sluchatka na delsi dobu (Denon D2000)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sockoid 27. 9. 2008 20:23

Ahoj
Mel jsem vzdy rad a mam rad hudnu. Nikdy jsem nemel moznost si pricichnout (prislechnout) ke kvalitnejsimu poslechu. Poridil jsem si iphone s katastrofalnimi orginalnimi spunty a hecnul jsem se poridit lepsi vylucovac hudby. To jsem asi nemel delat! Padly me do oka denony c551 a koupil si je. V tu chvili jsem byl ocarovan co slysim. Hudbicka me zacina cim dal tim vic bavit.
No a k veci. Jsem clovek co rad investuje jednou a poradne (v ramci mych moznosti), nerad menim veci za lepsi a lepsi a nasledne nejlepsi. Chtel bych si poridit domaci poslech. V merku jsme mel sluchatka Sheny hd595 ted mi brnkly do nosu denony 2000. Prosim poradte mi. Ke sluchatkum by se siknul i zesilovac. Posloucham rock, dramiky atd. zadna klasika. Zatim domaci kvalitni cd prehravac nemam (budu porizovat pozdeji). Predstavoval jsem si ze ted bych prehraval hudbu pres iphone.
diky

//eraser_svk : Doplnený názov témy
Sluchatkovy poslech : Denon ah-d2000, GTH-1
Hlasity poslech: onkyo SC-960, onkyo A-8690, onkyo 6870, onkyo 4711, onkyo avr410
sockoid
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 27. 9. 2008 20:39

HD595 a AH-D2000 jsou naprosto odslišné konstrukce (otevřená a uzavřená). Sennheiser HD595 mají 6,3 mm jack, takže je k jáTelefonu nepřipojíš přímo. K HD595 i AH-D2000 by byl vhodný zesilovač. D2000 vypadají papírově ralativně nenáročně, ale i citlivost a impedance zřejmě mohou klamat. Denony D2000 mám vyhlédnuté, plánuju jejich koupi během příštího týdne (možnosti poslechu jsem bohužel neměl).
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sockoid 27. 9. 2008 20:53

pripojovani na primo jsem nemyslel. Chtel jsem to tahat pres ten zesik. No ten konektor jack 6,3 bych prave resil tim zesilovacem s kterym take potrebuji poradit ne?. Nebo jaky vstup a vystup maji ty zesilovace? jsem v tomto oboru totalni nula.. Tyto sluchatka bych mel pouze na doma.
Jestli sluchatka otevrena nebo uzavrena jsou mi jedno. Doma nikoho rusit nebudu a kdyz jo tak z baraku nepujdu ja ale ta dotycna osoba :-)
Beru ze otevrena maji o cosi lepsi basy (ktere mirne uprednostnuji, ale ne moc).
Je nekde na ostravsku prodejna kde si mohu sluchatka poslechnout?
Sluchatkovy poslech : Denon ah-d2000, GTH-1
Hlasity poslech: onkyo SC-960, onkyo A-8690, onkyo 6870, onkyo 4711, onkyo avr410
sockoid
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 27. 9. 2008 21:03

GOTHIC v Brně. Rád bych se tam podíval, ale nemám momentálně vůbec čas.
Takzvané přenosné zesilovače mají vstup jako klasický jack, líbí se mi například iBasso. Velké, audiofilské zesilovače už jsou konstruovány pro použití s CD přehrávači, takže vstupy jsou RCA.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 27. 9. 2008 21:30

Jednoznačne Denonky AH-D2000 sú proste úžasné.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 9. 2008 21:53

V Ostravě elektrospalicek.cz, Denony tam maj i Sennheisery, ale radši jim napiš jestli ti je nachaj poslechnout.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sockoid 27. 9. 2008 22:03

jsem priklonen k denonum. Rozhodne poslech.
Ted chci poresit ten zesik. Jaky bude vhodny k jiz zminenym sluchatkum plus iphone. V budoucnu cd prehravac. Jake zkusenosti je s temi ibasso. vypadaji pekne ale co kvalita? Na strankach nemaji uvedenou adresu firmy. to me na duvere neprida.
Sluchatkovy poslech : Denon ah-d2000, GTH-1
Hlasity poslech: onkyo SC-960, onkyo A-8690, onkyo 6870, onkyo 4711, onkyo avr410
sockoid
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 28. 9. 2008 08:02

Sice jsou ta sluchátka odlišné konstrukce, ale zvuk mají podobný. Mohutné basy, v případě Denonů ještě více, klidnější výšky. Nejvíce rozdílů je na středech, kde Denony mají zřetelnou slabinu, mají jich málo. Dynamika stejná, řekněme průměrná. Sennheisery jsou levnější a podle mně trošku lepší. Zesilovač bych zkusil levný, ale skvělý Project Head Box II.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sockoid 15. 10. 2008 19:21

tak denony dorazily.
Prvotni poslech..... ty blaho ono to opravdu nadherne hraje
po zaslouchani zjistuji ze tam jsou pro mne silene sykavky.
Chci se zeptat zda po zahrani se jeste zvyrazni ci se ztrati?
Sluchatkovy poslech : Denon ah-d2000, GTH-1
Hlasity poslech: onkyo SC-960, onkyo A-8690, onkyo 6870, onkyo 4711, onkyo avr410
sockoid
Junior

Odeslat příspěvekod AmPere 15. 10. 2008 21:25

Uzavřená sluchátka na doma nikdy! ani nové uzavřené staxy za 30 nezní dobře. o pohodlí nemluvě. důrazně nedoporučuji...

(aha až teď jsem si přečetl, poslední pos - tak upřímnou soustrast...)
Specializovaný prodejce sluchátek.
Finalista ceny kvality ShopRoku 2012 - www.shoproku.cz
AmPere
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 15. 10. 2008 21:41

AmPere píše:Uzavřená sluchátka na doma nikdy!


Prečo ? D2000 si na zahraničných fórach veľmi pochvaľujú, na moje prekvapenie dokonca porovnávajú s HD 650. Ja by som to veľmi generalizoval, izolácia sa hodí aj na domáci posluch (predsa len, kto má dnes absolútne tichú izbu?
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 15. 10. 2008 22:48

sockoid píše:tak denony dorazily.

:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sockoid 16. 10. 2008 04:33

cumel30 píše:
sockoid píše:tak denony dorazily.

:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani


:?: :?: :?: :?: :?:
Sluchatkovy poslech : Denon ah-d2000, GTH-1
Hlasity poslech: onkyo SC-960, onkyo A-8690, onkyo 6870, onkyo 4711, onkyo avr410
sockoid
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 16. 10. 2008 09:06

Spousta lidí má předsudky vůči uzavřeným modelům. Ono to chce vždycky hodnotit konkrétní model a s konkrétním účelem.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 16. 10. 2008 12:13

sockoid píše:
Prvotni poslech..... ty blaho ono to opravdu nadherne hraje
po zaslouchani zjistuji ze tam jsou pro mne silene sykavky.
Chci se zeptat zda po zahrani se jeste zvyrazni ci se ztrati?


Rozehrání je důležité, ale je dost pravděpodobné že za to může právě tvůj zdroj.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků