[recenzia] Beyerdynamic DT880 Manufaktur

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rarach 8. 12. 2008 20:30

Parametre od vyrobcu:

Menic: dynamicky
Konstrukcia: polo otvorena
Nausniky: circumaural
Dlzka kabla: 2,5 m smeruje do jednej musle
Impedancia: 32 ohm (standardna verzia ma 250ohm, existuje este aj 600ohm verzia ktora hra udajne plnsie a menej vyskovo)
Frekvencny rozsah: 5 - 35.000 Hz
Citlivost: 96 dB SPL
Hmotnost bez kabla: 290 g
Kontektory 3,5mm pozlateny jack a srobovatelna redukcia na 6,35mm

Konstrukcia:

pevny 3m kabel
hlavovy most potiahnuty kozou/kozenkou, na krajoch spevneny hlinikom
velmi pevny material
su najpohodlnejsimi sluchatkami ake som kedy mal na hlave
zvuk VYRAZNE unika von (asi tak ako keby v miestnosti hralo radio)

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek



Zdroj zvuku:

Zvukovy vystup karty Soundblaster X-Fi xTreme Audio
Telefon Sony Ericsson k750i


Co sa pocuvalo:

vacsinou cele albumy:

Armin van Buuren - Imagine (vocal trance)
Beyonce - If i were a boy (r&b)
Dido - Safe trip home (pop rock/alternative)
Dido - Life for rent (pop rock/alternative)
Dido - No angel (pop rock/alternative)
Dj Shah - Songbook (vocal trance)
Enya - And winter came (new age)
Erotic Lounge 1,2 (chillout / downtempo / jazz)
Evanescence - Anywhere but home (hard rock)
Glender - Live @ club Pasha part 1 (tribal house)
Kosheen - Damage (trip hop / D'n'B)
Kosheen - Resist (trip hop / D'n'B)
Massive Attack - Best of (trip hop)
Natalie Imbruglia -Counting down the days (pop/rock)
Natalie Imbruglia - Left of the middle (pop/rock)
Madonna - Something To Remember (pop)
Madonna - Ray of light (pop)
Pussycat Dolls - PCD (r&b)
The Cranberries - Stars - The Best of the Cranberries (alternative rock)

a mnozstvo inych hlavne mp3 a FLAC


Zvuk:

Nikdy som si nemyslel ze som "basshead" ale bez pouzitia ekvalizeru je zvuk DT880 znacne vyskovo orientovany, cinkavy a na moj vkus casto nezazivny a tenky. Basy su celkom citelne a zachadzaju aj do nizsich frekvencii ale stredy su utopene vo vyskach. Mod bez EQ je velmi vyberavy a sadne naozaj len niektorym skladbam a albumom. Konkretne napr. Enya znela aj bez EQ fantasticky, takisto Natalie Imbruglia. Pokial sa jedna o cisto vokalnu skladbu nie je to problem ale v skladbach kde sa "nieco deje" vo vsetkych pasmach su stredy zastrete. Keby nemam moznost pouzitia EQ tak mi zvuk DT880 pre velku cast mojej hudobnej zbierky nevyhovuje.

Nastastie je tu moznost prisposobovat si zvuk vlastnym potrebam a DT880 na EQ reaguju tak ako sa na tuto cenovu kategoriu patri. Kazdu desatinku dB na EQ je znatelne pocut. Po prisposobeni zvuku mojim preferenciam za pouzitia EQ sa zvuk drasticky meni.
Basy su plne a maju svih, nastroje su krasne oddelene (co bolo samozrejme aj bez EQ) a daju sa lahko sledovat. Vysky su ciste, cinkave a melodicke.
Soundstage" je dostatocne velka. Zvuk nie je prilis skresleny ani pri dost vysokej hlasitosti. Celkovy dojem velmi zavisi od kvality nahravky. Skladby ktore su vyskovo orientovane su bez ubratia vysok prilis agresivne. Fantasticky zneju prirodne zvuky ako dazd, sumenie mora, uder hromu apod. V tracku od Glendera (tribal house ktory prekvapivo dobre znel aj bez pouzitia EQ) som mal pocit ze sa nachadzam priamo uprostred dzungle a zvrchu na mna prsi. Bohuzial este som nenasiel univerzalne nastavenie EQ a momentalne pouzivam hlavne 3 verzie (podla hudby ktoru pocuvam) ktore som nazval: bass heavy, mid centric a treti viacmenej neutralny s mierne vytiahnutymi basmi a znizenymi nizsimi vyskami.


Pouzitie s mobilnymi zariadeniami:

Telefon SE K750 dokaze DT880 rozohrat na strednu hlasitost ktora je o nieco nizsia ako hlasitost ktoru bezne pouzivam pri vystupe z PC. Oproti prvemu dojmu ktory som mal si myslim ze su vcelku pouzitelne.



Porovnanie s mojimi plne zahratymi Sennheisermi EH350:


Plusy oproti EH350:

Vyssia detailnost zvuku, jednotlive nastroje su viac oddelene
Soundstage je vacsia, hraju aj o nieco viac od hlavy
Velmi ostre ale presne, ciste a muzikalne vysky
Komfort nosenia o 200%
Pri pocitacovych hrach su DT880 jednoznacne lepsie


Plus/Minusy oproti EH350:

Basy - su plnsie ale povedal by som ze niekedy pomalsie. Rozhodne ich vsak nie je malo. Niekedy je ich tolko ze dokaze z nich rozboliet hlava :)


Minusy:

Vokaly - hraju dobre pokial sa jedna o vokalovu skladbu. V niektorych nahravkach su proti EH 350 zastrete a musim pouzivat mid-centric EQ . Takisto klavir hra pre moje ucho lahodnejsie na EH350
Unikanie zvuku - napriek tomu ze obe sluchatka su polootvorenej konstrukcie zvuk z DT880 unika ovela viac


Verdikt:

Sluchatka maju momentalne odohratych zrejme nieco cez 150 hodin.

V prvom rade v ziadnom pripade nemozem tvrdit, ze bez sluchatkoveho zosilnovaca vyuzivam potencial DT880 naplno (a som velmi nakloneny tomu vyskusat to). Takisto nepocuvam zanre pre ktore sa mozno DT880 hodia ovela viac (jazz, klasika) ani nemam dokonaly zdroj zvuku (ci uz zvukovka alebo skladby).
Su momenty kedy som nimi nadseny a momenty kedy mam pocit ze danu skladbu som uz pocul zahranu aj lepsie. Uz len kvoli komfortu nosenia, detailnosti zvuku a lepsim vyskam (ktore mam teraz pocit ako keby na EH350 neexistovali) vsak povazujem DT880 za velky krok vpred oproti EH350 ktore boli doteraz pre mna to najlepsie co som pocul. (a ktore uz nemozem na usiach ani vystat :))


Percentualne hodnotenie kde 100% predstavuje dokonale sluchatka (ktore neexistuju) a moju uplnu spokojnost :) :

bez pouzitia EQ: 65%
s pouzitim EQ: 90%
Xonar Essence STX => Beyerdynamic DT880 (32 ohm),
Realtek ALC861 => Sennheiser EH350
SE C510i => AKG K 324P, AKG K 314P
Rarach
Junior

Odeslat příspěvekod ShanDo 19. 12. 2008 14:20

manufaktur znamena, ze si navolim ako by mali moje sluchadla vyzerat a oni mi to vyrobia?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 19. 12. 2008 17:05

Pokiaľ viem, tak áno :-) Tu si ich môžeš nakonfigurovať http://shop.beyerdynamic.de/hifi/manufaktur/

Btw, ja som úplne zabudol pochváliť túto recenziu ! Super práca, pozerám, že nie som sám, kto sa nebojí použiť EQ, len tak ďalej ! ;-) :-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 19. 12. 2008 17:56

Pěknou kombinaci sis vybral. Já jsem si zkoušel vytvořit vlastní, ale cena docela neúměrně neúměrně rostla, hlavně když jsem dával díly v karbonovém designu (za ty prachy by to mohlo být skoro pravé).
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 19. 12. 2008 19:20, celkově upraveno 1
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rarach 19. 12. 2008 18:46

ShanDo píše:manufaktur znamena, ze si navolim ako by mali moje sluchadla vyzerat a oni mi to vyrobia?


Ano navolis si vsetko od impedancie, cez druh kabla (rovny, toceny) az po farby jednotlivych suciastok. Ja mam okrem impedancie, a asi 2 malych takmer bezvyznamnych komponentov vsetko na defaulte (pretoze zaujimavejsie farebne kombinacie uz zacinali ist riadne do penazi).


eraser_svk píše:Pokiaľ viem, tak áno :-) Tu si ich môžeš nakonfigurovať http://shop.beyerdynamic.de/hifi/manufaktur/

Btw, ja som úplne zabudol pochváliť túto recenziu ! Super práca, pozerám, že nie som sám, kto sa nebojí použiť EQ, len tak ďalej ! ;-) :-)


Vdaka. Prave nevyhnutnost v niektorych pripadoch pouzivat EQ mi na nich ale vadi pretoze som na nu nebol zvyknuty. Clovek musi mat na ich defaultny prejav (ktory je udajne po pouziti so zosilnovacom odlisny smerom ktory by mi viac vyhovoval) fakt naladu. Napr. momentalne pocuvam na nizsej/strednej hlasitosti Massive Attack a som spokojny. Casto mi to ale pripada ze kazdy den hraju inak. Rozhodol som sa vsak zbavit Sennheiserov takze budem pocuvat len jeden hudobny prednes a "mentalny burn in" by mal byt rychlejsi a trvacny :)

oneill_sx1 píše:Pěknou kombinaci jsis vybral. Já jsem si zkoušel vytvořit vlastní, ale cena docela neúměrně neúměrně rostla, hlavně když jsem dával díly v karbonovém designu (za ty prachy by to mohlo být skoro pravé).


Podla mna si vyberom Denonov 2000 nic neskazil a Beyery by za cenu okolo 400 eur na ktoru sa mozu v pohode vysplhat keby customizujes az moc nestali :). Osobne ma velmi laakaju a mozno by mi ony alebo HD600 vyhovovali viac ako Beyery (hlavne ked chcem vypnut a len vymlatit basmi z hlavy starosti :) ) ktore by som si uz zrejme nekupil.


P.S: Medzitym ako som dopisal tento post ma uz z tych neekvalizovanych vysiek opat rozbolela hlava :-|
Xonar Essence STX => Beyerdynamic DT880 (32 ohm),
Realtek ALC861 => Sennheiser EH350
SE C510i => AKG K 324P, AKG K 314P
Rarach
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 19. 12. 2008 19:26

Ak sú tie výšky nepríjemné, nepočúvaj ich na silu. Na výšky je ľudské ucho najcitlivejšie a pokiaľ cítiš že režú, nesnaž sa ich ďalej počúvať - budú z toho len problémy, ver mi :-) Ono je to vždy otázkou uší - niekto je na výšky citlivejší, iní zas tie vyššie kmitočty tak dobre nepočujú. A práve pre nich sú určené detailné, prevýškované, či príliš analytické slúchadlá. Keďže tie výšky už tak dobre nepočujú, javí sa im to ako vyrovnané, popritom tí citlivejší pri ich posluchu len trpia.

Taktiež je to otázka nahrávky - moderné nakomprimované "populárne" nahrávky budú vždy agresívne posunuté do vyšších stredov a výšok, lebo na basu v tom hluku už proste nezostalo miesto. Naopak na dobre zmastrovanej klasike či jazze sa človek nestačí čudovať, ako prídu tie analytické výšky a krotká basa vhod. Niektorí to riešia použitím dvoch slúchadiel, iní hľadajú univerzálne riešenie (napríklad aj ja :)

Dávam do pozornosti tento článok > http://avmania.zive.cz/Autori/Rozhovor- ... fault.aspx
hlavne poslednú otázku, ktorá čiastočne vysvetľuje moje heslo ohľadom výšok (radšej menej, ako príliš)


Na koniec by som dodal - kašli na to, čo hovoria "audiofili", nech sú hocijako uznávaní. Riaď sa svojimi ušami, počúvaj to, čo znie dobre Tebe - ekvalizér neekvalizér ;-) Ak sú financie, odporúčam vypočuť aj iné slúchadlá - HD 650, ak nie sú financie, tak HD 595 (vybudí ich luxusne aj mobil), prípadne DT770 (aj keď tie vokály budú za DT880 zaostávať). Ak budeš v Hi-Fi štúdiu, vypočuj všetko, čo sa bude dať ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 19. 12. 2008 19:29

no jednoducho povedabe, sluchatka ti nesadli.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rarach 19. 12. 2008 19:43

No je fakt ze kedze mam zhorseny zrak tak mam trosku lepsie vyvinuty sluch :) takze som dost citlivy na vysky. Pri Beyeroch mam pocit ze v tej hudbe sa toho v nizsom vyskovom spektre deje az prilis vela na to aby som to dokazal naraz relaxacne spracovat :)

Tiez mi tu trochu "defaultne" chyba "pevny zaklad" a to vyssie basy a nizsie stredy.

Co sa tyka basov mozem vseobecne povedat ze pri DT880 dost plati You can hear it but you can't feel it. (je jednoznacne pocut aku texturu maju basy, pretoze su jasne, ale nemaju niekedy zelanu agresivitu ako velke reproduktory (ak to vobec sluchatka dokazu)).

Inak co sa tyka detailnosti a cistoty zvuku mi teraz moja mini veza Panasonic pripada ako tranzistor za 300sk..
Xonar Essence STX => Beyerdynamic DT880 (32 ohm),
Realtek ALC861 => Sennheiser EH350
SE C510i => AKG K 324P, AKG K 314P
Rarach
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 19. 12. 2008 19:52

Rarach píše: Pri Beyeroch mam pocit ze v tej hudbe sa toho v nizsom vyskovom spektre deje az prilis vela na to aby som to dokazal naraz relaxacne spracovat :)..

no to je prejav tej spravnej kvality. ano u spuntov trebarz UE je prejav taky komercne kvalitny a JAYS je analyticky kde pri pocuvani nerelaxujes ale hudbu analizujes. podla mna by ta uspokojili SHENNY.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 19. 12. 2008 20:05

Povedal by som, že pevný základ je skôr okolo tých 30-60 Hz :-) Konieckoncov, prihodím ďalší link, tentoraz na tému ekvalizér :-) http://www.zive.sk/Spravy/Hra-so-zvukom ... fault.aspx

Čo sa týka basy na slúchadlách a "You can hear it but you can't feel it.", mám obavy, že v tomto slúchadlá neuspokoja. Subwoofer je subwoofer a ten pocit z basy slúchadlá nemajú šancu poskytnúť. Na druhej strane čistota basy z poriadnych slúchadiel by pri subwooferi vyšla draho, veľmi draho. (nehovoriac o nutnosti akusticky upraviť miestnosť). Práve pre to odporúčam skúsiť aj iné slúchadlá - keď Ťa v tomto neuspokoja DT 770, tak už asi nič :D (bacha, DT770 má verzií a nie každá basuje tak dobre)

Btw, práve mi hrá London Elektricity - Hanging Rock a moje ekvalizované HD 555 krásne masírujú :love: Nemám pocit, že by mi niečo z reproduktorového posluchu chýbalo.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 19. 12. 2008 20:06

Aj som sa trochu cudoval, ze si ich viac nezmenil, ale ta cena by asi bola niekde ine.
Na druhej strane by si mal velmi orinignalne sluchadla :-)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rarach 22. 12. 2008 19:02

palinoch píše:
Rarach píše: Pri Beyeroch mam pocit ze v tej hudbe sa toho v nizsom vyskovom spektre deje az prilis vela na to aby som to dokazal naraz relaxacne spracovat :)..

no to je prejav tej spravnej kvality. ano u spuntov trebarz UE je prejav taky komercne kvalitny a JAYS je analyticky kde pri pocuvani nerelaxujes ale hudbu analizujes. podla mna by ta uspokojili SHENNY.


Podla mna by to bol prejav spravnej kvality keby vysky jednoducho neboli natvrdo zvyraznene.

Vo vseobecnosti to ale nie je az take zle.. teraz pocuvam 3 dni po sebe len s mierne ubratymi vyskami (-1,4dB 8kHz a 16kHz) a da sa to pocuvat v pohode.

Vcera som skusal porovnavat vystup z telefonu SE K750i a DT880 basovali dokonca podstatne menej ako spunty AKG 324P :-) Celkovy dojem bol tak 50:50. Tadialto teda cesta urcite nevedie :) Na PC nastastie ziskavaju DT880 navrch a hraju podstatne lepsie. Rad by som vedel ako by sa zmenil zvuk po pouziti specializovaneho sluchatkoveho zosilnovaca ale moc sa mi nechce davat za "skusku" dalsich minimalne 6000,- ked vysledok je neisty.
Xonar Essence STX => Beyerdynamic DT880 (32 ohm),
Realtek ALC861 => Sennheiser EH350
SE C510i => AKG K 324P, AKG K 314P
Rarach
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 22. 12. 2008 20:25

Mě jen poněkud zmátlo Evanescence, že by byla hard rocková skupina? :D . Mezi testovacími skladbami chybí něco úderného, rychlého, zvukově náročného, aby to ty sluchátka rozsekalo.....prostě jeden song typu Napalm Death, ať se ukáže, co to dovede zahrát! Dobrá recenze! Tak to má vypadat.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rarach 29. 12. 2008 22:13

Figut píše:Mě jen poněkud zmátlo Evanescence, že by byla hard rocková skupina? :D . Mezi testovacími skladbami chybí něco úderného, rychlého, zvukově náročného, aby to ty sluchátka rozsekalo.....prostě jeden song typu Napalm Death, ať se ukáže, co to dovede zahrát! Dobrá recenze! Tak to má vypadat.


Evanescence som nevedel jednoznacne zaradit tak som si pomohol wikipediou :-) Bohuzial hudbu typu Napalm Death nepocuvam ale ked mi das nazov nejakej skladby mozem ti ju zrecenzovat :). Rychlosti by som sa ale v pripade DT880 urcite nebal. Su to velmi rychle sluchatka. Zacinam byt s nimi stale viac spokojny (aj ked nepopieram ze ma lakaju skusit uz spominane HD600 alebo D2000), dokazu zahrat fakt vsetko, na vocal trance ktory pocuvam su uplne genialne a pohodlie je na nezaplatenie.
Xonar Essence STX => Beyerdynamic DT880 (32 ohm),
Realtek ALC861 => Sennheiser EH350
SE C510i => AKG K 324P, AKG K 314P
Rarach
Junior

Odeslat příspěvekod Rarach 12. 11. 2009 22:27

Tak som tu opat s komentarom k DT880. Za takmer rok som si na sluchadla zvykol a uz by som ich len tak nemenil. Po vymene zvukovky za Xonar Essence STX sa vysky skludnili a uz mi malokedy vadia. Ked ich teraz porovnavam so starymi eH 350 pripada mi to ako keby Sennheiseri mali na sebe nejaku penu ktora brani vsetkym detailom vyniknut :-D. EQ uz pouzivam len obcas pri tanecnej hudbe na mierne zvyraznenie basov.

Konecny verdikt komba Essence STX + DT880: 90%

Dufam ze pocet majitelov DT880 na fore sa zvysi pretoze su to skvele sluchatka a mam pocit ze ovela popularnejsie su tu stale HD6xx a K701 O:-)
Xonar Essence STX => Beyerdynamic DT880 (32 ohm),
Realtek ALC861 => Sennheiser EH350
SE C510i => AKG K 324P, AKG K 314P
Rarach
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků