Repro 2.1 (do zhruba 3000)?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod N3o21 9. 12. 2008 15:43

Zdravím...
Mohl by mi někdo poradit s výběrem reproduktorů?

Chtěl bych nějaké přiměřeně kvalitní (momentálně mám staré 2.0 dřevěné velké, hrají kvalitně, ale nejsou magneticky odstíněné, takže dost ruší...).
Více než 2.1 si dovolit nemohu - nemám to kam dát - resp. nechci vymýšlet kudy povedu kabely, a případně kvůli tomu předělávat místnost.
Cena by měla být ideálně do 3000. Ale když bude mírně výše, nevadí. Chci kvalitu, ale zase do nich nechci investovat moc. Je to pro mě ale dlouhodobá investice, takže nějaká chrastítka za 500 nepřipadají v úvahu.

Osobně jsem si vyhlédl tyto dvoje konkrétní:
Logitech Z-4e
Creative I-Trigue 3000

Sice stojí méně než dva tisíce... Ale nic rozumnějšího jsem kolem 3000 nenašel.
Ještě jsem uvažoval nad Creative I-Trigue 3330, které by měly být nástupcem I-Trigue 3000, ale údajně jsou o několik tříd horší.
Rád bych tedy požádal o radu někoho trošku kvalifikovaného. Liší se vůbec mnou uvedené modely nějak, kromě vzhledu? Které by jste doporučili?
Případné alternativy uvítám. Bohužel nemám možnost si všechny repráčky poslechnout na vlastní uši (u obchodníků mají většinou samá levná chrastítka...).

Reproduktory budou sloužit především na poslech hudby, a občas i filmy. Co se týče hudby... Měly by snést jak metal, tak nějaký sólový zpěv... Prostě tak nějak téměř vše, kromě elektronické muziky.
Předem díky za rady.
N3o21
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 11. 12. 2008 10:01

Podivej se na www.czc.cz na komentare, mam pocit ze ty Logitechy Z-4e tam nedoporucujou. Nedavno jsem taky resil repro k PC, ale nakonec mam sluchatka a to je stejne nejlepsi jak kvalitou tak cenou. Za 3000 koupis perfektni sluchatka nebo na hudbu mizerny repraky, ale nejsem odbornik tak me ber s rezervou :-)
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 12. 2008 11:44

Asi se do mě někdo pustí, ale podle mě hrají Z-4 tragicky a nehodí se absolutně na žádnou hudbu. Creativy budou velmi podobné. Sice neznám tvoje repra, ale pokud jsou to dřevěné 2,0 tak bych se nedivil kdyby hráli znatelně líp než zmíněný 2.1 chrastítka. Ale na hry a filmy k počítači jsou naopak slušný a asi takové použití i výrobce zamýšlel.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aspon 11. 12. 2008 12:25

taky si myslím že výměna velkých dřevěných beden za plastové satelitky podpořené subem nebude to pravé....
p.s. Kocmeister, ten tvůj podpis mi neco připomíná, že by náhoda O:-)
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Michelin Primacy 3 / Nokian WR D4 (215/55/R17)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 12. 2008 12:50

A co ti připomíná? :-) Vůbec nevim :-[
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aspon 11. 12. 2008 12:55

uplně stejně sem popisoval svoji sestavu :) uprostřed stránky...
http://www.hifipassion.com/hifi/index.p ... 342&page=1
dobrá shoda :)
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Michelin Primacy 3 / Nokian WR D4 (215/55/R17)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 11. 12. 2008 14:01

A čo takto slúchadlá ? Malé satelity 2.1 zostáv nikdy nezahrajú plnohodnotné stredy. Metal je jeden z najnáročnejších žánrov, oproti svojim dreveným 2.0 by si mohol byť sklamaný. Inak v podstate súhlas s Kocmeisterom, len dodám, že podobne sú na tom aj Creative 3330 a ďalšie s viacerými "všemeničmi" v malinkých satelitoch. Pre nenáročných to na hip-hop, trance postačí, veď dunieť to duní, no nie ? :D ;-) Ale pre niekoho, kto doteraz počúval metal na veľkých drevených 2.0 sú to doslova vyhodené peniaze. Naopak slúchadlá za 3000 Kč už dokážu zahrať veľmi slušnú muziku, nezriedka na úrovni 10x drahších reproduktorov !
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fred1 11. 12. 2008 18:35

Také sháním 2.1 repro cca do 3000 Kč. Požadavky mám stejné jako N3o21. Můj tip je (byl :-)) ) Logitech Z-2300. Zajímalo by mě jaké sluchátka doporučujete.
Fred1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 11. 12. 2008 19:20

Z-2300 zhodou okolností vlastním :D Na filmy, hry a basovo založenú hudbu pre nenáročného poslucháča fajn... Ale pri metale či primárnom využití na hudbu ruky preč ! Stredy sa absolútne nechytajú ani na 1000 korunové PX 100, výšky sú na tom taktiež horšie, ale zdaľeka nie tak ako biedne stredy... Basy sú nepresné a "pomalé", ale pri DnB sa mi nehorázne páčia :oops: Úderné a hlboké :love: Možno im časom dokúpim alebo dostaviam nejaké schopné satelity, uvidíme... Čo sa týka porovnania s podobne drahými slúchadlami HD 555, je to niečo neporovnateľné. Oproti nim hrajú Z-2300 ako dunivá plechovka.

Slúchadlá okolo 3000 Kč sme určite riešili tu forum-1712/Sluchatka.html
keď tak tam založ samostatnú tému ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minio 12. 12. 2008 14:58

No ja nevim, ale na hudbu bych se vykaslal na 2.1 a koupil 2.0. Prijde mi ze Subwoofer tam akorat duni a slyset neni poradne nic...
minio
Junior

Odeslat příspěvekod N3o21 16. 12. 2008 18:00

Sluchátka mám dostatečně kvalitní... ;-)
Ale u PC je nepoužívám. Vzhledem k tomu, že u něj ani většinu času nejsem přímo.

Uvidím... Podle komentářů jinde to vypadá, že ty Creativy I-Trigue 3000 hrají slušně. Jen je zatím mnoho lidí u nás nemá. Při nejhorším se vrátím ke dřevu.
Jen ty staré dřevěné mají obrovskou nevýhodu. Hrozně ruší monitor (LCD). Takže bych docela nerad. Jinak bych ani neměnil.
N3o21
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 16. 12. 2008 19:50

Tak vezmi aspoň nejaké Altecy MX5021. Pomocou EQ (tuším vytiahnutie zapadnutých nižších stredov okolo 400-600 Hz) sa z nich niečo počúvatelné dá vykúzliť. Hlavne neber tie nepodarky s 2-3 cm "všemeničmi" v satelitoch, ktoré majú zvládnuť všetko no poriadne nezvládajú nič ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N3o21 17. 12. 2008 14:47

Já EQ a podobné věci nerad :-)
Vyzkouším ty Creativy ;-) Po novém roce je tu okomentuju... Za ty peníze to stojí za zkoušku... A kdyžtak je pak můžu někomu darovat...
N3o21
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 17. 12. 2008 15:05

Pěkně děkuju za takový dárek. :D
Nějaké 2.1 měli vystavené a zapojené v Electroworldu, něco budou mít vystavený např. v Alfacompu a Softcomu. Aspoň do jednoho obchodu bych zkusil zajít.

Mrkni na komentáře na http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... produktory.
BTW: Dneska tam přidali hodnocení poruchovosti.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N3o21 30. 12. 2008 19:27

Tak... musím pochválit ty I-Trigue 3000. Desing je fajn... Měl jsem hodně strach z toho Subwooferu...
Ale za ty peníze je to podle mě naprostá bomba. Hrají líp jak původní dřevěné 2.0. Sice musím mít subwoofer nastavený na stupeň 8, aby to pořádně hrálo (což je skoro maximum). Ale zvládají bezvadně. I power metal zní velice pěkně. Za asi 1700 snad nemají konkurenci anavazují na úspěch dnes už neprodávaných I-Trigue 3300 (které považuji za dost dobré). Sice nejsou vyrobeny z kovu, jako 3300 (obal samozřejmě), ale zvuk mají minimálně stejně dobrý.
Ovšem pozor! Existuje ještě model I-Trigue 3330, který budí dojem nástupce I-Trigue 3300, ale není tomu tak. Jejich zvuk je dost podprůměrný a jsou levnější asi jen o 300, což se nevyplatí.

Výsledek je takový, žře repráky zůstávají doma. Takový výkon jsem ani nečekal. Pokud tedy sháníte nějaké repro do pokoje na muziku a filmy, myslím, že můžu doporučit
N3o21
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků