Propojení PC a receiveru

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Efendri 5. 1. 2009 20:25

Prosím, můžete mi nějak poradit jak propojit PC (3,5 jack) a AV receiver? Měl jsem to propojené přes jack - jack, ale jelikož jsem měl 7m kabel, tak byl výsledný zvuk dost zkreslený a utlumený. Prostě bída.
Bohužel s tou vzdáleností nehnu. Zajímalo by mě jak byste to vyřešili vy. Přemýšlel jsem nad optikou...
PC, Acer Aspire One D250, Samsung PS50C450, YAMAHA RX-V363, YAMAHA Cinema Set II, Philips BDP-2500, PS3 250GB.
Efendri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sattero 5. 1. 2009 21:10

Digitální signál ti hodně pomůže (optika, cinch), ale hodně záleží na zvukovce v PC. Jack-Jack bych to ale nezapojoval. V nejhorším Jack(z PC)-2xCinch, v lepším cinch-cinch. Hodně záleží na kvalitě kabelů. Levné kabely ti nepomůžou, ani kdyby ses modlil. Na takovou vzdálenost je to velká investice...
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Efendri 6. 1. 2009 10:57

Zkusím to přes tu optiku. Mám normálně nějakou onboard zvukovku s optickým výstupem. Bude velký problém, když budu mít na té vzdálenosti dva optické kabely spojené spojkou? Nebo raději jeden v celku?
Každopádně díky za radu...
PC, Acer Aspire One D250, Samsung PS50C450, YAMAHA RX-V363, YAMAHA Cinema Set II, Philips BDP-2500, PS3 250GB.
Efendri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sattero 6. 1. 2009 12:03

No nejlépe jeden dlouhý kabel, než spojku, ale u digitálu je to asi vcelku jedno...

Ad: Chtělo by to možná časem koupit lepší zvukovku s optickými výstupy. Já sice taky používám optiku z onboard zvukovky, ale radši bych se tomu vyhnul. Holt nejsou penízky :)
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků