobilní telefony tak to byly nejhorší zdroje co jsem kdy v životě slyšel. Poslouchal jsem různý modely od Nokií, Sony-Eriksnů a Motoroly. Typickej rys všech byl nízkej výstupní výkon, ani hlasitost na maximum nestačila s 16 ohm CX300 na dostatečnou poslechovou hlasitost v mhd. Rozhodně znatelně nižší hlasitost než v nejtišším mp3 přehrávači, který jsem slyšel: Creative Zen. V tichym prostředí by to asi stačilo. Podání zvuku opravdu hrůzostrašný u Motoroly u ostatních lepší ale taky hrůza. Konkrétní typy co jsem slyšel ti nepovim, protože mobilum zas tak moc nerozumim. Těžko ale můžu generalizovat. Co jsem totiž určitě neslyšel jsou hudební verze zmíněnejch mobilů. Tam je docela možný že to bude hrát stejně jako mp3 přehrávač.
Ale to máš jednoduchý. Pujč si od kamaráda, spolužáka mp3 přehrávač, jakejkoliv běžnej a porovnej stejnou skladbu na něm přehranou s tvym mobilem. Jestli bude rozdíl na hranici slyšitelnosti pak máš štěstí a nemusíš to řešit.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 10. 10. 2008 13:36

Mám SonyEricsson G502 a kvalita zvuku mi na portable účely pripadá dostačujúca. O hlasitosti nehovoriac - bez problémov vybudil 250 ohmové DT 770 na moju posluchovú hlasitosť pri nastavení hlasitosti asi na 5/8, PX 100 už pri 2.5/8 - 3/8.
Riešením sú dobre izolujúce špunty a hlavne rozumná hlasitosť. Treba si uvedomiť, že outdoor je outdoor a nie Hi-Fi štúdio.

Neviem, ako sú na tom ostatné mobily, na Nokie som ohľadom kvality zvuku nepočul veľa chvály, ale so SonyEricssonmi mám v tomto dobré skúsenosti.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 10. 10. 2008 13:44

Jenom doplnim, že skutečně srovnávám mobily vs. mp3 přehrávače. Tedy nikoliv hi-fi. Asi je to model od modelu s tou kvalitou. Překvapuje mě, že se tahle problematika na fóru avmanie zatím neřešila nějak víc do hloubky. Přitom písničky z mobilu si pouští opravdu dost lidí.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 10. 10. 2008 22:26

ano kup MP3 player. rozhodne do kvalitneho MP3 je investicia rozumna.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 11. 10. 2008 08:31

S SE530 jsem zkoušel telefon K750i a v porovnání s MP3 přehrávačem to nebylo nijak horší. Důležité je přehrávat co nejkvalitnější MP3. Mobil dnes udělá stejnou službu jako levné MP3 přehrávače.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polosaty 11. 10. 2008 10:55

oneill_sx1 píše:S SE530 jsem zkoušel telefon K750i a v porovnání s MP3 přehrávačem to nebylo nijak horší. Důležité je přehrávat co nejkvalitnější MP3. Mobil dnes udělá stejnou službu jako levné MP3 přehrávače.


Chtěl si říct, že nebyl poznat rozdíl? Díky
Polosaty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 11. 10. 2008 12:00

Já žádné nedostatky neodhalil a i můj současný telefon (LG KG800) zahraje stejnou hudbu srovnatelně. Být tebou půjčil bych si nějaký přehrávač půjčil a zkusil si to poslechnout. A pak se poděl s poznatky.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 11. 10. 2008 12:48

SE K750i som v minulosti skúšal taktiež, išlo len o veľmi krátky povrchný posluch, prvé dojmy boli také, že telefón poskytoval ešte lepší zvuk ako môj vtedajší Teac MP-111. (počúvané na PX 100)

Tiež by som odporučil vyskúšať nejaký "poriadny" prehrávač a porovnať na vlastné uši. Podľa môjho názoru dnešné mobily (minimálne SE) kvalitou zvuku v žiadnom prípade nezaostávajú za priemernými MP3 prehrávačmi. Samozrejme na kvalitnejšie (Hi-Fi) zdroje to nemá, ale treba myslieť na to, že portable je portable. ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 11. 10. 2008 16:01

pocul som dlhodobo 3 rozne MP3 playere, a kazdy ma odlisnu chrakteristiku zvuku. mobil som nepocul hrat, ale pochybujem ze sa v mobile nachadza tak kvalitny zvukovy cip ako v kvalitnom MP3 playeri. uz len koli vydrzi baterky pri posluchu hudby by som volil MP3 player.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hansel 13. 10. 2008 07:39

Jj, to je důvod, proč bych nechtěl třeba iPhone. Je napd mít to v jednom. Pak se ti to vybije a nezavoláš si. Pokud občas cesgtuješ, poznáš, jak je nepříjemné nemít přehrávač, ale nemít přehrávač a telefon už je opravdu krize...
Nemám rád polovičatá řešení...
Hansel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rarach 13. 10. 2008 07:42

Ja pouzivam SE K750i a na kvalitu zvuku sa nemozem stazovat. Ked to porovnam s vystupom co ide z integrovanej zvukovky v PC tak je to aspon o 200% lepsie.. So sluchatkami AKG 324P hra pri 70% hlasitosti uplne dostacujuco.
Xonar Essence STX => Beyerdynamic DT880 (32 ohm),
Realtek ALC861 => Sennheiser EH350
SE C510i => AKG K 324P, AKG K 314P
Rarach
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků