Cowon D2 - Urcite kvalitny prehravac ?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Spirit. 29. 12. 2008 01:15

Snad nemusim ani poukazovat nato, kolko audiofilnych expertov sa na tomto fore najde, ktory tento prehravac povazuju za jeden z najkvalitnejsich, alebo aspon za jeden z kvalitnych. Pre niektorych je dokonca modlou. Znamy totiz narazil na jeden velmi pozoruhodny test, kde testuju zopar mp3 prehravacov meranim frekvencnej charakteristiky vystupu prehravaca. A vysledok? Pozrite sa sami: http://reviews.cnet.com/8301-12519_7-9968448-49.html

Nejake rozumne vysvetlenie :?:
Spirit.
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 29. 12. 2008 08:53

Clip rules!
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 29. 12. 2008 09:53

Vysvetlenie mas hned v samotnom tvojom linku...Ak si to cital dokonca, nasiel by si kapitolku s nazvom The world is not flat. Citujem:

It's been fun to geek out on all these numbers, but ultimately I don't recommend anyone buy an MP3 player based on stats alone. My best piece of advice: if audio quality is important to you, trust your ears over anything else. Your perception of what sounds good or bad is unique to you, shaped over years of listening habits and a personal musical taste.

For instance, one of our favorite-sounding MP3 players, the Cowon D2, tested poorly because it has a musically flattering EQ curve engineered into it. So what? It sounds great, supports all kinds of lossless audio formats, and has one of the best EQ sections you can buy on a portable device.

So don't miss the forest for the trees, folks. Music is supposed to be fun, not math, and the best part of owning an MP3 player is weaving music into your messy, noisy life. That said, I hope I've given those unapologetically obsessed portable audiophiles something to chew on. If you'd like to see more of this kind of analysis in our formal MP3 player reviews, let me here you in the comments section. Also, let me know if there's another audio performance measure beyond frequency response, THD+N, or SNR, that you really want our labs to test for.


Papier (display) :D vela znesie. Ak by sme sa mali riadit len papierovymi charakteristikami, tak to by tie nase zvukove aparatury vyzerali... :oboze
Pre zaujimavost, prve miesto v tom teste zaujal creative zen. Tento prehravac som dlhy cas vlastnil, ma naozaj kvalitny zvuk, ale na moju sucasnu D2 nema.
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spirit. 29. 12. 2008 10:23

Nemusis sa bat, precital som to cele. Akurat mi pride absurdne ba az smiesne, kolko ludi tu doporucuje tento prehravac a kolko ludi by ho kvalitativne zaradilo daleko za creative ZEN. Jeho cena tiez nie je najnizsia a nakoniec sa dozviem toto? Ved je to nieco nemyslitelne, vyrobca tymto nie len klame uzivatela, ale ze sa uchylil k takemu kroku, to by som nikdy nepovedal. Podobnu debilinu mavaju aj X-Fi zvukovky, ci samotny ZEN X-fi, zvanu crystalizer, ktory velmi podobne zvlnuje charku a ***** zvuk, lenze je vyrobca aspon natolko seriozny, ze necha na uzivatelovi, ci tuto funkciu vyuzije, alebo ju vypne. Osobne takyto hyzdic zvuku neuznavam a von koncom nie, ak sa jedna o tak vyraznu ekvalizaciu (v niektorych oblastach az 8dB! ). Mam to teda chapat asi tak, ze ludia, ktori tento prehravac doporucuju pre jeho kvalitny vystup a reprodukciu, su budto totalne nahluchli, alebo natolko zdegenerovani komercnym marketingom, ze zhltnu naozaj vsetko, co sa im predlozi a pokojne ziju s falosnym spokojnym pocitom? Asi ano a tymto ich pekne pozdravujem... Velmi mi to pripomina situaciu s koss porta pro. Inak povedane, i sunt emgeton za 1/5 cenu cowonu D2 je natom zvukovo lepsie a blizsie k vernemu posluchu... Fajn :lol:

Aurelius9: Ty si prave jeden z nich, ktory tu veselo doporucuje Cowon D2 pre jeho vydrz (tomu uznam) a spickovy zvuk. By ma naozaj zaujimalo, z coho vychadzas? Z ceny? Ze drahe musi byt hned kvalitne? Alebo iba roznasas vseobecny nazor toho, co "jedna (hlucha) baba povedala" bez osobnej skusenosti? o<:)
Spirit.
Junior

Odeslat příspěvekod MARECKU87 29. 12. 2008 10:39

Ako môžu hodnotiť klip tak vysoko ? Mama ho má, a nemá vôbec priestorový zvuk... chýbajú na ňom všetky funkcie typu X-Fi, SRS, BBE... a keď ho porovnám s Emgeton E3 Cult ktorý zatiaľ mám, som rád, že si na Emgetone môžem nastavovať zvukové efekty, dokonca aj frekvenciu basov manuálne od 50 do 90Hz, pridať basy podľa stupnice, efekt studio priestorový ( rôzne úrovne )... Neviem, možno sa tak výsledný zvuk skresľuje... ale lepšie sa to počúva, je to akoby viac naživo.
AJ SELF SE-SA-SO SELF, AJ SELF PEKTUDYJÁJEN !
MARECKU87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 29. 12. 2008 10:45

Spirit co to tu melies za hluposti.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 29. 12. 2008 10:49

pokial primeme myslienku,ze idealny zvuk je ten co sa dokonale podoba originalu,tak idalny mp3 prehravac ma charakteristiku rovnu na 0 db.Polemizovat o nerovnosti charakteristiky vnimania usi mozme potom v suvislosti zo sluchatkami,tam to opodstatnenie ma..

moje skusenosti zo zvlnenim charakteristiky su take,ze aj 1.5 db mi pride vyrazne pocutelne a dokaze to uplne znicit pocit realnosti.Sam som sa na svojom prehravaci pod vplyvom "tajneho menu" pokusal "vylepsit" zvuk a vzdy to bola tragedia.Vratil som sa k oroginalnemu nastaveniu a uz to skusat nikdy nebudem.Zvlnenie o 8db povazujem za tak hrube porusenie kvalit povodnej nahravky,ze sa to da akceptovat len v suvislosti z mizernymi sluchatkami.Bolo by vsak treba poznamenat,ze charakteristika je lem jeden z mnohych parametrov,ktorymi by sa dala definovat teoreticka kvalita prehravaca.

Tolko teoria,prax je taka ze kazdy z nas ti v sebe tvori svoj vlastny psychoakusticky model vnimania kvality zvuku.Z toho vyplyva ze 100 ludi a sto chuti...Ale to nema nic spolocne s charakteristikami.Z mojho pohladu je idealna chrakteristika mp3 prehravaca rovna,na nule.
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MARECKU87 29. 12. 2008 11:07

Tifar, a teraz povedz, ktorý MP3 prehrávač má takú charakteristiku, alebo povedz ktorý má čo najmenšie zvlnenú charakteristiku. Vsadil by som na Kenwood, alebo Toshiba.
AJ SELF SE-SA-SO SELF, AJ SELF PEKTUDYJÁJEN !
MARECKU87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 29. 12. 2008 11:09

spirit- vidim, ze budes asi odbornik naslovo vzaty...OPAKUJEM ti- creative zen som dlhy cas vlastnil, mozem to porovnat osobnymi skusenostami a aj zivou hudbou. A ty? Povedz mi nieco o tvojich skusenostiach.
Vlastnil som uz tucet playerov, pocul som ich zvuk. Ako mi ty mozes povedat na zaklade nameranej frekvencnej charakteristiky, ktory hraje lepsie? Dalsia vec je, ze sa bavime o prenosnych prehravacoch. Vacsinou na ne budes pripajat prenosne sluchadla, ktore maju velmi kompromisny zvuk. To"zvlnenie", ako si to nazval, ciastocne naprava to, v com zaostavaju. Druha vec je, ze ani zvuk sluchadiel nema linearny priebeh. A samotne nahravky byvaju ekvalizacne upravene.
Dalsia otazka na teba- ako zistis z frekvencnej charakteristiky, ktora ukazuje rast krivky v oblasti od 50Hz, kvalitu basov? Udernost, konkretnost, mohutnost, presnost, vykreslenie?
Ak si naozaj cital ten text dokonca, pochopil by si, ze ten test neposudzoval konecnu kvalitu zvuku.

Kedy som ja napisal, ze drahe je lepsie? Mimochodom, v sucastnosti kupis D2 4GB za cca 4500,-Sk, co nie je horibilna suma! Ja doporucujem len to, o com som presvedceny, ze je kvalitne a uzivatelom moze urobit radost. Mojimi radami sa snazim pomoct, nie robit reklamu, z ktorej by som aj tak nic nemal. Zatial co ty len prazdne moralizujes o niecom, co si mozno ani nepocul. Takto ma tvoj prispevok nulovu vypovednu hodnotu!

"Odporucim" ti len jedno- kupuj si audio vyrobky len na zaklade merani, mozno sa raz trafis a budes spokojny. ;-)

PS:Ak dve sluchadla maju podobnu frekvencnu charakteristiku, neznamena to, ze hraju rovnako! Je to dane mnohymi faktormi. Rovnako aj prehravace. Naco je mi player, ktory sice namera ukazkovu frekv. charakteristiku, ale jeho zvukovy chip (kvalita zvuku) je na ho.....! Ale su ludia, ktory sa tu budu hrat na papierovych expertov a............

PLATI LEN JEDNO- POCUVAT, POCUVAT, POCUVAT....!
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 29. 12. 2008 11:43

údaje na papíře moc neznamenají, ač pokud jsou z nezávislého zdroje tak mohou o něčem vypovědět. Ale co je na papíře není v uchu, každy slyší jinak, každý používá jiná sluchátka (všiml si někdo že u domaci Audio se řeši impedance repráků na který se pak kupuje zesilovač ... a přenosných téměř vůbec ? ) a tak jak řikal mareček, nebo mnou uznávaný audiofil HMPF
Zvuk na Sanse Clipu jim vůbec nevyhovuje ani zesilovač tomu moc nepomůže, všchno se odvíjí od mp3 přehravače a když poslouchám RE1 s ním nejradši bych Clipa rošlápl.

a s jinýma sluchatkama je to v pořadku ?
Ano šaháme teď na "modlu" přenosných zařízení, ale šlapejme po nich jen z osobních zkušeností a řikej me s jakýma sluchhatky, v čem jsou horší v realu a čim vynikají.
Marecku clip je plochý, ale kdo líp zvládá výšky? :) i když Emgeton nedělá špatný přehravače (dobře překupuje)
Aneb nejlepší je iriver Lplayer a chraň vás na něj hazet špínu :D
jo a z osobních zkušeností je klidně chvalme ;-)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 29. 12. 2008 14:56

nuž ideálny prehrávač som nenašiel. A pravdu povediac som už hľadanie vzdal. Ako dalsi stupeň chcem skúsiť nejaké malé pc, trebárs ee pc od asus, či kto to vyrába spolu s nejakým výborným dac slúchatkom. . . Možno to by nebolo zlé riešenie, a v podstate aj celkom prenosné. Samozrejme nie na denné chodenie do práce.
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Spirit. 29. 12. 2008 16:44

Aurelius9: Vidim, ze si to nepochopil. To co napisal "tifar", zato sa kludne podpisem. Netlac mi tu dohlavy omacky a nechcem pocut ani zaidne obhajovanie. Premna je totiz fakt to, ze ak sa snazi nejake zariadenie zamerne ekvalizovat zvuk a to dokonca bez vedomia uzivatela (namerana charka je pri EQ flat), tak tento prehravac nema co docinenia s kvalitou. Je naozaj taky problem aspon snazit sa o rovnu charku (+-0dB) pri nastaveni flat a nechat tu vzdy moznost nastavenia EQ? Ked to moze creative, ked to moze clip aj iPod ? Pises po fore ako jeden z mnohych, aky kvalitny (citujem ta "spickovy") zvuk ma cowon D2 a mna zaujima, kde si sa k takemu nazoru dopracoval. Ak je to tym, ako pises, na zaklade osobnej skusenosti, tak prepac, ale musis byt pekne nahluchly nazvat takto vyrazne "prikraslenie" vystupu za kvalitne. Alebo nebodaj tvoja skusenost zakada na sluchadlach za 50 korun ? O to horsie....
Subjektivita vnimania je pekna vec, placebo vsak este krajsie a ako vidim mnohi zvas funguju s nazorom "bolo to drahe, musi to byt kvalitne". Opakujem, podvod zo strany cowonu umna radi tento prehravac do odpadu a smeti. Hrozim sa toho, ako by zvuk znel na portach pro, ktore same o sebe hraju prebasovane, s tymto prehravacom to musi byt hroza...

A hadam mi nechces tvrdit, ze pri 5 tisicovom prehravaci sa pocita s pouzitim smejdovych sluchadiel...

MARECKU87: K tebe sa ani nevyjadrujem, nakolko priestorove efekty a ine hyzdice zvuku ako crystalizer a cmss u verneho prednesu nemaju co hladat rovnako, ako 5.1 neni vhodne na hudbu. Alebo je nebodaj bezne, ked na koncerte pocujes interpreta vsade okolo seba? No comment. Toto nie je tema pre teba...

Mimochodom, mal som 3 mesiace ZEN 8GB kym mi ho ukradli, po nom som si kupil Verszo Ramos a ako PMP ma oproti ZENu vo vsetkom navrch. Moja skusenost teda vychadza z tychto prehravacov, pricom pocul som aj sansu clip a niekolko iPodov. Ak chcem pocuvat a vychutnavat muziku, cinim tak na Ramose @ flat EQ na sennheiser px100 a nahravkach vo flac ci ape. No to, co ponuka cowon je premna a duplom v tejto cenovej kategorii nemyslitelne a myslim, ze kazdy, kto nie je hluchy a vazi si interpretov, ktorych pocuva sa somnou na tomto zhodne. ;)

Tato recenzia by mala byt sticky na tomto fore, ale sa ludia dozvedeli pravdu a nepocuvali hluchych ignorantov, ktory tento prehravac budu veselo doporucovat kazdemu, kto pozaduje kvalitu. Keby ste o tom aspon vedeli a upozornili kupujucich, ale vy im vsuvate nieco, co nie je pravda.

Hlavne, ze je tu 50 stranovy topic o tomto prehravaci... :-!
Spirit.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2008 16:55

Teda! Pobavil som sa veľmi dobre. :-D
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 29. 12. 2008 17:15

Spirit: Takže jedna křivka je všechno? Sakra, tak to musíme napsat asi 100 lidem na Head-Fi ať si ke svým RSA Predátorům a UE 11 okamžitě koupí Creativ Zen, protože má nejrovnější čáru. :-D
Tohle je článek braný jako ukázka, že ne všechno se dá brát podle čísel, myslíš že jinak by tam měli věty jako: ultimately I don't recommend anyone buy an MP3 player based on stats alone.
A k D2 tam píšou tohle: For instance, one of our favorite-sounding MP3 players, the Cowon D2, tested poorly because it has a musically flattering EQ curve engineered into it. So what? It sounds great, supports all kinds of lossless audio formats, and has one of the best EQ sections you can buy on a portable device.

To give some perspective, here's the frequency response chart of the Cowon D2, an MP3 player whose sound we can't get enough of. Many manufacturers (not just Cowon) deliberately engineer their MP3 players to sweeten certain frequencies. Being flat isn't everything.

Takhle se sračkoidní MP3 nepopisuje.

Jo a porovnání na PX 100 moc vypovídající hodnotu nemá.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 29. 12. 2008 17:33

clovece vypisovat ze je niekto neobjektivny a ani neviem odkial si to nahrabal a pritom byt sam neobjektivny a vypisovat svoje cudacke nazory je prinajmensiom k placu :lol: . uz len prva veta v tvojom prispevku ohladom audiofilnych expertov v sekcii MP3 prehravace, dava tusit ze zavital velky znalec nicoho. vypisovat ti ako sa veci maju je v tvojom pripade ako hadzat hrach na stenu.
Spirit keby som ti pustil D2 bez EQ krivky flat, tak by si ani nevedel ze meranie ukazalo nejake odchylky :-P .
Naposledy upravil palinoch dne 29. 12. 2008 18:54, celkově upraveno 2
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků