Nova HD

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jouda.II 12. 10. 2008 09:13

Tak jestli dnešní GP Japonska F1 na Nova HD z DVB-S měl bejt v nativním rozlišení, tak to teda potěš koště. V podstatě nebyl rozdíl v obrazu proti DVB-T SD a při porovnání s ORF HD to byla opravdu tragédie.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 12. 10. 2008 18:42

Fotky (pro srovnání) náhodou nemáš?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubbY 14. 10. 2008 10:47

V nejake tiskovce nohy bylo, ze F1 budou v HD az od pristiho roku, zatim je to pouze prepocitavane. Cili na F1 ve FullHD si jeste pockame :-)
Ou tů - ken dů
KubbY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 15. 10. 2008 17:02

Dnešní fotbal CZE-SVN z Teplic taky naprostá tragédie. Nějak začínám litovat, že už jsem za Nova HD zaplatil.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubbY 15. 10. 2008 18:33

Ale vzdyt bylo jasne receno co bude v HD. Jejich tvorba (zpravodajska) a maximalne nejaky film a serial (vlastni tvorba).
Ou tů - ken dů
KubbY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 15. 10. 2008 19:22

KubbY píše:Ale vzdyt bylo jasne receno co bude v HD. Jejich tvorba (zpravodajska) a maximalne nejaky film a serial (vlastni tvorba).

A čí teda byly ty kamery na stadionu? To je přece jejich sportovní zpravodajství. Někde prezentovali, že bude 40 % nativně a 60 % upscaling. Zatím mně to vychází tak maximálně 5 : 95.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubbY 15. 10. 2008 20:07

Bylo řečeno, že sportovní utkání v tomto roce budou v SD, protože nemají vybavení pro live odbavení přenosu. Alespoň v tomto duchu se TK Novy nesla. Ono dostat surovku HD někam z terénu neni asi žádná sranda. Když si vemeš, že surovej HD obraz má nějakých 40Mbits, tak to už chce slušnou konektivitu. Sleduj DigiZone, tam se o tom občas mluví a jsou tam i reakce druhých stran (Novy).
Ou tů - ken dů
KubbY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 15. 10. 2008 20:15

KubbY píše:Bylo řečeno, že sportovní utkání v tomto roce budou v SD, protože nemají vybavení pro live odbavení přenosu. Alespoň v tomto duchu se TK Novy nesla. Ono dostat surovku HD někam z terénu neni asi žádná sranda. Když si vemeš, že surovej HD obraz má nějakých 40Mbits, tak to už chce slušnou konektivitu. Sleduj DigiZone, tam se o tom občas mluví a jsou tam i reakce druhých stran (Novy).

Tak v tom to asi bude, nesleduju DigiZone, ale občas pouze zpravodajství na Parabole a tam se o těchhle detailech nějak nepíše, akorát si tam mluvčí Novy vytahuje triko, jak byli první a jak to bude super.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 15. 10. 2008 20:24

No jak jsem se koukal dneska přes DVB-T na fotbal na Nově, tak mi dnešní přenos připadal výrazně horší než ten sobotní zápas z Polska, co dávali na ČT2. Jako by byl dneska menší datový tok. Měl jste někdo podobný dojem?

edit: jenom doplním, že u nás (OV) je zatím ČT2 i Nova ve společném muxu.
Naposledy upravil ilja2001 dne 16. 10. 2008 09:40, celkově upraveno 1
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KubbY 16. 10. 2008 07:51

Ono vůbec české DVB-T je dík 5ti programům v muxu šílenost. Přijímám německé muxy z Hoher Bogenu kde jsou 3 prg v muxu a o takové kvalitě se nám může jen zdát.
Ou tů - ken dů
KubbY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 10. 2008 21:10

Co chcete, když se někdo snaží narejžovat co nejvíc může? Kdyby to bylo technicky únosné (a výsledek nebyl horší než původní analog), tak by Radiokomunikace nacpaly do 1 MPXu klidně i 8 programů, jen aby dostaly za přenosovou cestu zaplaceno od co nejvíce provozovatelů. Tohle je další zgarb původem ze Sněmovní ulice - když uzákonili DVB-T a přechod z analogu na digi, "jaksik" se pozapomnělo i na omezení, která by zajistila vyšší kvalitu na straně diváka - aby jako nějak bylo vidět ty miliardy, které se do toho jinak celkem potřebného přechodu nebo spíš UPGRADE přenosové cesty nacpaly a ještě budou muset nacpat. A taky aby se dala omluvit další spotřeba - nákupy HD-ready a HD televizorů na spotřebitelský úvěr od lichvářských společností... Zatím si můžeme oprávněně myslet, že to za ty prachy nestálo...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KubbY 17. 10. 2008 09:35

To omezení tam je, bohužel v podobě max 5ti stanic v případě MPEG2...
Ou tů - ken dů
KubbY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 10. 2008 18:23

EKKAR píše:... "jaksik" se pozapomnělo i na omezení, která by zajistila vyšší kvalitu na straně diváka ...

Promiň, možná jsem to nenapsal dost výrazně - což napravuju... Opravdu 5 prg v jednom MPXu je nesmysl - ale takových naši DRAZÍ NÁM pos.ranci produkují dnes a denně tuny...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 10. 2008 20:06

Jenomže bohužel pro mnoho lidí může být i těch 5 programů v muxu lepší než duchovatý a zašumněný analog.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 17. 10. 2008 21:37

Asi tak. Mám krásně zaduchovanou ČT2 a čekám, až nahodí digitál z nějakého většího vysílače. :-)
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků