Na doma do 3000 Kč: AKG K 242 HD?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Seiceach 30. 10. 2008 17:09

Ahoj

rád bych bráchovi pořídil nějaká rozumná domácí sluchátka (= dlouhodobé sedavé pohodlí:) do cca 150 Euro. Sám jsem velmi spokojeným uživatelem AKG K701, takže mé první kroky vedly do nižších pater tohoto výrobce – celkem se mi zamlouvají AKG K242 HD.
Zvuk do toho půjde cca ze SB Live, iaudio X5, mixáže od Tapca, atp., nic extra. Je to většinou akustická muzika (housle, kytara, perkuse, pipes, flétny…), pak něco stylem ala akustičtí The Young Gods, Friday Night in SF, a pak Kessel, Coltrane… žádná elektronika.

Myslíte, že ta sluchátka budou ok? Případně, prosím, doporučte nějaká jiná…

(Samozřejmě proběhne test na jeho uších-je to hlavně o zúžení výběru..:)

Předem moc děkuji.
Seiceach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 30. 10. 2008 18:50

Sennheiser HD 595 si s akustickou hudbou IMO veľmi rozumejú. (ich menší brat HD 555 mi pri posluchu Apocalyptica - Amplified doslova otvoril sánku)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 31. 10. 2008 15:21

HD budou více barevnější, AKG spíš sušší a přesnější. Záleží na preferencích. (Možná ještě Grado.)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 11. 2008 12:02

Sennheiser HD 595 a snad i Audio-Technica ATH-AD700 bych řekl, že za stejnou cenu to bude možná i lepší volba.
Ještě se nezapomeň podívat na AKG K 401 nebo K 501, které prodávají na audiovision.cz
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 3. 11. 2008 21:55

... možná, že je ještě ve sklepě pod uhlím někde vyhrabou ;)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 5. 11. 2008 19:31

No jo, skladovou dostupnost tam nemají, ale když je mají v katalogu (ikdyž už to jsou starší modely). (Nebo to může sehnat někde jinde.)
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 6. 11. 2008 10:46

...mají obrázek - strčej ho do frézky - a vypadnou sluchátka ;) Virtuání svět dělá s lidma divi! (Ne, nemají, dokonce žádný AKG, jen obrázky.)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 6. 11. 2008 11:24

Ten obchod je celkově nákej divnej, sluchatka ti tam poslechnout nedají, repro za peníze ti poslechnout ale dají :!: mají dokonce několik webových stránek viz studioline...takovým obchodům já neholduji.

Nicméně K501 se mi zdají také nejlepší volbou, dají se sehnat na německém ebay občas je tam někdo nabídne za velmi pěknou cenu, těžko ale říct jestli je mp3 utáhne. Grado bych se nebál s iAudiem SR60/MS1.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 6. 11. 2008 12:18

K 501 byla vcelku jedinečná sluchátka (materiálově), takže levný nákup jetých určitě není špatná volba (AKG je držák). Chce to ale aspoň trochu výkonnější přehrávač.

K původnímu dotazu: doporučil bych spíš K 240 MKII, který teď (v Česku) stojí cca stejně, ale mají odpojitelný kabel, dvoje různé náušníky a 2 různé kabely v ceně! (Mě se taky podstatně víc líbí.)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 11. 2008 17:35

To je pravda, ty AKG K 501, pokud bys je i sehnal, budou nejspíš dost žravá. S Grado SR60/80 by nebyl problém.

Jak píše pHp ty AKG K 240 Mk.II vypadají vskutku dobře.

//Mě by docela zajímalo, jaký je obecně rozdíl mezi AKG modely HD a MkII kromě vzhledu a příslušenství . Jestli se liší i zvukově.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 6. 11. 2008 18:06

Proč by tam měl být rozdíl? AKG (resp. Harman) zkrátka dělí produkci na 2 divize (viz www.akg.com) a "šikovně" prodává de facto 1 model na dvou trzích.

P.S. samozřejmě tam může být drobný rozdíl způsobený např. jiným materiálem náušníku či kabelem.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 6. 11. 2008 20:46

Nechci zakládat nové téma, ale rád bych se také na něco zeptal...

Řeším také otázku sluchátek na doma. Zdroj zvuku bude PC, resp. SoundBlaster Audigy (asi Audigy 4SE nebo kolik). Docela by mě zajímalo, jeslti má cenu kupovat k takovémuhle zdroji (protože nic lepšího v nejbližší době opravdu neplánuji) nějaké luxusnější sluchátka? Pokud ano, do jaké cenové hladiny to má cca smysl? (Zase ale v rozumné míře, nehodlám do toho vrážet desetitisíce...)
Bydlím v poměrně hlučné lokalitě - přímo před oknem je silnice, takže v místnosti je celkem ruch. Navíc občas jsou přítomni další lidé, kteří by raději ticho. Tzn. by nejspíš byly vhodnější sluchátka (polo)uzavřená, jestli tomu dobře rozumím.

Za vaše rady děkuji.
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 6. 11. 2008 21:23

Určitě investuj do lepších sluchátek zdroj třeba postupem času vylepšíš až ti bude vadit, polouzavřená podle mnohých to je spíše reklamní trik čert ví jestli opravdu poloizolují polouzavřené Beyery nebo Akg :-)
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 6. 11. 2008 23:51

No jo, ale co tak zhruba pořídit? Mám nabídku bazarových HD595 pod 3 tisíce, jenže se celkem bojím, že budu rušit okolí a rušen okolím... Cena si myslím, je ale slušná, ne?
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 11. 2008 10:39

To je samozřejmě výborná nabídka navíc jsou jistě jako nové. Silnici neuslyšíš, lidi kolem jo, aby si je rušil musel by jsi to mít opravdu nahlas, rozhodni se podle toho co potřebuješ uzavřená nebo otevřená.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků