Nahravka skoro bez sumu

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sockoid 16. 10. 2008 15:55

Prosim nohl by mi nekdo dat odkaz na nejakou nahravku bez sumu. Nikdy neni nic stoprocentni tak verim ze tam nejaky bude. Zjistuji ze vsechny me origo cd znacne sumi a chci zjistit zda je to v nosicich nebo prehravaci ci sluchatkach.
je li zaply prehravac ale nehraje hudba a dam volume na plno neslysim sum. ale v pisnicka je a znacny.
diky
Sluchatkovy poslech : Denon ah-d2000, GTH-1
Hlasity poslech: onkyo SC-960, onkyo A-8690, onkyo 6870, onkyo 4711, onkyo avr410
sockoid
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 10. 2008 16:21

To se nezkouší plackou, to se zkouší tak, že se vstup zkoušeného zařízení buď úplně zkratuje, nebo se na něj připojí náhradní impedance podle normy a měří se rozdíl v množství šumu. Šumět může DA převodník, šumět můžou následující operační zesilovače, použité v korekcích... Zkus své nahrávky přehrát na jiném zařízení, vem si k tomu svá sluchátka - a porovnej to.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanDave 16. 10. 2008 16:30

Nebo si v nějakém editoru vygeneruj pár sekund ticha (Silence) a vypal na CD-RW.

A pokud si ty CD pouštíš na PC, tak šumí stejně jako na tom přehrávači?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 10. 2008 16:40

Taky jsme se nezeptali, jestli je to CD přehrávač, nebo mp3 player - do toho se mu placka nevejde...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sockoid 16. 10. 2008 16:54

onkyo 6870 .. prehravac
deno d2000 .. sluchatka
cd nosice jsou origo.

Jsem totalne rozlazen. Myslel jsem si ze kdyz si poridim lepsi sluchatkovy poslech zaziji baladu pro usi ale muzika se mi zacina nelibit vsemi temi pazvuky co v sobe skryvaji. Zacina to sumem, jde to pres sykavky (to jen nepatrne ale jsou) a konci to ted nevim jak to mam popsat - muzika hraje vcelku krasne ciste vcetne basu a pak jsou tam nejake dalsi basy (dalsi bubny) ktere kdyz hrajou tak se sumem. Jakoby je autor dodatecne prihral ke sve nahravce.
Sluchatkovy poslech : Denon ah-d2000, GTH-1
Hlasity poslech: onkyo SC-960, onkyo A-8690, onkyo 6870, onkyo 4711, onkyo avr410
sockoid
Junior

Odeslat příspěvekod artam 16. 10. 2008 17:42

Pozor, u niektorych CD prehravacov je vystup z prevodnikov vypnuty, resp. uzemneny automaticky ak neprebieha AD prevod, t.j. aj nie je spustene prehravanie CD. Preto mas v sluchatkach absolutne ticho. Skus si prehrat svoje CD na roznych inych typoch prehravacov pre porovnanie.

To, ci audio nahravka na CD obsahuje aj sum zavisi od mnohych faktorov. V kazdej nahravke cez mikrofon je sum, pretoze prirodzene prostredie bez sumu neexistuje. Cez mikrofon sa nahravaju klasicke bicie, spev, aj gitara vazbou cez kombo. Sum nebyva u elektronickych nastrojov, syntakov a samplerov.
To, ci vo vyslednej nahravke bude/nebude sum zavisi tiez od toho, ci je primarny zaznam analog alebo digital, tiez od pouzitia roznych "odsumovacov", ktore mozu byt softverove alebo hardverove. Napriklad pri bubnoch v pripade pouzitia anaolgovych DNR je sum v tichych pasazach sice maskovany, ale pri udere sa odmaskuje a zamaskuje zas az po release time - pocas neho je sum pocut.
Problematika je znacne rozsiahla a neda sa to tu vsetko povysvetlovat, treba si o tom precitat nejaku literaturu.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sockoid 16. 10. 2008 18:08

diky za castecne vysvetleni.
Nikdy jsem moc sum a ruznych vad nahavek neslysel, az ted co jsem si poridil jiz zminene komponenty. Jen me to dost zarazilo.
Budu rad kdyz me date tip na knihy ktere me zasveti.
Sluchatkovy poslech : Denon ah-d2000, GTH-1
Hlasity poslech: onkyo SC-960, onkyo A-8690, onkyo 6870, onkyo 4711, onkyo avr410
sockoid
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 16. 10. 2008 19:12

To bych fak tipoval na problém v tom Onkyu. Nikdy jsem neslyšel, nečetl že by někomu šuměly Denony. Jestli to teda dělá úplně na všech CD i třeba s vážnou hudbou, která je obvykle dobře nahraná tak bych se i vsadil že jo. A nebo máš opravdu dobrý uši a slyšíš co slyšet nemáš :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sockoid 16. 10. 2008 19:33

ne, ne, usi opravdu dobre nemam. bohuzel
no ono ten sum je jak pri ktere pisnicce slyset (nekdy vic nekdy min) a jak v kterych pasazich. ale vesmes u vsech pri hlasitosti v pulcek kdyz nastroje v pisni hrajou potichu (utichnou).
vaznou hudbu vyzkousim
Sluchatkovy poslech : Denon ah-d2000, GTH-1
Hlasity poslech: onkyo SC-960, onkyo A-8690, onkyo 6870, onkyo 4711, onkyo avr410
sockoid
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 16. 10. 2008 20:31

Cos měl předtím za sluchátka resp. jakou měly citlivost?

Třeba jsou ty Denony citlivější - sice hrají detailněji, ale zároveň Ti vyleze i šum...
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Waclav K. 20. 1. 2018 21:08

Jsem ve stejne situaci jako puvodni tazatel. Na zacatku pokusu a hledani puvodu sumu v nahravkach. Za kazdy tip budu vdecny.
Cd Denon, zesak Marantz PM66SE, a k tomu Wharfy 9.5..
Waclav K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 1. 9. 2018 15:14

Ja bych nepodcenoval taky hlucnost(šumovost)cd mechaniky,vlastne jsem jeste neslysel mechaniku bez jakehokoli sumu,po prilozeni ucha je vice nez patrny. Nektere pristroje jsou na asymetrii cd medii z vyroby nachylnejsi,nektere mene,ale u spousty stroju je sum slyset i z poslechoveho mista rekneme 2,5m. A opravdu proste nektera cd media(jejich symetrie) hlučí v mechanice vice,nektera mene,mam odzkousenou i zavislost na okolni teplote,vypinam totiz hlavni spinac na sitovem rozbocovaci,pokud nenecham pristroje alespon trochu "zahrat",byva pocatecni hlucnost mechanik vetsi. Pote velmi vyznamne uticha po par minutach poslechu. Toto je patrne pri repro poslechu,ale ve sluchatkach samozrejme slysim jen ticho a hudbu.
Bazi 36
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků