32" nebo 37" TV pro běžné použití ze 2-3,5m

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mh 5. 1. 2009 20:38

Vím, že je tu témat ohledně výběru tv marky, ale každý je specifický... :)

Chtěl bych pořídit TV (asi LCD) s úlopříčkou buď 32" nebo 37". Vzdálenost diváka od tv bude do 2 do max 3,5m. Jelikož je obývací pokoj velmi nešikovně řešen (tv v rohu), tak 42" by se asi pasovala špatně, ale dalo by se :) Pokud byste řekli, že např. 42" plazma je lepší, vezmu plazmu. nejsme žádní TV maniaci (zprávy a párkrát za týden seriál, zábavný pořad + cca 1 film týdně) a momentálně máme obyč 55cm CRT plochou TV, takže u všeho bude kvalita mnohem vyšší... Dodám max. cenu,kterou bych si představoval: 15 000,-

Mými kandidáty jsou: Samsung Samsung LE32A436; LG 32LT75(popř 37" verze) u které mě opravud zaujal 160GB disk, LG 32LG3000, LG 32LG2000 nebo nějaký ten Philips.

Popř. jestli se vyplatí fullHD tak ještě: LG 32LG5700 a LE32A559. U toho FullHD si nejsem jistý, jaká je kvalita např. pokud bych připojil ntb (ne přes VGA ale přes DVI nebo zredukované HDMI na DVI)?

Co byste doporučili? Díky.
Naposledy upravil MgX dne 5. 1. 2009 22:03, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven moc obecný název vlákna ;-)
mh
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 5. 1. 2009 21:08

Tak já osobně bych v této cenové relaci volil plasmu, nějaké třeba LG. FullHD v této cenové relaci nemá smysl... Taktéž bych bral osobně něco nad těch 32", protože je to málo. A co se týče lepšího obrazu oproti CRT s plochou obrazovkou. Pokud byla dražší a kvalitní v době koupě, tak nevím nevím co bude obrazově na tom lépe ;) Je to ale 55cm (cca. 22"), takže si pomůžeš docela dost velikostí obrazu. Jednotlivé nejlepší modely ti asi poradí zde kolegové na fóru, já se v tom tolik neorientuji a když, tak v jiném cenovém segmentu (35kKč+) :)
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 5. 1. 2009 21:17

Cenu jsem stanovil vůči využívání. Kdybychom víc koukal na filmy apod. tak bych vzal něco kolem 25+,a le takhle to nemá asi moc cenu.

A co tedy plasma: Samsung 42" PS42A417? jen není to rozlišení už nízké? Nechystám se na tom surfovat, ale stejně...

Jinak mi jde hlavně o plochu (počítám, že kvalitou obrazu si moc nepomůžu, ale i tak bych pochopitlně chtěl co nejlepší poměr cena/výkon), protože dnes mám i monitror větší než TV a myslím, že ceny jsou přijatelné, tak proč nevzit něco pro radost..
mh
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 5. 1. 2009 21:26

Určitě je to malé a podle mě by bylo nejlepší koupit HD Ready, tedy nějakých těch 1366x768 nebo kolik to je. FullHD na tak malých obrazovkách je stejně k ničemu...

Co třeba něco takového:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59795
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dj Smolíček 5. 1. 2009 21:27

ja pokud bych ti mohl doporucit, tak asi LCD televizor LG 32LG6000, nadchl me kontrast 50 000 :1 . ja osobne mam doma samsung samsung le32s86bd. ten neni taky spatny, akrat kontrast je pouze 7 500, ale zase ma PIP obraz v obraze. kazdopadne bych ale volil to LG, cena 12 000. pomer - kvalita, podle me nejlepsi volba.
36°
Dj Smolíček
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 6. 1. 2009 10:10

Já myslel že na dynamický kontrast není určující... Popravdě se mi ta LG6000 nelíbí...
mh
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 1. 2009 11:08

mh píše:Já myslel že na dynamický kontrast není určující... Popravdě se mi ta LG6000 nelíbí...


Pravda, dynamic contrast nie je určujúci pri výbere TV, fakt popozeraj plazmy, ale od Panasonic - 37PX80 alebo 42PX80, sú HD ready.

Test 42PX80: http://www.digilidi.cz/recenze-test-pan ... a-televize
anonymni

Odeslat příspěvekod delete69 6. 1. 2009 17:34

Vzhledem k tomu, k čemu bude tv určena a vzhledem k tvé cenové relaci, bych volil plazmu. A nebál bych se uhlopříčky 42". Mluvím z vlastní zkušenosti, na velikost si totiž velmi rychle zvykneš. Já mám plazmu panasonic 42px70, loňský model a naprostá spokojenost. Velmi dobře si poradí s SD signálem. Možná se nevejdeš s uhlopříčkou 42" do 15 000. A kdyby ti někdo radil, že je příliš velká, tak mu nevěř. Pravděpodobně ti tak totiž bude radit člověk, který doma tutu uhlopříčku nemá.
delete69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mh 8. 1. 2009 22:37

Kdyby to šlo, vezmu klidně 50" a přidám, ale bohužel je v tom koutě málo místa a už ta 42" se tam bude špatně pasovat. Švagr má právě zmíněný Samsung a nenaříká. Jsou opravdu Panasonic tv lepší než Samsung PS42A417?
mh
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 8. 1. 2009 22:39

mh píše:jsou opravdu Panasonic tv lepší než Samsung PS42A417?

jes of kors.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 9. 1. 2009 00:28

Ta plazma 37" má jemnější rastr/pixely a ze 2m nebudou linky tak vidět jak na 42" Já bych bral 32" jenže ty se už nedělaj a tak si časem koupím 42"full plazmu at už to stoji zato dom.kino je super.
PAVEL.2
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků