Panasonic 37PX80e

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Masana 11. 12. 2008 18:33

Vážne uvažujem nad touto plazmou. Potrebujem aby ste mi ju schválili :-). Pozerať budeme z 2,5 m a zdroj signálu bude hlavne magio ,potom DVD a divx filmy z PC. Zaujímali by ma hlavne názory majiteľov konkrétne 37" ,lebo tu boli prezentované neake výsledky testov v ktorych ju hodnotili horšie ako 42". A este by som sa chcel spýtať ako sa chová to automatické odstránenie čiernych pruhov pri vysielaný 16:9 keď tam má tv stanica vylepené svoje logo v tom hornom čierno pruhu alebo dokonca polovica v pruhu a zvyšok v obraze? Čo sa dá spraviť s takým obrazom aby to vyzeralo čo najlepšie? Ďakujem za odpovede a postrehy. . .
Masana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod =PK= 11. 12. 2008 23:54

Koupil jsem cca před třemi nedělemi. Jsem spokojen — také od ní sedím 2,5 metru a mám zhruba stejně kvalitní zdroje (až na to PC). Něco jsem popsal na viewtopic.php?f=1703&t=1057441&p=5925978&sid=b5801bee68455f505618184d40917af8#p5925978 (a včera jsem tu TV ještě doplnil kinem Pan SC-PT860 (DVD s upscallingem a připojením via HDMI). Na tu vzdálenost je to pro mně rozumné řešení, myslím, že při větší úhlopříčce bych asi měl problém ukoukat všechny titulky.
=PK=
Junior

Odeslat příspěvekod habs 12. 12. 2008 07:12

Masana píše:Vážne uvažujem nad touto plazmou. Potrebujem aby ste mi ju schválili :-). Pozerať budeme z 2,5 m a zdroj signálu bude hlavne magio ,potom DVD a divx filmy z PC. Zaujímali by ma hlavne názory majiteľov konkrétne 37" ,lebo tu boli prezentované neake výsledky testov v ktorych ju hodnotili horšie ako 42". A este by som sa chcel spýtať ako sa chová to automatické odstránenie čiernych pruhov pri vysielaný 16:9 keď tam má tv stanica vylepené svoje logo v tom hornom čierno pruhu alebo dokonca polovica v pruhu a zvyšok v obraze? Čo sa dá spraviť s takým obrazom aby to vyzeralo čo najlepšie? Ďakujem za odpovede a postrehy. . .


Jsem už 14 dní majitelem tohoto televizoru. S kvalitou obrazu mého 10 let starého CRT televizoru Thomson jsem byl spokojený, ale čím dál tím více nám začínala vadit malá uhlopříčka televizoru, zvláště když začíná přibývat pořadů a sportovních přenosů ve formátu 16:9. Po dlouhém rozhodování jsme se konečně rozhodli a šli jsem do této plasmy od panasonicu i s tím vědomím, že si obrazově poněkud pohoršíme. Musím říct, že po prvním spuštění TV jsem byl celkem mile překvapen. Kvalita obrazu přes CS link na tož pak přes analog sice nebyla taková jako na CRTčku, ale popravdě čekal jsem to horší. Největší rozdíl oproti CRT je v tom, že se neskutečně mění kvalita obrazu s jednotlivými pořady. Některé filmy puštěné přes satelit (CS link) jsou dokonce obrazově daleko lepší než na mém starém televizoru. Kapitola sama pro sebe jsou sportovní přenosy, kvůli kterým jsem vlastně větší televizor kupoval. Pokud bych to měl říct obecně, tak na sport bylo CRT obrazově daleko lepší než plasma. Zase zde ovšem platí pravidlo, že se obrovsky mění kvalita s jednotlivými přenosy.
Já mám na TV neustále nastaven režim zoom 1, který roztahuje i vysílání ve formátu 4:3 na celou obrazovku bez deformace, pouze je oříznut vršek a spodek obrazu. Pokud je obraz méně kvalitní přepínám TV do režimu 4:3 s bočními pruhy.
habs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tony2008 12. 12. 2008 10:37

Ja ho mam 2 tyzdne.

Vstup mam Orange Digitalny, DVD/DivX prehravac s HDMI vystupom.

Kvalita obrazu oproti CRT Mascom 74 cm je porovnatelna az na stariny, kde je vidiet viac artefaktov.

tazko posudit to odstranovanie pruhov, ale ked mam pripojeny STB ceh HDMI tak to dobre nefunguje, lebo orange upscaluje vzdy na 1080 a musim to prepinat na telke, ale ak pouzijem pripojenie cez SCART tak to funguje vyborne ak mam nastavene na automaticky. ale hovorim, to zavisi u teba ako sa sprava STB magia....

ja osobne som velmi spokojny, v inej izbe mam mensi LCD TV ale to sa neda porovnat, plazma je radovo lepsia.

pozeram zhruba z 2,5 az 3m vzdialenosti a je to tak akurat aby som nemusel tocit hlavou ked pozeram a aby som nevidel jednotlive body obrazovky.
tony2008
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Masana 12. 12. 2008 16:19

Ďakujem. Tak uvidím čo spraví magio, tiež by som to rád prepojil cez hdmi. habs a čo konkrétne Ti vadí pri niektorých športových prenosoch? Rád by som na tom pozeral hokej. Som zvedavý ako na tej telke bude vyzerať prenos 16:9 na STV3. A s pískanim zo zdroja pri bielej obrazovke ste sa nestretli? Sa to tu viac krát spomínalo pri 42"
Masana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod habs 15. 12. 2008 07:53

Masana píše:Ďakujem. Tak uvidím čo spraví magio, tiež by som to rád prepojil cez hdmi. habs a čo konkrétne Ti vadí pri niektorých športových prenosoch? Rád by som na tom pozeral hokej. Som zvedavý ako na tej telke bude vyzerať prenos 16:9 na STV3. A s pískanim zo zdroja pri bielej obrazovke ste sa nestretli? Sa to tu viac krát spomínalo pri 42"


No třeba některý fotbalový přenosy jsou dost rozmazaný. Chce si to hodně pohrát s nastavením nebo případně, když je přenos hodně nekvalitní přepnout do režimu 4:3. To se ti sice zmenší obraz, ale zase je o hodně kvalitnější a přibližuje se to kvalitou CRTéčku. Obraz při hokeji se mi zdá v porovnání s fotbalem o hodně lepší. Opravdu to chce si pohrát s nastavením obrazu. Mně třeba při hokeji vyhovuje nastavit TV na dynamický kontrast a chladné barvy. Rozhodně nelituju, že jsem si novou TV pořídil. Horší obraz je pro mě při sportu menší zlo než malý obraz, který jsem měl na CRTéčku.
habs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miki77 15. 12. 2008 08:41

=PK= píše:Koupil jsem cca před třemi nedělemi. Jsem spokojen — také od ní sedím 2,5 metru a mám zhruba stejně kvalitní zdroje (až na to PC). Něco jsem popsal na viewtopic.php?f=1703&t=1057441&p=5925978&sid=b5801bee68455f505618184d40917af8#p5925978 (a včera jsem tu TV ještě doplnil kinem Pan SC-PT860 (DVD s upscallingem a připojením via HDMI). Na tu vzdálenost je to pro mně rozumné řešení, myslím, že při větší úhlopříčce bych asi měl problém ukoukat všechny titulky.


ahoj, zlepšila se ti kvalita obrazu, když si to prohnal přes dvd s upscallingem nebo je to stejný? dík
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod Masana 15. 12. 2008 21:48

Dnes som ho objednal cez videoexpert :-)

tak potom napíšem aj moje postrehy
neviete ako zrýchliť čas ?? :hm
Masana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubo28 16. 12. 2008 01:41

Masana píše: Som zvedavý ako na tej telke bude vyzerať prenos 16:9 na STV3.

Ak si myslíš,že STV3 vysiela vo formáte 16:9,tak si na veľkom omyle.Tak ako aj ja,keď som si kúpoval novú telku.Drvivá vačšina programov,ktorá sa na prvý pohľad na klasickej tv zdá ako formát 16:9(s pruhmi hore a dole) je totiž vysielaná v debilnom formáte 16:9 letterbox.Ak by si nechal na širokouhlej tv obraz bez zoomu(originálny formát obrazu),tak pri vysielaný vo formáte"letterbox",nebudeš mať pruhy iba hore a dole ale aj po stranách.
Mám mágio a aj upc a ako vravím,drvivá vačšina tv programov je vysielaná v tomto "pseudoformáte" 16:9 letterbox.(samozrejme okrem programov,ktoré sa stále vysielajú vo formáte 4:3)
Ak sa nemýlim,tak v klasickom 16:9 formáte,sa vysiela iba zriedka,z tých staníc,čo mám ja to najviac vysiela CT1 a ORF1aj to dosť poriedko,hlavne spravodajstvo.
Napríklad Pro7,Spektrum,Filmbox,VH-1,Discovery,AXN,Film+........ vysielajú iba vo formáte letterbox.
Proste obraz treba zoomovať.

Otázka na skúsenejších:Nevie niekto,prečo sa vysiela v tom nemožnom pseudoformáte letterbox? Veď to nie je vhodné ani na klasicke TV(pruhy hore a dole) a ani na širokouhlé tv(pruhy dokonca aj po stranách).Našťastie na LCD a plazmách sa dá použiť zoom.
lubo28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod =PK= 16. 12. 2008 16:14

miki77 píše: ahoj, zlepšila se ti kvalita obrazu, když si to prohnal přes dvd s upscallingem nebo je to stejný? dík


Zlepšila, a to sakramentsky. Tedy aspoň subjektivně. Určitě na to ale měla vliv skutečnost, že ten původní propojovací Scart byl nevalné kvality.

Teď řeším další dilema — zítra mi od UPC namontují ten SAT HD s rekordérem. Má HDMI, doufám, že k tomu bude i příslušný kabel a nebudou mi to chtít připojit přes Scart, který by HD neměl zvládat (je to tak?).

Ještě potřebuji zajistit projekci videa z iPhone přes dock v kině Panasonic SC-PT860, které jsem si pořídil chvíli po nákupu té telky. Buď to můžu udělat pomocí kabelu Scart (asi bych pořídil Profigold) anebo komponentním kabelem, takže se momentálně rozhoduji, po čem sáhnu. Doufám, že iTunes Store (kde se začíná objevovat content v HD) bude časem fungovat i tomhle zapadákově.
=PK=
Junior

Odeslat příspěvekod Masana 17. 12. 2008 00:01

Prosím majiteľov 37px80e o presné rozmery kartónovej krabice ,
aby som vedel aké auto si mám zabezpečiť. Idem si to vyzdvihnúť osobne.
Verím tomu ,že ste tie ozrutné krabice nevyhodili :oboze

budem veľmi vďačný ,lebo som tento údaj nikde nenašiel
Masana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod =PK= 17. 12. 2008 02:35

Vyhodil. Ale dostal jsem ji do kufru Octavia I. s tím, že jsem trošičku sklopil zadní sedačky.
=PK=
Junior

Odeslat příspěvekod tony2008 17. 12. 2008 10:27

Clovece, treba velke auto, a nezabudni, ze to musi byt stale nastojato !!!!

krabica je v pivnici takze presny rozmer neviem, ale pripocitaj k rozmerom telky na kazdej strane okolo 20-30 cm

a doma ju nechaj chvilu postat nez to pustis, aspon 3-4 hod. po tom natriasani sa to doporucuje...


zelam pekny obraz 8-D
tony2008
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Masana 17. 12. 2008 20:30

Dik tony. Takže výška je určite cez 70 cm? ? . Hm tak to musím zobrať dodávku. Dnes som v tescu videl krabicu od 32" lcd panasonic (omnoho väčšia ako iné 32" tv od konkurenciea) pochopil som ,že s osobním autom nemám šancu keď nechcem krabicu povaliť. Vie niekto z akého dôvodu by sa nemala dávať na ležato? ? Neni to len kvôli preprave v kamióne ,aby ich mohli dávať viac na seba. Keďže na stojaka má asi väčšiu pevnosť.
Masana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 12. 2008 20:38

U plazem se opravdu uvádí, že se mají přepravovat na stojato, prostě tak, jak budou normálně ,,viset".

Má se dávat pozor i u instalaci - extrémní naklánění, položení atp. jim prý nedělá dobře.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků