[recenze] D-Jays

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 2. 12. 2008 22:59

D-Jays


D-Jays jsou výrobkem Švédské firmy Jays, v jejímž portfoliu zaujímají druhé místo, hned po Q-jays( tedy v in-earech, C-Jays jsou tochu jinde). U nás je jich oficiálním dovozcem Brněnská prodejna Gothic, kde jsem je zakoupil i já. Dají se samozřejmně koupit i jinde, ale Gothic je má nejlevnější a byli u mě hned druhý den, fakt super)

Balení:
Balení obsahuje 4 páry silikonových nástavců, 2 páry pěnových(bohužel i k červeným jsou v šedé barvě), 90cm prodlužovačku, pouzdro, 4 páry filtrů, leteckou redukci a rozdvojku. Dejte si ale pozor, protože plnou výbavu mají pouze v černé, modré a červené variantě. Ostatní jsou ochuzeny o různé části příslušenství(pěnové nástavce, pouzdro, redikce a rozdvojka). Myslím že správnou velikost nástavců si najde každý, mě osobně nejlépe sedí ty pěnové, u nich je pohodlí opravdu špičkové. Pouzdro je kvalitně provedené a vypadá opravdu pěkně, bohužel se do něj vejdou pouze samotná sluchátka(ale i tak dost natlačená), s prodlužovačkou máte smůlu, tu musíte nosit jinde.
Nejvíce oceňuji ale možnost si určit, jak dlouhý budete mít s sebou kabel, např k Sansě Clip nebo do náprsní kapsy bundy stačí standartních 60cm, když nosíte přehrávač v kapse kalhot, nebo v batohu, tak jen připojíte delší kabel.
Obrázek

Obrázek

Vzhled a usazení:
Základní tělo je z bílého plastu, na nitřní straně je rozlišení na levé a pravé, z vnějšku je materiál odlišný(možná kov). Kabel je bílí a vypadá docela odolně, je tuhý a špatně tvarovatelný. Konektor je rovný, jak na špuntech, tak i na prodlužce, ale můžete si je obědnat i se zahnutou prodlužkou. Samozřejmností je jezdec na Y čáasti
Do ucha se vkládají docela jednoduše, osobně otočím nejdříve tělo směrem vzhůru, zasunu a a až potom překlopím do stabilní pozice. Dají se nosit, jak kabelem dolů, tak okolo ucha, ale pak máte prohozené levé a pravé sluchátko. Usazení v uchu je vynikající, nikde netlačí a jsou oprvadu lehká(ne mastodont jako UE 2). Izolace od okolního hluku je opravdu vynikající, nebo aspoň s pěnovými nástavci( se silikonovými jsem byl venku jednou, ale i ty jsou super). Jen pozor, protože izolace je tak velká, že z venku je toho slyšet opravdu velmi málo.

Zvuk
Zvuk je pěkně detailní, s přesnými basy, které jsou dost mohutné ale nepřekrývají zbytek. Stíhají rychlé pasáže bezproblémů, středy a výšky jsou pěkně vyrovnané.
Ve srovnání s PX 100 výtězí na plné čáře, lepší detail, basy líp vykreslené, ale jednoduše mohutnější. Při porovnání s HD 555 se ještě víc projeví basy, ale jinak je jejich projev dost podobný. Když je porovnám po pamětí s UE 2, tak Jays hrají líp, čistší zvuk a již zmíněné mohutné basy. . No prostě jsou dost basové. :)
Obrázek

Šum a mikrofonní efekt
Díky jejich vyšší impendaci(40 Ohmů) na D2 skoro vůbec nešumí, je to jen drobné a sotva postřehnutelné, UE 2 určitě šuměli více. Mikrofonní efekt je bohužel dost výrazný, ale dá se s tím žít, holt nevýhoda velké části in-earů.


Jsem s nimi opravdu spokojen, jen doporučuji si vybírat modrou nebo červenou variantu, protože má plnou výbavu a je o 140 korun levnější než jejich černá varianta.
Případné dotazy a hlavně připomínky budou vítány, hlavně prosím o připomínky, protože toto je moje první recenze, tak ať vím co zlepšit.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 8. 12. 2008 10:16

je tu konecne recenzia k D-Jays. DIK.
Naposledy upravil palinoch dne 8. 12. 2008 17:56, celkově upraveno 1
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 8. 12. 2008 17:38

Jej, zapomněl jsem ti poděkovat Bíno...Omlouvám se, díky!
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 8. 12. 2008 20:23

moc pekna recenze smula ze jsou na mne moc draha nemas srovnani treba s j-jays???
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 14. 12. 2008 20:05

Mas nejake nove postrehy ? K vanocum bych chtel q-jays ale bohuzel kvuli nedostatku financi a neochote matky mi na ne prispet si budu muset vzit asi ty d-jays. Rad bych o nich co nejvice informace protoze na nakup mam pouze nasledujici tyden . Dik
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 15. 12. 2008 03:55

Tak teď jsem je poslouchal při letu do států(zdraví Memphis) a ještě víc se mi potvrdila správnost jejich koupě. Vyrovnané, příjemné. Spíš jestli máš nějaký konkrétní dotaz.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 16. 12. 2008 17:05

No takze uz sem se rozhodl ze do nich pujdu a necham se prekvapit, ale jestli ti na nich neco vadi, tak napis, at kdyztak muzu nakup zvazit.
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 16. 12. 2008 17:20

zo zaciatku moze byt problem s filtrami ktore sa zanasaju, ale su vymenitelne. u mna je to uz v pohode.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 16. 12. 2008 17:24

palinochu nevis jaky je velikostni rozdil mezi q-jays a d-jays ? ......aby mi byly pohodlne :-) Predtim jsem mel fi.2 a jejich velikost byla ok ale ze zacatku byly docela citit.
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 16. 12. 2008 17:32

q-jays su o trocha mensie. neboj konfortne su o proti UE až až. bude to dobre ;-)
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 16. 12. 2008 17:34

Tak hlavne aby tam ta pohodlnost byla :-) 2500 je pro me docela dost penez ( jsem student ) tak od toho taky neco ocekavam.
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 16. 12. 2008 17:41

no ked porovnam fi2 a q-cka, tak niet co v pohodlnosti riesit. nevypadavaju pre svoj neohybny kabel, su lahke, male, a nastavce su z ineho materialu. pridavam mozno trocha zabudnuty LINK viewtopic.php?p=580527
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 16. 12. 2008 20:35

FI2 jsem měl před tím, D-Jays jsou mnohem menší. Nevadí mi na nich asi nic, jen do toho pouzdra se blbě vejdou, používám na ně pouzdro na UMD disky k PSP, to je super krabička.
Fakt je doporučuju, myslím že budeš spokojen.
http://farm1.static.flickr.com/90/27651 ... 7d.jpg?v=0 tohle, jen s vykuchanýma vnitřnostma.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rocky77 17. 12. 2008 19:35

Ahoj Bina... ja mam zaujem kupit si UE fi2, ale ako si citam tuto tvoju recenziu tak rozmyslam aj o tychto, cital som ako si pisal o tom ze d-Jays su dost mohutne basove a ze ti vyhovuju viac ako fi2 a aj co sa nosenia tyka ze su komfortnejsie,lenze ked si pozriem recenziu na http://www.mojipod.sk/recenzia-sluchadiel-d-jays tak tam pisu zase opak ze su nevhodne na rap teda zaostavaju v basoch... :-D
Rocky77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 17. 12. 2008 20:38

Nevím, každému vyhovuje něco jiného, ale D-Jays jsou podle mě určitě basovější než tebou zmíněné UE fi2. A hlavně on to v té recenzi porovnává s EP-630 a portama a to jsou oboje sluchátka basující extrémně.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků