Coax kabel - jaký?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 11. 2008 14:28

Ale ne, jak řikal ekkar a další, bohatě stačí nějaký obyčejnější kabel... kašli na "zlate" konektory stejně to se zlatem bude mit společnou jen barvu a bude to o par korun dražší... a rozdíl mezi 2 a 5 m na Z5500 nepoznaš (mam je doma taky) jde ti jen o to dostat signal do "integrovany zvukovky v bednách" a ta si to pak přechroupe :-)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaveMax 14. 11. 2008 15:15

Ok, dam teda na Vas :-) dekuju vsem za rady:-)
A man builds.
A parasite asks "Where is my share?".
Andrew Ryan, BioShock
DaveMax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 11. 2008 20:39

Jinak k té impedanci: 75 ohmů je normovaná impedance pro TV a rozhlasové anténní svody podle norem IEC. Stejnou organizací jsou definované normy pro svody antén, určených pro amatérskou i profesionání komunikaci - prostě pro vysílačky amatérské i profesionální. Tam je normovaná impedance 50 ohmů. Z čeho ty normy vycházejí, nevím - ale patrně je to historický vývoj a jistá míra setrvačnosti. Samotná impedance kabelu je určena mechanickými rozměry vnitřního vodiče a jeho vzdáleností od vnějšího. Pokud se použijí nestejné impedance, dochází k nepřizpůsobení, na kterém se odráží část přenášené energie zpět ke zdroji. U výkonů, které se vyskytují v oblasti digitálních propojení na vzdálenosti v řádu metrů, je víceméně jedno, jaká je impedance použitého kabelu - ale už pokud se jedná o výkon vyšší než jsou watty (třeba CB rádiostanice), může dojít k odrazu takového množství energie, že se zničí výstupní tranzistor koncového stupně stanice. A i když se nezničí, o tuto energii je ochuzeno vyzařování z antény = snižuje se vyzářený výkon neboli možný dosah vysílání. A dost teorie - prostě důležité je koupit přiměřeně drahý/laciný kabel a vyhnout se extrémům.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DaveMax 15. 11. 2008 17:11

Tak sem nakonec koupil 2m coax od Banbridge :-) je to celkem znat, ale zarazila me jedna vec a to basy u hudby. Pres direct byly basy opravdu masivni, kdezto ted uz tolik nejsou :( je potreba to jeste nejak nastavit? Zkousel jsem ruzny prednastaveni ekvalizeru, ale pokazdy to nezni tak, jak driv. Dal sem chci zeptat, jestli je nejake optimalni nastaveni AC3Filteru pri prehravani HD filmu.

EDIT: tak jsem zkousel tu hudbu prehrat v WMP (normalne jedu ve Winampu) a tam uz ty basy byly, ale zas mi to nehralo ze surroundu. Zmenil sem nastaveni Reproduktoru, polozku "Pouzit zvukove zarizeni", kde bylo Default Direct Surround Device, na DirectSound:NVIDIA nForce Audio a uz je i tady zvuk, jak ve Winampu...:(
A man builds.
A parasite asks "Where is my share?".
Andrew Ryan, BioShock
DaveMax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod choron 16. 11. 2008 00:46

chci propojit počítač a AV zesilovač (budu kupovat asi onkyo tx-sr505 nebo sr506) kvuli DTS zvuku koaxiálním kabelem délky 10m,jaký bude stačit kabel http://www.ges.cz/?page=index&or=price, ... inc=browse a jaký konektor,nebo koupit optický http://shop.computershop.cz/eshop/?cls= ... tiid=62112
předem dík
choron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 16. 11. 2008 09:47

choron-to jsem chtěl také udělat-SPDIF,ale byl problém s brumem v zvuku.Zemní smyčka nebo zpětná vazba,nevím.Raději to nějak odzkoušej,než do toho půjdeš.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 16. 11. 2008 12:12

Pokiaľ je to možné, tak použi optický kábel. Tam žiadne zemné smyčky nevzniknú.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod choron 17. 11. 2008 13:52

DC20 píše:Pokiaľ je to možné, tak použi optický kábel. Tam žiadne zemné smyčky nevzniknú.

a záleží nějak na kvalitě kabelu o délce 10m,budu kupovat asi tenhle http://www.alza.cz/propojovaci-opticky- ... 102349.htm nebo http://www.softcom.cz/produkt/home-thea ... ist=1,levnější jsem v Praze nenašel
choron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DC20 18. 11. 2008 11:30

Malo by to byť, v tomto prípade, úplne jedno.
DC20
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků